Ligowy kopciuszek okazał się za mocny dla AZS-u

2024-01-07 21:41:52(ost. akt: 2024-01-07 21:44:18)

Autor zdjęcia: Facebook/Indykpol AZS Olsztyn

Siatkówka\\\ Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 1:3 ze Ślepskiem Malow Suwałki. Olsztynianie okazali się słabsi od ligowego kopciuszka.
* Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 26:24)

Po rozczarowujących porażkach z Bogdanką Lublin, Treflem Gdańsk i Skrą Bełchatów olsztynianie w końcu wygrali, pokonując zaskakującą łatwo lidera tabeli – Projekt Warszawa. Zwycięstwo bez straty seta z ekipą ze stolicy spowodowało, że do starcia ze Ślepskiem Malow Suwałki drużyna ze Stolicy Krainy Tysiąca Jezior przystąpiła w roli faworyta.
Premierowa partia rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia gości, ale gracze z Suwałk nie pozwolili odskoczyć olsztynianom i praktycznie przez cały set gra toczyła się punkt za punkt. O wszystkim zadecydowała więc emocjonująca końcówka. Przy stanie 19:18 dla Indykpolu zespół prowadzony przez trenera Webera, nie wiedzieć czemu, de facto przestał grać, co błyskawicznie wykorzystali gospodarze, którzy w mgnieniu oka wyszli na prowadzenie 23:19. Strata pięciu punktów z rzędu okazała się kluczowa dla losów pierwszej partii. Azetesiacy wprawdzie gonili swoich boiskowych adwersarzy i przy stanie 24:23 dla gości teoretycznie wszystko jeszcze było możliwe, ale gospodarze zachowali zimną krew i wygrali pierwszego seta 25:23.
Set numer dwa rozpoczął się od prowadzenia lekko podrażnionych olsztynian (5:2). Gracze z Warmii szybko jednak roztrwonili kilkupunktową przewagę i gdy zrobiło się 5:5, cała zabawa tak naprawdę zaczęła się od początku. Gra się wyrównała, a szala zwycięstwa co chwilę przechylała się z jednej strony na drugą. Jednakże w momencie, gdy olsztynianie prowadzili 21:19, wszystko wskazywało na to, że są o krok od doprowadzenia do wyrównania w setach. Nic z tych rzeczy. Gospodarze konsekwentnie szli po swoje i po dramatycznej końcówce wygrali drugą partię na przewagi (27:25).
Olsztynianie stanęli pod ścianą, a widmo porażki zaczęło niebezpiecznie zaglądać im w oczy, tym bardziej że trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Ślepska 7:2! Wówczas wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że Indykpol wyjedzie z Suwałk bez wygrania chociażby seta. Olsztynianie jednak nie pękli i krok po kroku odrabiali straty, wychodząc na prowadzenie przy stanie 15:14. Od tego momentu wszystko zmieniło się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Azetesiacy zdobywali punkt za punktem, a skonsternowani rywale szybko pogodzili się z tym, że nie będą w stanie zamknąć meczu w trzech setach. Indykpol wygrał 25:18 i wciąż pozostawał w grze o dwa punkty do ligowej tabeli.
Kolejna partia zaczęła się od atomowego uderzenia olsztynian, którzy szybko objęli prowadzenie 4:1. Chwilę później było już 11:6 dla gości, a perspektywa konieczności rozegrania tie-break zdawał się być więcej niż pewna. Tyle tylko, że przy stanie 13:8 olsztynianie ponownie wpadli w trudną do wytłumaczenia dziurę. Na tablicy świetlnej pojawił się wynik 13:13. Mało tego, podbudowani niemocą rywali gospodarze szybko wyszli na prowadzenie (15:14). Kilka minut później ekipa z Suwałk prowadziła już 21:19, a gracze z Olsztyna bynajmniej nie wyglądali na zawodników, którzy będą jeszcze w stanie odwrócić losy spotkania. Tak też stało. AZS miał nawet piłkę setową, ale od stanu 24:23 stracił trzy punkty z rzędu, co skutkowało porażką w czwartym secie 24:26 i w całym meczu 1:3.

* 15. kolejka: Barkom Lwów – Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 26:24, 16:25, 25:20, 10:15); Projekt Warszawa – Norwid Częstochowa 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:21); ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 24:26), Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:20, 25:23, 31:33, 25:19); Aluron Warta Zawiercie – Stal Nysa 3:0 (25:14, 25:17, 25:16); LUK Lublin – GKS Katowice (niedziela, godz. 20.30); poniedziałek: Cuprum Lubin – Czarni Radom (godz. 17.30).