środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Nowe twarze w Radzie Miasta. Jakie pomysły mają nowi radni Olsztyna?

2018-10-27 14:11:36 (ost. akt: 2018-10-27 13:55:54)

W olsztyńskiej Radzie Miasta czeka nas kilka zmian, choć większość radnych już w radzie zasiadała. Spośród 25-osobowego składu w następnej kadencji zasiądzie ośmioro nowych radnych. Pytamy ich, jakie mają pomysły na miasto.

Marta Kamińska radnaMarta Kamińska
Koalicja Obywatelska:

— Ważne jest wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów, jak również programu przeciwdziałania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Taki program wprowadził samorząd w Gdyni. Byłyby to szkolenia dla uczniów, ale też nauczycieli i rodziców, żeby byli świadomi zagrożeń. Chciałabym też poprawy małej infrastruktury na naszych osiedlach, czyli zająć się podwórkami i chodnikami. Ważne jest też dla mnie uchylenie uchwały o prohibicji, bo uważam ją za bubel prawny. Zająć trzeba się też parkiem Kusocińskiego. Jeśli zaś chodzi o kierowców, to chciałabym likwidacji opłat dla mieszkańców w strefach płatnego parkowania. W Olsztynie powinny również powstać domy seniora, żeby nasi najstarsi mieszkańcy mogli spędzić ze sobą czas i nie byli zamknięci w domach.
pj


Zdzisława Tołwińska

Olsztyn-Zdzisława Tołwińska wicedyrektorka KRUS w OlsztynieZdzisława Tołwińska
Prawo i Sprawiedliwość:

— Nie zapominajmy o tym, że wszyscy razem tworzymy Olsztyn. Miasto to zasługuje na godne i bezpieczne życie. Swoją energię, pomysłowość, jak i skuteczność wykorzystam działając na rzecz mieszkańców najbardziej potrzebujących. Stawiam na wspieranie rodzin, aktywizację fizyczną osób starszych poprzez zwiększenie stref aktywności dla mieszkańców, siłownie plenerowe na osiedlach, odpowiednią opiekę zdrowotną i społeczną, pomoc dla seniorów i bezpieczeństwo. Samorząd jest dla mieszkańców, realizuje ich potrzeby, przyczynia się do rozwoju miasta, ale również ponosi odpowiedzialność za każdą podjętą decyzję. Różnie to bywało w poprzedniej kadencji, przykładem jest obecna sytuacja na ulicach Olsztyna — korki. Mam nadzieję, że większość osób z rady myśli podobnie i razem będziemy współpracować z korzyścią dla Olsztyna i mieszkańców.
raz


Mirosław Arczak
Wspólny Olsztyn:

— Jestem przedstawicielem ruchu Wspólny Olsztyn i wszystko traktuję jako działanie grupowe. Na początku przyszłego tygodnia zaprosimy na konferencję, w czasie której przedstawimy to, na czym chcemy się skupić i jak wykorzystać tę moją nową funkcję. Myślimy nie tyle o kolejnych wyborach, ile o kolejnych tygodniach. Komitet wyborczy się rozwiązuje, ale trwa ciągle ruch miejski Wspólny Olsztyn, w którym będziemy, jak dotąd, ciężko pracować. Udało nam się zjednoczyć szerokie grono bardzo cennych społeczników. I jestem pewny, że teraz to grono będzie się tylko poszerzać. Ten ładunek energii od mieszkańców w kampanii wyborczej był dla nas potężnym naładowaniem akumulatorów na kolejne miesiące i lata.
dbp


Paweł Klonowski

Olsztyn-Paweł Klonowski Olsztynianin. Prawnik i politolog z wykształcenia, społecznik z zamiłowania. Doktorant na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, prawnik w Kancelarii Radcowskiej, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich Paweł Klonowski
Koalicja Obywatelska

— Będę opowiadał się za uchyleniem ustawy prohibicyjnej, ale nie dlatego, że uważam, że tych problemów nie ma. Osobiście i jako stowarzyszenie Wizja Lokalna uważam, że ta dyskusja toczyła się o trzech, czterech miejscach w mieście, a zakazem objęto wszystkie sklepy w mieście. To jest wysoko niesprawiedliwe i będę optować za tym, żeby ją zmienić w ten sposób, żeby rozwiązywała problemy punktowo. Łynostrada i rower miejski to projekty, które są skończone jedynie częściowo. Naszym priorytetem będzie to, żeby powstały w takim kształcie, w jakim sobie życzymy. Rower miejski zamiast 10 stacji, żeby miał minimum 40-50 i kilkaset rowerów. Chcemy też, żeby Łynostrada biegła przez cały Olsztyn. Inne projekty, które będę chciał wdrożyć, to zorganizowanie funduszu drzewnego czy chodnikowego po to, żeby odciążyć OBO, który często wykorzystywany jest np. do naprawy chodników.
Kuch


Krzysztof NarwojszKrzysztof Narwojsz
Prawo i Sprawiedliwość:

— Moim priorytetem będzie praca nad odkorkowaniem Olsztyna i usprawnieniem ruchu w mieście. Swoje myśli kieruję też na Zatorze. Trzeba je odciążyć komunikacyjnie i usprawnić komunikację z centrum miasta. Musiałaby powstać kładka z dworca na Zieloną Górkę. Zatorze korkuje się mocno przez Dywity, bo ludzie dojeżdżają stamtąd do sklepów lub urzędów. Docelowo musiałby jednak powstać most lub tunel. Zajmę się też sprawami komunalnymi. Chodzi o remonty starych kamienic i lepszą dostępność mieszkań dla biednych rodzin. Odkorkowanie miasta nie będzie łatwe, ale warto przysiąść z ekspertami i spróbować rozwiązać problem. Musimy też zmniejszyć liczbę świateł.
pj


Radosław Nojman radnyRadosław Nojman
Prawo i Sprawiedliwość:

— Przede wszystkim zamierzam jak najlepiej reprezentować olsztynian i działać skutecznie na rzecz rozwiązywania problemów mieszkańców miasta, oczywiście tych pozostających w kompetencjach rady. Planuję podejmowanie działań na rzecz m.in. rozwoju transportu publicznego, dostosowanego do potrzeb mieszkańców, oraz usprawnienia komunikacji pomiędzy Olsztynem i sąsiednimi miejscowościami, a także optymalnej realizacji w naszym mieście programów rządu Prawa i Sprawiedliwości, skierowanych do samorządów (np. Mieszkanie+). W obliczu pojawiających się od lat wątpliwości należy rozważyć reformę norm dotyczących budżetów obywatelskich, by, przykładowo, ograniczyć praktykę przerzucania do tego typu budżetów działań, które, zgodnie z przepisami prawa, należą do zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego.
raz

Wiktor Wójcik radnyWiktor Wójcik
Koalicja Obywatelska:

— Z uwagi na swoje doświadczenie zawodowe w ramach kompetencji radnego zamierzam skoncentrować się nad poprawą komunikacji w naszym mieście, ze szczególnym uwzględnieniem zakorkowanych i niebezpiecznych odcinków ulic, w tym ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Zależy mi na tym, aby równolegle do dużych projektów infrastrukturalnych realizować małe, te, które rozwiążą codzienne problemy mieszkańców jak chodniki, place zabaw, parkingi, pamiętając o wszystkich osiedlach naszego miasta. Samorząd to najlepsza forma organizacji społeczności lokalnej pozwalająca sprawnie zarządzać sprawami publicznymi w interesie mieszkańców. Dla mnie ważna jest współpraca w samorządzie i między samorządami oraz to, aby udoskonalić jego funkcjonowanie.
raz


Michał WypijMichał Wypij
Prawo i Sprawiedliwość:

— Szedłem do ratusza z programem „Praca. Rodzina. Rozwój”. Teraz zrobię wszystko, aby jak największa jego część została wprowadzona w życie. W pierwszej kolejności będę starać się o pozyskanie dla Olsztyna rządowych programów, takich jak Mieszkanie+ i Maluch+. Olsztynianie zasługują na dostęp do pieniędzy z centrali i zrobię wszystko, żeby trafiły one do naszego miasta. Będę również forsował wizję Olsztyn — Miasto Zdrowie. Budowa szpitala klinicznego jest dla nas ogromną szansą, której nie możemy zmarnować.
pj
Skład Rady Miasta w Olsztynie

• Koalicja Obywatelska:
Robert Szewczyk
Wiktor Wójcik
Ewa Zakrzewska
Joanna Misiewicz
Łukasz Łukaszewski
Marta Kamińska
Paweł Klonowski
Halina Ciunel
Tomasz Głażewski

• Prawo i Sprawiedliwość
Elżbieta Wirska
Michał Wypij
Krzysztof Narwojsz
Jarosław Babalski
Marcin Nojman
Leszek Araszkiewicz
Zdzisława Tołwińska

• KWW Piotra Grzymowicza:
Piotr Grzymowicz (walczy w drugiej turze na prezydenta)
Zbigniew Dąbkowski
Wanda Agnieszka Jabłońska
Mirosław Gornowicz

• KWW Czesława Jerzego Małkowskiego
Czesław Jerzy Małkowski (walczy w drugiej turze na prezydenta)
Elżbieta Nelly Antosz
Krystyna Flis
Monika Rogińska-Stanulewicz

• Wspólny Olsztyn
Mirosław Arczak
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (109) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ZiemowitPrzecinak #2612381 | 188.146.*.* 29 paź 2018 10:56

  Bardzo chcialbym przeczytać jakimi sukcesami moga sie pochwalic radni w poprzedniej kadencji. Szczególnie Panie: Misiewicz i Zakrzewska, ktore od lat sa wybierane przez ten sam zagubiony elektorat z Pana Tadeusza i Kołobrzeskiej. Wiem, że moze to byc trudne ale zamiast plakatow w lekarskich kitlach nalezaloby sie pochwalic swoja praca na rzecz naszego miasta. No chyba, ze to zupełnie nie mozliwe, wtedy i plakaty ujda.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. krzroy #2612216 | 81.190.*.* 29 paź 2018 08:39

  Ku uwadze nowej Rady Miasta i nowego prezydenta Olsztyna: Bierzcie przykład z dobrego, myślącego gospodarza, rolnika. Dobry gospodarz obejmując podupadające gospodarstwo nie inwestuje na początek w nową luksusową willę, park wokół domu, kwiatki i alejki, żeby żyło się wygodnie. Dobry gospodarz zainwestuje na początek w nową oborę, stodołę, maszyny rolnicze, czyli w środki produkcji. Jeżeli dobrze zorganizuje swoją produkcję to zarobi najpierw na spłatę kredytów inwestycyjnych a potem, być może już bez kredytów, na nowy luksusowy dom, super auto, na dostatnie życie. Nasz gospodarz z olsztyńskiego ratusza działa akurat odwrotnie. Najpierw na kredyt buduje ścieżki rowerowe, parki, plaże, czyli to, co nie przyniesie nigdy dochodu tylko koszty. O pozyskaniu poważnych inwestorów, na miarę Michelina, wcale nie myśli. Takie działanie nieuchronnie prowadzi do naszego bankructwa! Ale co tu się dziwić, przecież to nieudacznik, wszyscy o tym wiedzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Do Gosi #2612171 | 83.9.*.* 29 paź 2018 07:53

   Fakt. "Wyobraźnia" wielu radnych obejmuje rozładowanie korków i budowę ścieżek rowerowych. A ja się pytam: ilu radnych wybrali mieszkańcy Olsztyna, z tych, co siedzą w radzie od wielu, wielu kadencji, którzy DOPUŚCILI do powstania korków? Ilu radnych liczy na na "rozwój" miasta dzięki UWM, skoro, gdyby UWM odgrywał jakąkolwiek rolę w istotnym rozwoju miasta, to już dawno byłoby widać rezultaty? Ziemia jest wszędzie taka sama, cywilizację tworzą ludzie. Ludzie bez ambicji i wyobraźni są w stanie wybrać radnych na swoje podobieństwo, stąd powielanie większości składu rady z kadencji na kadencję i deptanie w marazmie. No, a ścieżki rowerowe na pewno będą motorem rozwoju miasta .........

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. JONKOWO-GDZIE JEST PANSTWO PRAWA? #2612140 | 188.146.*.* 29 paź 2018 06:52

   http://gazetaolsztynska.pl/530618,Batali a-mieszkancow-Jonkowa-Gdy-leje-woda-wply wa-im-do-domu-VIDEO.html

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Marek #2612014 | 83.9.*.* 28 paź 2018 20:09

   Taaaa....kolejni ,,uzdrawiacze'' świata!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (109)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages