Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Profil użytkownika informer

Czego nie wiesz o kolorach

Wszelkiego rodzaju barwy mają o wiele większy wpływ na nasz umysł i postrzeganie świata niż nam może się wydawać. Zostało to udowodnione przez wielu naukowców specjalizujących się w dziedzinie badania funkcjonowania mózgu. Leczenie przy użyciu kolorów, czyli chromoterapia/koloroterapia ma dziś wielu zwolenników i zajmuje ważne miejsce w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Chmura w walce z coronavirusem, czyli jak żyją uczniowie objęci kwarantanną?

W całym kraju uczniowie są objęci kwarantanną i powinni zostać w domu. Jak w takiej sytuacji zachowają się dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz najważniejsza w tej okoliczności młodzież.

Minister oświaty Dariusz Piontkowski mądrze podchodzi do całej sytuacji i proponuje pracę zdalną, czyli...

Modne planowanie dnia

Czym w życiu jest rutyna? Czy jest to równoważne z zachowaniem porządku w życiu? Może ma to związek z planowaniem dnia? Czy życie według ustalonego grafiku przynosi więcej pożytku niż szkody? Dlaczego jest tak cenione i jakie kryją się za tym prawdy, o których nie każdy wie? Gdy zaczniemy się głębiej zastanawiać, stwierdzimy, że być może nie mamy żadnej konkretnej wiedzy na temat tego, dlaczego życie z rutyną tak bardzo jest niektórym potrzebne, a innym, wręcz przeciwnie, może zaszkodzić.

Z roku na rok tracą swoją wartość

Coraz rzadziej czytamy książki. Nie chodzi tu o lektury szkolne, które muszą być obowiązkowo znane przez uczniów. Owszem, problem ten dotyczy głównie młodszego pokolenia, lecz ci starsi w większości wcale nie nadrabiają swoich zaległości. Według danych z jednej ze stron internetowych z 2018 r. do przeczytania przynajmniej jednej książki w ciągu roku przyznało się zaledwie 37% respondentów.

Mity i fakty o nietoperzach

Chyba każdy, kto w dzieciństwie oglądał seriale dla dzieci, chciał zostać latającym, nocnym stworzeniem, jakim jest właśnie nietoperz. Te małe stworzenia otoczone są mroczną opinią, która często mija się z prawdą. Jednak skąd wzięły się takie opowieści i które z nich faktycznie są prawdą? Przedstawię listę najbardziej popularnych mitów związanych z nietoperzami oraz fakty, które zawierają w sobie ziarno prawdy.

Przedmioty szkolne w praktyce

Czy wszystko, czego uczymy się w szkole podstawowej przyda nam się w późniejszym życiu? Ucząc się wszystkiego, marnujemy swój czas, czy jednak wykorzystamy tę wiedzę w przyszłości?

Wielu uczniów zadaje sobie właśnie te oto pytania. Z jednej strony można stwierdzić, że sporo z przekazywanego...

STYGMATYZACJA

Odrzucanie dzieci oraz młodzieży poprzez etykietowanie tego, co posiada, jest problemem dzisiejszego świata.

Wraca z każdym nowym rokiem, moda zmienia się, lecz nadal ludzie nieodmiennie kupują rzeczy markowe, na których widnieje rozpoznawalne logo. Każdego dnia na ulicy, najczęściej wśród nastolatków...

Eko trend

Co to jest eko trend? Na pewno nie jest chwilową modą mimo faktu, że rozpoczęło się to u ludzi, by pochwalić się swoim zdrowym trybem życia. To trend rozwijający się od wielu lat, na bazie potężnego megatrendu zrównoważonego rozwoju, obejmujący obecnie wszystkie dziedziny życia. Na razie nic nie wiadomo na temat tego, żeby chyliło się ku końcowi. Trend eko staje się coraz bardziej powszechny i wykorzystywany na wielu poziomach marketingu we wszelkiego rodzaju mediach.

Płonące lasy życia

Przez ostatnie lata dużo się mówi na temat ekologicznego trybu życia i dbania o środowisko. Wiele osób segreguje odpady, nie marnuje prądu albo stara się zużywać jak najmniej wody. Wpływa to dobrze na przyrodę, ale jakie kroki podejmujemy, kiedy dochodzi do sytuacji zagrażających środowisku, które będą wpływać na nasze życie na naszej planecie?

Dzieciństwo a XXI wiek

Dzieci na podwórku, kreatywność, wiele gier i zabaw, lepsza komunikacja międzyludzka, lepsze dzieciństwo. Tymi skojarzeniami można scharakteryzować lata młodości naszych rodziców czy dziadków.

Młodzież w tamtych czasach wydawała się o wiele ciekawsza, a przede wszystkim lepsza od współczesnej....