Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

Internet nie zapomina

Czasem, udostępniając rzeczy w sieci, zapominamy o ciągłym obiegu informacji w niej. Należy mieć na uwadze, że każda umieszczona w Internecie informacja już tam zostaje. Wstawiamy różne kompromitujące innych ludzi i nas rzeczy, nie zdając sobie sprawy, że naruszamy ich prywatność. Czy one kiedykolwiek „wyjdą” z Internetu? Co nam grozi, wysyłając w internetową podróż niemiłe wiadomości, zdjęcia czy filmiki?

W poszukiwaniu odpowiedzi postanowiłam zapytać asystenta Google, czy Internet „zapomina”? Oczywistym jest, że odpowiedź brzmiała ‘nie”. Wyjaśnił on, że każda rzecz, która pojawia się w sieci, już w nim zostanie, nawet jeśli byśmy zablokowali każdą pojedynczą witrynę, na której się znalazła. Dlatego część osób, które dotknęła cyberprzemoc decydują się zakończyć swoje życie. Przestrogą powinien być fakt, że przestępstwa internetowe są karane na równi z tymi wykonywanymi bezpośrednio. Nawet forma nękania nazywana stalkingiem jest podstawą do rozpoczęcia procesu karnego.

Dlatego Internet powinien być miejscem, w którym nasza uwaga jest szczególna i nie powinniśmy ulec chwilom emocji. Jedno zdjęcie, jedna wiadomość może zniszczyć życie zarówno nasze, jak i innej osoby.


Dominika Sielawa, klasa 1A Technikum
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer
Oceń artykuł:

(0)