Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Mieszkańcy olsztyńskich Brzezin sprzeciwiają się budowie boiska. Dzieci będą miały gdzie trenować?

2017-08-07 09:00:00 (ost. akt: 2017-08-28 09:04:58)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wraca sprawa boiska sportowego przy ulicy Tuwima w sąsiedztwie Brzezin. Miasto nie zgodziło się na jego budowę. Inwestorem jest Andrzej Nakielski, były piłkarz, a obecnie szkoleniowiec. Sprawa ciągnie się już od ponad roku...

Działka przy ul. Tuwima pomiędzy Brzezinami a Galerią Warmińską miała szansę zmienić swój ponury charakter. Jeszcze w latach 60., było tu boisko, na którym trenował klub LZS Rodło Pozorty, a na wuefy przychodzili uczniowie z pobliskiej SP 25.

Teraz Andrzej Nakielski, który prowadzi szkółkę piłkarską Naki, chciał tu stworzyć miejsce do treningów z prawdziwego zdarzenia. Zaczął porządkować teren, a równolegle zabiegał o pozwolenie na rozpoczęcie inwestycji.

A trudności było co niemiara, bo najpierw do Urzędu Miasta wpłynął protest podpisany przez mieszkańców Brzezin, a teraz odmówił ratusz. Oczywiście to nie zamyka możliwości budowy boiska, ale wszystko przeciągnie się w czasie.
— Odwołałem się do wojewody, który uchylił decyzję ratuszowych urzędników. Wniosek jest ponownie rozpatrywany — mówi Andrzej Nakielski. — Udało nam się rozwiązać spory problem z dojazdem na boisko, który pierwotnie miało przebiegać przez Brzeziny. A z tego mieszkańcy nie byli zbyt zadowoleni. Mamy już zgodę i pozwolenie na budowę zjazdu z ul.Tuwima. To mnie bardzo cieszy.

Po decyzji Urzędu Miasta prezydent Piotr Grzymowicz spotkał się z falą krytyki. Zarzuty jednak odpiera.

„Na moją głowę posypały się gromy — czytamy na blogu prezydenta Olsztyna. — Fundacja NAKI chce zbudować boisko piłkarskie i bardzo dobrze — boisk nigdy nie jest za dużo, halę piłkarską — także ok. Jesteśmy za tym rozwiązaniem, jest to wpisane w plan zagospodarowania i z tych powodów wyraziliśmy też zgodę na wjazd z ulicy Tuwima na teren planowanego obiektu. Jednak to wszystko nie zwalnia inwestora od trzymania się przepisów prawa budowlanego”.

Prezydent dodał, że inwestycja będzie miała szczególny nadzór społeczny, bo jej skala wzbudza niepokój okolicznych mieszkańców. Ponadto inwestor otrzymał postanowienie wskazujące, co należy uzupełnić lub zmienić żeby można było wydać pozytywną decyzję. Jak napisał Piotr Grzymowicz:

„Wskazane uchybienia zawierają aż 19 punktów, zatem nie można mówić o złej woli prezydenta, ale raczej trzeba mówić o dużej niestaranności wnioskodawcy. W przypadku naruszeń prawa nawet najgorętsza dyskusja w mediach społecznościowych nie powinna zmieniać właściwej optyki widzenia problemu, zgodnie z rzymską zasadą: twarde prawo, ale prawo! Mam zamiar powiedzieć o tym panu Andrzejowi Nakielskiemu podczas naszego spotkania”.

Doszło do niego w poniedziałek. — Jestem dobrej myśli — przekonuje Nakielski. — Ta inwestycja jest w naszym mieście potrzebna. Projekt jest dobry, ale oczywiście możemy wprowadzić pewne korekty. Na pewno uda nam się wypracować rozwiązanie, które zadowoli wszystkie strony. Teraz, oprócz oczekiwania na pozwolenie, szukamy firmy, która by nas wspomogła, bo budowa pełnowymiarowego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią i dwóch hal piłkarskich również ze sztuczną nawierzchnią to naprawdę duży koszt.

Do tematu będziemy wracali.

pj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (88) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztyniak #2476539 | 83.6.*.* 2 kwi 2018 17:36

  Prezydent nie chce pozwolić na budowę boiska bo sam mieszka niopodal, trzeba będzie może jakiś protest zorganizować przed wyborami

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Andrzej #2303662 | 83.6.*.* 8 sie 2017 15:44

  Nawet jak będzie to boisko to fajnie byłoby popatrzeć na treningi, mecze młodych. Potem przed telewizor i spać !, czego tu zabraniać, dobrze, że basen jest dalej, pewnie zabronili by bo chlapanie wody by przeszkadzało albo zapach chloru. Mam działkę przy Łynie będzie można po drodze popatrzeć na "wnuków".

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. uczeń sp 25 #2303568 | 83.9.*.* 8 sie 2017 13:15

   Jeszcze w latach 60., było tu boisko, na którym trenował klub LZS Rodło Pozorty, a na wuefy przychodzili uczniowie z pobliskiej SP 25. W latach 60. to SP 25 jeszcze nie było, a jak powstała to nie przypominam sobie, by ktokolwiek chodził tam na wf. SP 25 miała i ma swoje boiska i sale gimnastyczne!

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Brzeziny #2303565 | 83.9.*.* 8 sie 2017 13:12

    Śmiechy warte "pomiędzy Brzezinami a Galerią Warmińską ". Galeria Warmińska jest na Brzezinach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Brzeziny #2303563 | 83.9.*.* 8 sie 2017 13:10

    http://brzeziny.olsztyn.pl/nasze-osiedle /osiedle-brzeziny/

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (88)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages