Sobota, 17 marca 2018. Imieniny Reginy, Patryka, Zbyszka

Podziel się:

Podziel się:

Przestępczość wśród nastolatków.

Każdy z nas mawia, że rodzice nie patrzą na innych nastolatków, którzy mają swoje wyskoki, a tylko na nas i nasze poczynania. Czy społeczeństwo nie ma zamiaru zmieniać stereotypu na temat młodych osób, dopiero wchodzących w dorosłe życie?

Przestępczość wśród tej grupy wiekowej wciąż wzrasta. Przyczyny często tkwią w chęci posiadania pieniędzy, paleniu tytoniu czy piciu alkoholu.

W ubiegłym roku policja zatrzymała 208 przestępców w wieku 13-17 lat, którzy dopuścili się 276 wykroczeń. Dobrze zaznaczyć, że ilość niepożądanych czynów wzrasta. W roku 2011 było 206 nieletnich, którzy popełnili 254 wykroczenia. Statystki mocno się od siebie nie różnią. Coraz bardziej popularne stają się przestępstwa internetowe. Od włamań na konta społecznościowe i umieszczanie tam nieodpowiednich treści, po groźby oraz w ostateczności pobicia w życiu realnym za przewinienia w tym obszarze.

Mówi się, że przyczyną są niektóre zdobycze cywilizacyjne, a raczej chęć nieograniczonego korzystania z nich i tzw. głupota ludzka, polegająca na pragnieniu coraz to nowszych dóbr materialnych. Niestety młodzi ludzie – i to nie tylko Polacy – często nie myślą o konsekwencjach prawnych popełnionych czynów.


Dominika Sielawa, kl. 2c
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer
Oceń artykuł:

(0)