środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Studenci remontują dom samotnej matki w Olsztynie. Budynek odzyska blask

2017-07-26 14:09:45 (ost. akt: 2017-07-26 15:15:56)

Autor zdjęcia: archiwum

Na początku lipca studenci z UWM-u rozpoczęli remont domu samotnej matki przy ul. Jagiełły w Olsztynie. Wiele wskazuje na to, że prace zakończą się już w tym tygodniu.

Zobacz także: Studenci UWM za darmo wyremontują dom samotnej matki w Olsztynie Studenci UWM za darmo wyremontują dom samotnej matki w Olsztynie Studenci z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM pierwszy miesiąc wakacji poświęcą na remontowanie domu samotnej matki. Zrobią...
W czerwcu informowaliśmy Was, że studenci z Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM wyremontują dom samotnej matki przy ul. Jagiełły. Całość prac została przeprowadzona za darmo, bo w ten sposób studenci realizują projekt Workcamp.

Remont, który rozpoczął się kilka tygodni temu niedługo zostanie zakończony. —Kończymy warstwy wygładzające na ścianach i sufitach, niektóre pomieszczenia zaczęliśmy malować, od jutra będziemy układać wykładziny — mówi Arkadiusz Rosiński, który jest koordynatorem akcji. I dodaje: — Robimy wszystko żeby wyrobić się w terminie, czyli do końca lipca. Chcemy wszystko skończyć w tym tygodniu, żeby w przyszłym tylko wnieść i rozstawić meble.

Celem studentów było położenie nowej sieci elektrycznej w pokojach, wymiana podłóg oraz wyrównanie i odmalowanie ścian i sufitów. Wszystko to zostało wykonane, a ponadto... — udało się zrobić nawet więcej, np. podwieszane sufity — przyznaje Rosiński.

Przypomnijmy, że nad projektem pracuje blisko 30 osób. — Początkowo pracowaliśmy dużą grupą ok. 25 osób, od drugiego tygodnia prac podzieliliśmy się na grupy, jednocześnie pracuje ok. 10-15 osób — zdradza nasz rozmówca.

Gdy w poprzednim miesiącu rozmawialiśmy ze studentem zaangażowanym w realizację projektu mówił on, że jednym z głównych celów jest zdobycie doświadczenia. Wiele wskazuje na to, że te udało się zdobyć. — Nauczyliśmy się pracy w grupie. Poznaliśmy technologie prac wykończeniowych, szpachlowanie, malowanie, montaż sufitów podwieszanych. Dla przyszłych inżynierów to bezcenne doświadczenie, bo dzięki temu łatwiej będzie planować prace — przekonuje Rosiński.

Przypomnijmy, że to dopiero pierwsza tego typu inicjatywa którą zrealizują studenci z Olsztyna. Już wcześniej zapowiadali jednak, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zamierzają kontynuować projekt nie tylko na terenie Olsztyna, ale również całego powiatu.

Krzysztof Kucharczak
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kolec #2295894 | 83.24.*.* 26 lip 2017 20:01

  znacie jeszcze jakieś inne słowa niż "blask" ? Kilka dni temu u was blask odzyskiwał plac Pułaskiego, przedtem kamienica Naujacka. Może słownik synonimów ( nie chodzi o synów)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NO NO #2295796 | 77.115.*.* 26 lip 2017 17:20

  a co to za wytwór samotna matka , to jak syn do wojska poszedł a ojciec na wojnie zginoł

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Monia #2295719 | 188.125.*.* 26 lip 2017 15:41

  Brawo. Tak trzymać młodzi ludzie. Chociaż ja bym do takich robót zagoniła batogiem tzn. szalikowców, kiboli i innych łysych przygłupów w dresach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Samotna Andzelika matka 8* 500+ #2295716 | 195.136.*.* 26 lip 2017 15:40

   Super :))

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages