Wtorek, 26 września 2017. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Bestialsko wyrzucił psa z samochodu. Kolejne zwierzęta porzucone przez właścicieli na wakacje

2017-06-25 12:31:46 (ost. akt: 2017-06-25 10:37:31)
Pies, który został wyrzucony z samochodu na trasie Butryny-Jedwabno

Pies, który został wyrzucony z samochodu na trasie Butryny-Jedwabno

Autor zdjęcia: Schronisko w Tomarynach/Facebook

O niechlubnym rekordzie olsztynian pisaliśmy już kilka razy. Niestety, podejście wielu ludzi wciąż pozostaje niezmienne: uważają, że zwierzę to rzecz. Taka, która przeszkadza im w wakacjach. Do schronisk w Olsztynie i w okolicach Olsztyna trafiły kolejne porzucone psy. Niektóre są wyrzucane z samochodów.

Zobacz także: Rozpoczęło się masowe porzucanie zwierząt na wakacje. Bo przeszkadzają ludziom w urlopie Zdjęcie jest ilustracją do treści Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że lato to czas, w którym porzucanych jest najwięcej zwierząt. Obecnie sytuacja w olsztyńskich schronisku nie wygląda...
Wakacje to zawsze trudny czas dla schroniska dla zwierząt. Właśnie wtedy pies czy kot okazuje się być przeszkodą w wyjeździe na wymarzone wakacje. W tym roku olsztynianie, niestety, biją rekord w liczbie porzuconych zwierząt.

Wyjątkowo wcześnie i licznie zaczęli je oddawać do schroniska. W kwietniu trafiły tam 24 psy. Z kolei w maju już 34, a tylko w tym miesiącu już ponad 50! Właściciele najczęściej udają, że znaleźli zwierzę, które przywożą do schroniska.

Obecnie w schronisku znajduje się ponad 170 psów i ok. 100 kotów. A patrząc na wzrostową tendencję porzuceń, tych zwierząt może być jeszcze więcej. Schronisko pęka więc w szwach.

Wiele psów znajduje się także w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach. Obecnie jest ich tam ok. 120.

— W wakacje przyjeżdża do nas zdecydowanie więcej zwierząt — opisuje Sylwia Pacewicz, kierowniczka tomaryńskiego schroniska. — Z uwagi na to, że jesteśmy schroniskiem gminnym, nikt nie może prywatnie do nas przyjechać i po prostu oddać nam psa, bo go już nie chce. Psy dostarczają do nas gminy, bo my zwierząt nie odławiamy. — Ale porzucający mają wyobraźnię i też sobie z tym radzą. Potrafią np. zadzwonić i powiedzieć, że pies przybłąkał się na ich posesję, a tak naprawdę jest to ich zwierzę. Albo przywiązują je w lesie przy schronisku, z myślą, że ktoś od nas znajdzie tego psa.

Wczoraj (24.06) schronisko w Tomarynach udostępniło informację o psie, który został wyrzucony z samochodu na trasie Butryny-Jedwabno. Według doniesień świadków pies został wyrzucony z czerwonego audi A4.Sylwia Pacewicz wspomina też jedną z sytuacji: — Zdarzyło nam się, że właściciel odprowadził do nas swojego psa. Powiedział, że spotkał go przy głównej drodze i było mu go szkoda. My standardowo wystawiliśmy ogłoszenie o psie w internecie. I znalazł się ktoś życzliwy z tej samej wsi, kto do nas zadzwonił i powiedział, że zna właściciela psa. Wskazał osobę, która to zwierzę do nas przyprowadziła...

Jak podkreśla kierowniczka tomaryńskiego schroniska, wzięcie zwierzęcia do domu to równie wielka odpowiedzialność jak posiadanie dziecka. — Z jednej strony to dobrze, że jeśli ktoś pozbywa się zwierzęcia, to robi to w ten humanitarny sposób i przyprowadza do schorniska, a nie zostawia go w środku lasu. Z drugiej strony nie może to być sposób na pozbywanie się problemu. Dopóki nie będzie edukacji w tym kierunku, to ludzie będą przeświadczeni, że najszczęśliwszy pies to ten na krótkim łańcuchu przy budzie. Albo porzucony, ale przecież na wolności — podkreśla Sylwia Pacewicz.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ludźmi sie zajmijcie, a nie psami! #2273104 | 188.146.*.* 25 cze 2017 21:24

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. jak wyżej

  1. gość #2273023 | 89.72.*.* 25 cze 2017 19:26

   Czytając takie wieści o porzuconych pieskach, tylko jedno mi się nasuwa na myśl - oby Ci właściciele już nie powrócili z tych wspaniałych dla nich wakacji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Napisałem to samo #2272926 | 178.235.*.* 25 cze 2017 16:18

   na Bałtyckiej było to i moderator skasował post. A ja się pytam jaki punkt regulaminu naruszyłem tym?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ZOMOWIEC #2272910 | 79.184.*.* 25 cze 2017 15:53

    tak samo wyrzucił jak kiedyś =D co jakaś pani widziała, a potem z kamer okazało się, że to jakiś bezdomny kundel był. No ale afera była, ludzie mogli się wyszczekać w komentarzach.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. f #2272894 | 83.9.*.* 25 cze 2017 15:10

    Przecież Olsztynianie zgrywają pastwo i wielkich szlachciców co mieszkają w zapyziałym Olsztynie to nie będą sie kundlami przejmować tylko biorą kredyty i jadą ma all inkluzif ze swoimi Grażynami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (26)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages