Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Uwaga! Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

2020-03-31 14:03:22 (ost. akt: 2020-03-31 13:12:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od 1 kwietnia 2020 r. nastąpi:

— korekta rozkładu jazdy linii 105 we wszystkich typach dni — zmiana godzin odjazdów, realizowanych do miejscowości Klewki;

— korekta rozkładu jazdy linii 106, wynikająca ze skrócenia czasu przejazdu na odcinku "Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego" - "Obi" w godzinach wczesnoporannych;

— w związku z okresem letnim, kurs linii 117 o godzinie 18:00 z krańca "Osiedle Generałów" realizowany w "Soboty" oraz "Niedziele i Święta" zostaje ponownie wydłużony do pętli "Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia";

Zobacz także: Zmiany w olsztyńskich autobusach i tramwajach Zmiany w olsztyńskich autobusach i tramwajach Nasi czytelnicy zwrócili uwagę, iż wprowadzono nowe, lepsze rozwiązanie przy podziale miejsc w miejskich autobusach.
— korekta rozkładów jazdy linii 114 i 124, w tym:
- uruchomienie dodatkowych kursów w godzinach późnowieczornych (114 w soboty i dni robocze wolne od nauki szkolnej oraz 124 w dni robocze szkolne);
- przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych kursów;
zmiana charakteru wybranych przystanków ze stałych na warunkowe (na żądanie);
- skrócenie czasów przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami w godzinach wczesnoporannych i późnowieczornych;

— wznowienie funkcjonowania linii sezonowej 304, kursującej do miejscowości Wójtowo, w tym:
— zmiana nazwy przystanku obowiązującego dla ww. linii - "Klebark Mały" na "Klebark Mały I";
— wznowienie funkcjonowania przystanku "Tor Motocrossowy" w kierunku Dworca Głównego w zmienionej lokalizacji (nowa zatoka autobusowa znajdująca się około 100 m przed dotychczasową lokalizacją przystanku).

Zobacz także: Przystanki, autobusy, poręcze i kosze. Jak wygląda dezynfekcja infrastruktury w Olsztynie? Przystanki, autobusy, poręcze i kosze. Jak wygląda dezynfekcja infrastruktury w Olsztynie? Trwa walka z koronawirusem. Infrastruktura wielu miast w Polsce przechodzi dezynfekcję. – Czy Olsztyn również? – zapytał nasz czytelnik. Sprawdziliśmy....
ZDZiT informuje również, że zaplanowane w porozumieniu z gminą Purda uruchomienie od kwietnia nowej linii komunikacyjnej nr 104, kursującej do miejscowości Klebark Wielki zostaje czasowo wstrzymane. Decyzja ta jest bezpośrednio związana z aktualną sytuacją epidemiczną spowodowaną rozprzestrzenianiem się Koronawirusa. Uruchomienie nowej linii nastąpi niezwłocznie po ustabilizowaniu się sytuacji, po wcześniejszym uzgodnieniu z przedstawicielami gminy Purda, o czym będziemy informować na bieżąco.

W związku z wprowadzonymi dodatkowymi ograniczeniami dotyczącymi liczby pasażerów, jaka może poruszać się w pojazdach transportu zbiorowego, od dnia 01.04.2020 r., rodzaj rozkładu jazdy obowiązującego dla olsztyńskiej komunikacji miejskiej nie ulega zmianie - w dni robocze pojazdy kursować będą według rozkładu "Dni robocze (od poniedziałku do piątku)".

Linia tramwajowa nr 3 będzie w dalszym ciągu kursować w ograniczonym zakresie - kursy w dni robocze realizowane w godzinach porannych i popołudniowych.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (31 marca) wydaniu m.in.

Marcin BurzaWirus zabija miejsca pracy
Koronawirus zmienił wszystko, a walka z pandemią to też walka o przetrwanie gospodarki, przedsiębiorstw i miejsc pracy. Eksperci przewidują falę bankructw, skok bezrobocia. A przedsiębiorcy apelują do rządu o jak najszybsze wsparcie.

Teraz PiS chce referendum
Ledwie upadła jedna inicjatywa referendalna, a już jest zapowiadana kolejna. Działacze PiS mówią o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza z funkcji prezydenta Olsztyna.

Egzaminy też miały problem
Próbne egzaminy ósmoklasistów to nic nowego. Nowy był tylko sposób ich przeprowadzenia — w sieci. Stało się jednak to samo, co w przypadku startującego niedawno e-learningu. Padły serwery. Na szczęście nie na długo.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #2898494 | 185.189.*.* 2 kwi 2020 10:24

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kolo #2897389 | 188.146.*.* 31 mar 2020 21:09

  Jeb..c pedalskie tramwaje miłość grzymowicza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. val #2897209 | 88.156.*.* 31 mar 2020 17:25

  "Decyzja ta jest bezpośrednio związana z aktualną sytuacją epidemiczną"- W piątek 20 marca wprowadzono stan epidemii zamiast obowiązującego od 13 marca stanu zagrożenia epidemicznego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kierowca mpk #2897088 | 178.235.*.* 31 mar 2020 14:08

  Pierwszy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages