Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Podziel się:

Podziel się:

Płonące lasy życia

Przez ostatnie lata dużo się mówi na temat ekologicznego trybu życia i dbania o środowisko. Wiele osób segreguje odpady, nie marnuje prądu albo stara się zużywać jak najmniej wody. Wpływa to dobrze na przyrodę, ale jakie kroki podejmujemy, kiedy dochodzi do sytuacji zagrażających środowisku, które będą wpływać na nasze życie na naszej planecie?

W lecie 2019 r. doszło do rozprzestrzenienia się ognia w lasach Amazonii. Jak podała Europejska Agencja Kosmiczna, był to jeden z największych pożarów w Ameryce Południowej na pograniczu Brazylii, Boliwii i Paragwaju. Ogień rozciągnął się na przestrzeni 105 km. Według brazylijskich ekspertów liczba pożarów lasów na tym terenie wzrosła do 84 %.

Cały świat obiegła informacja o tym przerażającym wydarzeniu. W związku z tym podczas szczytu G7, który odbył się we Francji, jedne z najbogatszych krajów świata zadeklarowały pomoc w walce z pożarem. Przywódcy siedmiu państw obiecali przeznaczyć 22 miliony dolarów na walkę z żywiołem. Mimo tych deklaracji prezydent Brazylii początkowo odrzucił pomoc.

Kiedy dowiedzieli się o tej sytuacji ludzie na całym świecie, zorganizowali zbiórki pieniężne oraz protestowali, aby pokazać, że każdy powinien wesprzeć walkę z pożarem, jak i samym prezydentem Brazylii. Jak się okazało, takie działania przyniosły efekty. Dzięki ich zaangażowaniu oraz państw wspierających akcję udało się nakłonić prezydenta do podjęcia konkretnych działań w sprawie lasów amazońskich.

Po ciężkiej walce udało się ugasić pożar, ale mimo to ponieśliśmy z tego powodu ogromne straty. Duża część lasu spłonęła. Nie jesteśmy w stanie odtworzyć czegoś, co powstawało przez miliony lat.

Oliwia Rudzińska, IE, XI LO
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer
Oceń artykuł:

(0)