Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Olsztyn zagra w filmie

2019-02-11 16:27:09 (ost. akt: 2019-02-11 16:55:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Już wkrótce w Olsztynie pojawi się ekipa filmowa, która pod wodzą Piotra Domalewskiego będzie przygotowywała film „Jak najdalej stąd”.

Zobacz także: Setki tysięcy złotych na filmy realizowane w regionie. WMFF rozdał pieniądze Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu „Cichą Noc”, dofinansowaną z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego, doceniono na kilku ważnych festiwalach filmowych. Teraz taki sukces mogą odnieść...

Filmowcy pojawią się w Olsztynie 21 i 22 lutego. Będą tu kręcić zdjęcia do filmu fabularnego „Jak najdalej stąd”, na który Piotr Domalewski otrzymał dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Komisja siłę filmu widziała po pierwsze w tematyce, jaką jest emigracja zarobkowa, a po drugie w międzynarodowym charakterze filmu, którego akcja rozgrywać się będzie na Warmii i Mazurach oraz w Dublinie.

W obsadzie znaleźć się mają nie tylko gwiazdy jak Kinga Preis czy Arkadiusz Jakubik, ale i debiutanci. Prowadzone są rozmowy z Kortezem w sprawie muzyki do filmu i jego udziału w jednej z ról.

Bogumił Osiński nie ma wątpliwości, że nowy film powtórzy sukces debiutu. — Jesteśmy na dobrej drodze, by to marzenie się spełniło — mówi szef WMFF. — Triumfalny pochód po ekranach świata „Cichej nocy” jest gwarantem wysokiej jakości artysty. Świadczą o tym także nagrody, których zdobył aż 26.

W podobnym tonie wypowiada się prezydent Olsztyna.
— Reżyser Piotr Domalewski jest gwarancją dobrej roboty, bo trzeba przypomnieć, że jego poprzedni film „Cicha noc” otrzymał główną nagrodę – Złote Lwy na 42. Festiwalu Filmowym Gdynia 2018 — rekomenduje film Piotr Grzymowicz, który informuje o wsparciu, jakie twórcy otrzymają od miasta: —To nasza pierwsza przymiarka do wsparcia produkcji filmowej, realizowanej pod egidą Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego. Zaczynamy od wsparcia rzeczowego i organizacyjnego.

W Olsztynie filmowcy będą kręcić 21 i 22 lutego, a zdjęcia będą realizowane m. in. w trakcie przejazdu tramwajem, na dworcu, na ulicach Pana Tadeusza i Mickiewicza. W związku z tym nastąpi tam czasowa zmiana organizacji ruchu, ale z tego co mówią producenci, film zapowiada się bardzo interesująco, zatem „warto w nim zagrać” — zauważa prezydent Olsztyna. — Co oczywiste, producenci nie zdradzają jego fabularnych sekretów, ale jak mi mówiono, jest to szybka produkcja, więc na premierę nie trzeba będzie długo czekać. Dla nas jest ważne, że film pokaże przysłowiowy kawałek miasta, i to także z jego lepszej strony. Mam też nadzieję, że będzie temu towarzyszyła słoneczna pogoda, taka jak chociażby dzisiaj.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (47) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. edek #2681328 | 91.223.*.* 14 lut 2019 07:39

  O ile dobrze zrozumiałem, to tytuł filmu brzmi: "Jak najdalej stąd" i jest o emigracji zarobkowej. Czyli gdzie to pokazanie miasta od dobrej strony, Panie Prezydencie Grzymowicz? Chyba czytamy inne książki nt. promocji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mail925 #2680576 | 82.145.*.* 12 lut 2019 23:39

  Olsztyn zagra... niech się tylko Olsztyn dobrze roli nauczy !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. andersen #2680461 | 199.249.*.* 12 lut 2019 20:09

  Lepiej film o Pinokiu niech nakręcą...tak mu nos szybko rośnie że aż ruch w tym nieszczęsnym mieście blokuje,

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Alisherov #2680171 | 77.242.*.* 12 lut 2019 12:19

  A ja mam pytanie kiedy powstanie pomnik kpt. Klasa w Olsztynie . Ostatecznie właśnie kilka odcinków tego serialu w Olsztynie kResilience. Pewnie i turyści by fotkę sobie by zrobili z Hansen. Brunet tez by nie zawadzil

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jakub #2680077 | 176.221.*.* 12 lut 2019 09:40

   Tytul adekwatny do jakopsci zycia w naszym miescie. Przepraszam za brak polskich liter ale ten sprzet nie ma takiej opcji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (47)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages