Poniedziałek, 19 marca 2018. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Podziel się:

Podziel się:

TATUAŻE? JAK POSTRZEGAJĄ JE LUDZIE I CZY SĄ ZDROWE?

Tatuaże zaczęły powstawać w XVIII wieku. Jednak w tamtym czasie nie wszyscy mogli sobie na to pozwolić, zazwyczaj mieli je jedynie plemienni wojowie. Obecnie każdy może sobie coś wytatuować; także ci, którzy nie mają 18 lat. Jest potrzebna wtedy zgoda opiekuna. Należy wziąć pod uwagę fakt, że tatuaże mogą szkodzić zdrowiu niektórych z nas. Wykonane nawet w najlepszym salonie nie dają gwarancji, że nic się nam nie stanie. Tusze do tatuaży mają w sobie mikrocząsteczki, które są wprowadzane do skóry i mogą przeniknąć do każdej części ciała i trwale ją uszkodzić.

Jednym z ważniejszych pytań dotyczącym tatuaży jest ich posiadanie przez pracownika, a nim każdy z nas przecież kiedyś będzie, dlatego nie można podejmować decyzji o tatuowaniu na skutek impulsu młodości. Okazuje się, że pracodawcy warunkują rodzaj dozwolonego tatuażu. Jedni zgadzają się, aby ich pracownicy posiadali je, ale mało widoczne. Preferują też np. kwiaty, motyle. Przed wytatuowaniem sobie jakiejś części ciała niestety musimy poważnie pomyśleć nie tylko nad wzorem, jaki chcemy, ale też czy nie będzie on kolidował z pracą, jaką zamierzamy wykonywać.

Znany jest przykład kobiety, która poszukiwała pracy w banku. Uważała, że jej kwalifikacje są idealne, aby w nim pracować. Dobrze znała języki obce, posiadała odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz łatwo nawiązywała kontakty z ludźmi. Jedynym problemem okazał się tatuaż na szyi. Deklarowała noszenie apaszki, szalika, aby go nie było widać, jednak nic z tego. Zatrudnienia nie dostała nawet w innych urzędach czy służbach mundurowych.

Coraz więcej ludzi uwielbia tatuaże i uważają, że mogą nimi przekazać wiele o sobie, jednak są i tacy, co uważają, że jest to oszpecanie swojego ciała. Jedno nie ulega wątpliwości, że posiadanie wytatuowanego wzoru nie przeszkadza nam w wypełnianiu swoich zadań w pracy.

Przed zrobieniem tatuażu mimo wszystko należy zastanowić się nad tym, czy pozwoli znaleźć nam pracę i czy jego treść spotka się ze zrozumieniem naszych bliskich.

Angelika Łukowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: informer
Oceń artykuł:

(0)