Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Microsoft EduDays 2019 - „Szkoła Przyszłości”

16 maja 2019 r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w konferencji Microsoft EduDays 2019 - „Szkoła Przyszłości” pod patronatem Ministerstwa Edukacji.

Kiedy dzisiejsze przedszkolaki około 2030 roku staną się absolwentami, świat będzie mocno odmienny od tego, którego doświadczyły wcześniejsze pokolenia.

Rola edukacji jest kluczowa w przygotowaniu uczniów i przekazaniu im kompetencji, bez których poruszanie się w ciągle zmieniającym się środowisku pracy mogłoby być trudne.

Jak transformować cyfrowo edukację na poziomie miasta i regionu?

Cecylia Szymańska - Dyrektor Sektora Edukacyjnego, Microsoft Polska
Przyjmuje się, że im wyższy jest poziom wykształcenia i ogólnych umiejętności mieszkańców miasta, im większa różnorodność kulturowa i społeczna, im bardziej otwarta i kreatywna jest społeczność miejska, tym wyższy jest standard życia w mieście. Kluczową rolę w tym zakresie odgrywa edukacja, która zwiększa i wyrównuje szanse na rynku pracy. Jak wykorzystać technologię informatyczną w budowaniu efektywnego systemu wspierającego szkoły, nauczycieli, uczniów? Dlaczego warto standaryzować rozwiązania technologiczne, aby jednocześnie wspierać indywidualizacje nauczania? Czyli na co zwrócić uwagę, budując systemowe rozwiązania dla edukacji. Na te pytania otrzymaliśmy odpowiedź podczas konferencji.

Wystąpienie miała również Olga Svyrydenko - Teacher Engagement Manager, Microsoft Central & Eastern Europe
Education Transformation Framework – getting the digital transformation in education right (wystąpienie w języku angielskim)
This session walked you through a methodology to fast-track your journey toward an effective system-wide transformation, highlight some DO’s and DON’Ts, inspire to dream big and plan accurate execution.

Dyskutowaliśmy również na temat rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, blockchain czy uczenie maszynowe, które w połączeniu z kreatywnością zmieniają świat.

W gronie przedstawicieli edukacji, samorządów, instytucji centralnych przedstawiono najlepsze praktyki i ciekawe projekty edukacyjne oraz podzielono się bogatym doświadczeniem z całego świata.

Wspólnie z partnerami Microsoft zaproszono także wszystkich uczestników do interaktywnej strefy Szkoły Przyszłości, w której każdy mógł przetestować gotowe do wdrożenia rozwiązania.

Gościem specjalnym konferencji był Artur Partyka – mówca motywacyjny, wybitny sportowiec.Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer
Oceń artykuł:

(0)