Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

"Zabijał i torturował, przewiercał kolana". Groźny przestępca wyszedł na wolność

2017-07-24 10:19:12 (ost. akt: 2017-07-24 10:51:26)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś zacznie się proces Jacka Wacha, który odpowiada za zamordowanie mężczyzny. Tymczasem na wolności jest już kolega Wacha, który wziął to zabójstwo na siebie.

Jeden z olsztyńskich prokuratorów tak mówi o Wiesławie S., który jest już na wolności: — Zabijał i torturował, przewiercał kolana i opowiadał o tym bez mrugnięcia okiem.

Na zimno, bez emocji przez długie lata dokonał wielu przestępstw. To on przyznał się do przetrzymywania, dręczenia, torturowania i w końcu zabicia Tomasza S., ps. Sadza, z Suwałk. Trzy lata temu zwłoki tego mężczyzny wykopano w lesie pod Stawigudą. Do tej pory za należące do Tomasza S. uważane były szczątki, które w kawałkach wyłowiono z Jeziora Plusznego w 1999 roku. Zwrot w tej sprawie, który nastąpił w 2014 roku, wstrząsnął wymiarem sprawiedliwości. Jacek Wach, który został skazany na dożywocie za zabójstwo Tomasza S., wyszedł z więzienia po uchyleniu skazującego go wyroku przez Sąd Najwyższy.

Ponowny proces w sprawie Jacka Wacha ma ruszyć dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. W poprzednim procesie Wiesław S. był oskarżony razem z Wachem, ale nie został skazany z powodu choroby psychicznej i niepoczytalności, trafił wtedy do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. S. nie tylko przyznał się do zabójstwa, ale także w końcu po latach szczegółowo opowiedział, jak dręczył i mordował mieszkańca Suwałk. Teraz jednak wyszedł na wolność.

Kilka miesięcy temu biegli psychiatrzy uznali, że mężczyzna nadaje się już do pobytu wśród społeczeństwa. Pisaliśmy o tym. Zalecili, żeby był pod opieką poradni zdrowia psychicznego. I Sąd Okręgowy w Olsztynie, kiedy dostał tę opinię, postanowił Wiesława S. wypuścić. Uznał, że z opinii wynika „w sposób jednoznaczny, że podejrzany Wiesław S. nie wymaga już izolacji w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym”. Prokuratura odwołała się od tego postanowienia do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. A ten decyzję sądu w Olsztynie uchylił i polecił jeszcze raz zająć się sprawą. Wytknął, że Sąd Okręgowy zawęził swoją ocenę wyłącznie do opinii biegłych. Z uzasadnienia sądu białostockiego, do którego dotarliśmy, wynika, że przed wypuszczeniem zabójcy na wolność, sąd powinien uwzględnić nie tylko to, co mówią o nim lekarze, ale także to, jak żył do tej pory.

— Sąd wszystkie te zalecenia uwzględnił i musiał go wypuścić. Nie miałem powodu, aby po raz drugi odwoływać się od postanowienia. Ustawodawca tak to rozstrzygnął i zarówno prokurator, jak i sąd, muszą się do tego dostosować — przyznaje prokurator Krzysztof Górski.
Z naszych informacji wynika, że o wyjściu S. na wolność powiadomieni zostali policjanci.
mk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do igorka #2295356 | 37.47.*.* 26 lip 2017 08:24

  na usługach prokuratorka "palucha" ty wiesz co mam na myśli kasowniku komentarzy ;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. po Sorbonie [na ul.Kopernika] #2294700 | 188.146.*.* 25 lip 2017 11:08

  Ne bis in idem (łac.) – pojęcie wywodzi się bezpośrednio z cywilnego prawa rzymskiego. Dosłownie termin można przetłumaczyć jako „nie dwa razy w tej samej (sprawie)”. W terminologii prawniczej oznacza to zasadę, wedle której nie można orzekać dwa razy w tej samej sprawie.Człowiek w Polsce nie może być sądzony i skazywany ponownie za to samo jeżeli już został prawomocnie rozstrzygnięty wyrok wobec niego.Jeżeli taki skandal jak ten w Olsztynie ma już miejsce, to sąd powinien przeprosić pana Wacha zrobić kupę i wbić w nią białą flagę. Na znak abdykacji wszystkich prawników oskarżenia i sądzenia w/w sprawie.Żenada. I wstyd na cały cywilizowany świat.Zasada ta dotyczy również Czarnego Diabła. Oznacza to że sąd może mu teraz " naskoczyć". A wszystko to jest owocem nieuctwa,tępoty i głupoty olsztyńskiego wymiaru sprawiedliwośći.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. sierżKBW #2294674 | 188.146.*.* 25 lip 2017 10:34

   Należy powiesić biegłego który pomylił korpusy[ delicti] ale ten łajdak podobno zrobił kawał i zdechł.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Misio Pysio #2294671 | 188.146.*.* 25 lip 2017 10:31

   Czarny Diabeł na prezydenta!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Nick #2294513 | 37.201.*.* 25 lip 2017 00:24

    Dlaczego nie wprowadzacie do K.K. KARY SMIERCI? Czy naprawde zwyrodnialcy, sadysci po zamordowaniu czlowieka lub wielu ludzi nadaja sie jeszcze do zycia w spoleczenstwie ? I czy w ogole powinni mniec szanse zycia miedzy ludzmi ?Uwazam ze wielu specjalistow od psychologi lub psychiatrii powinni sami sie leczyc , bo za czesto przebywaja z ludzmi z problemami psychicznymi. Niestety , wiele razy ich pozytywne oceny mordercow i zboczencow kosztowalo ofiary.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (70)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages