Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Nauka łatwiejsza niż myślisz

Mija już dwunasty tydzień szkoły, a oceny idą w dół? Nauka wciąż sprawia ci trudność? Przed tobą zestaw kilku porad, które z pewnością pomogą w takich sytuacjach. Być może po przeczytaniu zaczniesz uczyć się efektywniej.

Na początek zmień swoje podejście do nauki. Gdy chcemy się czegoś nauczyć, o wiele łatwiej jest osiągnąć sukces. Pamiętaj, że im więcej zapamiętasz z lekcji, tym łatwiej ci będzie wszystko zrozumieć i szybciej się nauczysz.

Zrób notatki z najważniejszymi zagadnieniami, aby nie czytać długiego tekstu, tylko ważne fragmenty. Jeśli nie chcesz przepisywać, zaznacz jaskrawym kolorem wybrane elementy i powtarzaj je.

Podczas nauki nie stresuj się. Rób sobie przerwy co jakiś czas.

Moim ulubionym sposobem jest zjedzenie czegoś słodkiego w trakcie nauki. Najlepsza będzie czekolada z orzechami. Zawiera ona cynk i selen, które zwiększają wydzielanie endorfin, co pomaga w walce ze stresem. Ponadto substancje odżywcze uwalniane podczas jedzenia czekolady poprawiają funkcjonowanie mózgu. Orzechy natomiast zawierają dużo magnezu, który poprawia nam koncentrację i zapamiętywanie.

Przed sprawdzianem postaraj się zrelaksować. Nie panikuj, że zapomnisz nauczonej wiedzy, myśl pozytywnie.

Jeżeli test pójdzie ci źle, to nie się poddawaj. Pomyśl, że następnym razem ci się uda, a na pewno podejdź do poprawy.

Pamiętaj, żeby nie przejmować się nadmiernie nauką i nie przemęczać się. Zachowaj dystans i ciesz się życiem, a gdy zbliży się sprawdzian, skorzystaj z kilku porad i daj z siebie wszystko.

Powodzenia na testach!


Marysia Gancewska, 2e Gimnazjum nr 3 w Olsztynie
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Nauka łatwiejsza niż myślisz
Oceń artykuł:

(0)