Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Dwa razy rozjechał psa na skrzyżowaniu. Sąd podtrzymał decyzję o umorzeniu postępowania

2017-03-30 17:01:16 (ost. akt: 2017-03-30 16:04:51)

Autor zdjęcia: mat. policji

Sąd Rejonowy w Olsztynie utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie potrącenia psa na olsztyńskim skrzyżowaniu. Zażalenie na postanowienie prokuratury złożyło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Zobacz także: 60-latek podejrzany o okrutne dobicie psa na Wyszyńskiego w Olsztynie! 60-latek podejrzany o okrutne dobicie psa na Wyszyńskiego w Olsztynie! Kierowca busa potrącił w poniedziałek przebiegającego przez jezdnię psa, wycofał i ponownie po nim przejechał. Całe zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego...
Zobacz także: Prokurator łaskawy dla mężczyzny, który dwukrotnie przejechał psa Prokurator łaskawy dla mężczyzny, który dwukrotnie przejechał psa Prokuratura uznała, że mężczyzna, który w sierpniu tego roku zabił psa dwukrotnie przejeżdżając po nim samochodem, mógł zrobić to przypadkiem. Dlatego...
Sąd Rejonowy w Olsztynie rozpatrzył w czwartek zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania w sprawie potrącenia psa na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. Kierowca busa potrącił psa, następnie cofnął i przejechał po nim raz jeszcze. Prokuratura umorzyła postępowanie sprawie, a zażalenie na tę decyzję złożył olsztyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

Sąd postanowił utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie. - W ocenie sądu postępowanie dowodowe było prowadzone w sposób wnikliwy, umożliwiający dokonanie oceny, czy popełnione zostało przestępstwo. Ocena materiału dowodowego została dokonana zgodnie z obowiązującymi regułami postępowania karnego, a ustalenia nie noszą znamion dowolnych i znajdują oparcie w przeprowadzonych czynnościach - informuje Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W uzasadnieniu postanowienia sąd podkreślił, że do potrącenia zwierzęcia doszło wskutek jego wtargnięcia na jezdnię. - Należy – z racji braku dowodów przeciwstawnych – dać wiarę podejrzanemu, że nie widział on psa po najechaniu na niego. Cofnął pojazd, po czym ponownie ruszył do przodu, co w całokształcie okoliczności zdarzenia skutkowało nieumyślnym spowodowaniem śmierci zwierzęcia - dodaje Agnieszka Żegarska.

Sąd zwrócił też uwagę, że prokurator w celu weryfikacji tych relacji przeprowadził eksperyment procesowy, który wykazał, że rzeczywiście Mirosław W. mógł nie widzieć psa po jego pierwszym potrąceniu. Zdaniem sądu należało podzielić stanowisko prokuratora, który uznał, że nie było podstaw do przyjęcia umyślnego działania podejrzanego .

***
Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 22 sierpnia 2016 r. Na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Żołnierskiej w Olsztynie kierowca volkswagena T4 potrącił psa. Potem przyhamował i cofnął, przejeżdżając po nim jeszcze raz. Pies nie zginął na miejscu, ale nie udało się mu pomóc Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. 60-letni kierowca został zatrzymany. Policjanci po przesłuchaniu olsztynianina przedstawili mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 14 grudnia prokuratura zdecydowała o umorzeniu postępowania wobec 60-latka. Argumentem za taką decyzją miał być wynik eksperymentu procesowego. Wynikało z niego, że mężczyzna mógł nie zauważyć psa.

Takie tłumaczenie nie przekonało jednak społeczników Polska dla Zwierząt, którzy napisali list z apelem do prokuratury, a Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami złożyło do sądu zażalenie na decyzję prokuratury.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (53) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hycel #2214296 | 91.193.*.* 31 mar 2017 20:47

  pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2214187 | 89.228.*.* 31 mar 2017 18:33

  co za wytłumaczenie...Nie widział psa-a jak to byłby człowiek?Też sprawa byłaby umożona?Też by było że niewidział?Kto mu dał prawojazdy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zdegustowany #2213810 | 91.208.*.* 31 mar 2017 12:36

  Mam nadzieję, że tych którzy umarzają takie śledztwa tez ktoś kiedyś nie zauważy i nie będzie z tego żadnej sprawy. Żenada i wstyd dla wymiaru "sprawiedliwości" !!! A do tego gościa co przejechał to biedne zwierze pewnie wróci właściwa karma

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. KTOŚ #2213775 | 92.60.*.* 31 mar 2017 11:58

  TAK TO JEST JAK SIE MA ZNAJOMYCH W ODPOWIEDENICH KRĘGACH ADWOKACKICH...ZERO ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WSZELAKIE CZYNY I TYLE!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. omnicorp #2213754 | 88.156.*.* 31 mar 2017 11:39

  W sądach też jest malwersacja, defraudacja, protekcja.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (53)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages