Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Włamanie do bankomatu i policyjny pościg. Dwaj sprawcy usłyszeli wyrok

2018-01-27 15:29:23 (ost. akt: 2018-01-27 16:14:09)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Za próbę kradzieży z włamaniem do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie sąd skazał Mirosława C. na karę 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności oraz Andrzeja S. na karę 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

Zobacz także: Kolejna próba napadu na bankomat. Pościg za jeepem z zaklejonymi światłami [FILM] Kolejna próba napadu na bankomat. Pościg za jeepem z zaklejonymi światłami [FILM] Policjanci w trakcie pościgu zatrzymali dwóch podejrzanych o próbę włamania do bankomatu na Nagórkach. Podejrzani uciekali jeepem z zaklejonymi światłami,...
Zobacz także: Rozpruli bankomat w Olsztynie. Pieniędzy nie ukradli Rozpruli bankomat w Olsztynie. Pieniędzy nie ukradli W nocy nieznana jeszcze grupa osób rozpruła bankomat przy sklepie obok ulicy Płoskiego w Olsztynie. Udało im się dostać do kasy pancernej, ale nie wyjęli...
Mirosław C. oraz Andrzej S. zostali oskarżeni o to, że w 2015 r. dwukrotnie usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do bankomatów w Olsztynie.

Przypomnijmy, w nocy 22 maja 2015 r. przy ul. Płoskiego w Olsztynie po podważeniu panelu bankomatu stojącego przy sklepie i podczepieniu do sejfu stalowej liny zamocowanej drugim końcem do samochodu marki Jeep usiłowali wyrwać sejf i dostać się do jego wnętrza. Nie zdołali jednak pokonać zabezpieczeń bankomatu.

W nocy 26 maja 2015 r. obaj mężczyźni w podobny sposób chcieli ukraść pieniądze z bankomatu znajdującego się przy supermarkecie na ul. Barcza. W sejfie było ponad 110 tys. zł. Ale i tym razem podejrzani nie osiągnęli celu, bo nie byli w stanie pokonać zabezpieczeń bankomatu. Zostali jednak zauważeni przez mieszkańców pobliskich bloków, którzy o próbie włamania do bankomatu powiadomili policję. Policjanci podjęli pościg. Uciekinierzy nie reagowali na sygnały dźwiękowe i świetlne, a jeden z nich w pewnym momencie wyrzucił na drogę ostro zakończone przedmioty, tzw. krzyżaki, które miały unieruchomić radiowozy ścigających ich policjantów. Pościg zakończył się dopiero w okolicach miejscowości Szczęsne. Policjanci zatrzymali wtedy Mirosława C. oraz Andrzeja S., trzeciego nie udało się zatrzymać.

Obaj skarżeni przyznali się tylko do próby kradzieży z włamaniem do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie, po której zostali zatrzymani przez policjantów. Andrzej S. przyznał się także do zarzutu podrobienia dokumentu w postaci umowy kupna-sprzedaży auta Jeep Grand Cherokee.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 26 stycznia 2018 r. uznał obu oskarżonych za winnych dokonania próby kradzieży z włamaniem tylko do bankomatu przy ul. Barcza w Olsztynie. Mirosław C. został za to skazany na karę 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Andrzej S., którego Sąd uznał także za winnego podrobienia dokumentu, otrzymał karę łączną 2 lat i 2 miesięcy więzienia.

- Sąd podając ustne motywy wyroku wyjaśnił, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił jedynie na przypisanie oskarżonym popełnienie czynu, który miał miejsce w dniu 26 maja 2015 r. przy ul. Barcza w Olsztynie. Zebrany materiał dowodowy nie pozwolił natomiast na jednoznaczne ustalenie, że oskarżeni mieli związek z próbą włamania do bankomatu przy ul. Płoskiego w Olsztynie. W ocenie sądu podobny sposób działania, jak również ta sama marka pojazdu, którym mieli się posługiwać sprawcy, to za mało, aby przyjąć, że oskarżeni brali udział w tym przestępstwie - informuje sędzia Olgierd Dąbrowski – Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Wyrok jest nieprawomocny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Milicjant #2428372 | 88.156.*.* 29 sty 2018 12:04

  Mirek C. wyjdzie w maju tego roku na wolność (za 3 lata odsiadki), bo wliczają okres przetrzymywania od maja 2015, a Endriu S. (za 2 lata) juz jest wolny i jeszcze może wystapić o odszkodowanie nieduże o zbyt długie przetrzymywanie w areszcie do wyroku, bo dostał mniejszy wyrok niż odsiedział już w rzeczywistości.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sady #2427735 | 89.228.*.* 28 sty 2018 12:41

  jaja, zenada, powinni na zbity pyskl zwolnic , qrwa kasta

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dwa i pół #2427560 | 95.160.*.* 28 sty 2018 07:34

   roku trzeba aby osądzić złapanych na gorącym uczynku sprawców. Młyny sprawiedliwości wolno mielą. Toć oni zapewne są już na wolności.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. § #2427556 | 37.201.*.* 28 sty 2018 07:19

   Maly wyrok , wiec sie nie dziwcie ze oszustwo, zlodziejstwo itd... rosnie i rosnac bedzie. A co by bylo jak by policjanci mieli wypadek i to smiertelny z powodu rzucenia krzyzakow ? To jest usilowanie zabojstwa.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. mieszkanka #2427538 | 83.9.*.* 28 sty 2018 03:08

   to bardzo dobrze!!! a jeszcze lepiej . że za sprawą grzymowicza Pana prezydenta ,,, Iwona Liżewska urzędnik państwowy przestała palić śmieciami w piecu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest niesamowite jaki gazetaolsztyńska i opinia czytelników ma wpływ na złych ludzi jak Iwona Liżewska z wierzbowej 12. Gratulacje dla Straży Miejskiej! i czujników smrodu.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (15)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages