Poniedziałek, 19 marca 2018. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Profil użytkownika informer

Zastosowanie wiedzy ze szkoły w życiu codziennym

Wszystkim tym, którym wydaje się, że szkolne umiejętności nie mają zastosowania w życiu codziennym, warto uświadomić kilka ich zastosowań.

fizyka ...

Pomoc najmłodszym uzależnionym

Pomoc najmłodszym uzależnionym Uzależnienie od narkotyków to problem, który dotyczy nie tylko dorosłych. Młodzież z roku na rok ma coraz łatwiejszy dostęp do używek, nawet nie wychodząc z domu czy własnej szkoły. Według raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii z 2017 ponad 2 miliony obywateli Unii Europejskiej w wieku nawet 15 lat zażyło kokainę w ciągu ostatniego roku. Podobne liczby tyczą się innych środków odurzających. Jak możemy im pomóc, jeśli oni nie wiedzą, że tego potrzebują?

Być jak Japończycy

Pałeczki są prawdopodobnie najpopularniejszymi sztućcami na świecie-używane są przez ponad dwa miliardy ludzi. Mimo to, dla nas, użytkowników noży, widelców czy łyżek, nie są codziennym narzędziem. Najczęściej spotykamy się z nimi w azjatyckich restauracjach. Te drewniane drążki rządzą w krajach Dalekiego Wschodu i tamtejsi mieszkańcy przywiązują dużo uwagi do ich użytku. Klasa 7c Szkoły Podstawowej nr 311 w Olsztynie miała okazję poznać sztukę jedzenia pałeczkami w Japonii dzięki dwóm gościom: panom Masatoshi Inada i Yoichi Iida.

Recenzja filmu ‘Coco’

Oglądałam wiele filmów, ale niewiele zrobiło na mnie tak miłe wrażenie jak film Coco. Pixar znowu się popisał w przedstawianiu ciężkich spraw w lekki sposób. To opowieść o życiu po śmierci.

Reżyserem tego filmu jeat Lee Unkrich, a ukazał się w kinach w niedawno. Głównym bohaterem...

Cudze chwalicie swego nie znacie

„Cudze chwalicie swego nie znacie”- nie musi odnosić się tylko do zabytków innych państw. Wszyscy znamy Krzywą Wieżę w Pizzie, bądź Łazienki w Warszawie, ale nie każdy wie, jakie skarby architektury skrywa Kraina Tysiąca Jezior.

Jest ich tak wiele, że nie uda się wymienić wszystkich,...

Typy osobowości w XXI wieku

Typy osobowości - czyli to, co określa nas samych. Jest to jedyna niezmienna ludzka cząstka, więc czemu nie dowiedzieć się, jakim typem człowieka jesteśmy? Przecież już Hipokrates wiedział, jacy jesteśmy i jakie są dla nas charakterystyczne cechy. Czy jednak występują one współcześnie, a jeśli tak, czy mają to samo znaczenie, czy może całkiem odmienne?

Tradycje na Warmii i Mazurach

Wiele elementów z kultury pruskiej zachowało się w obyczajach mazurskich. Na przestrzeni wieków zmieszały się one z obrzędami społeczności cudzoziemskiej oraz ze zwyczajami chrześcijańskimi pochodzącymi również z Warmii.

Zaduszki to święto chrześcijańskie poświęcone czci zmarłych,...

Języki izolowane: inne, a równie ważne

Japoński, koreański, baskijski, movima, mapudungun Języków izolowanych, czyli takich, które swoją odmiennością i brakiem pokrewieństwa z innymi zasłużyły sobie na ten tytuł, jest wiele. Większość z nich wymiera bądź już od dawna nie jest używana. Jednak te, które przetrwały do dziś, są mile widziane przez pracodawców i robią duże wrażenie na osobach „niewtajemniczonych”.

Prawdziwe oblicze kolarstwa

Kolarstwo wbrew pozorom nie jest łatwym sportem, gdyż wymaga siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Przekonałem się o tym na własnej skórze, biorąc udział w wyścigu 2 lipca 2017 br. Dzięki wcześniejszym dwuletnim treningom z wielkim wysiłkiem udało mi się dojechać do mety.

Wzrastająca liczba samobójstw w Polsce.

W Polsce obecnie liczba rocznych samobójstw jest większa niż wypadków związanych z komunikacją. Polacy targają się na swoje życie częściej od Japończyków, którzy dotychczas przeważali w tych niechlubnych statystykach.

Z danych wynika, że co dzień w naszym kraju życie odbiera sobie średnio...