Poniedziałek, 18 grudnia 2017. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Profil użytkownika informer

Recenzja filmu ‘Coco’

Oglądałam wiele filmów, ale niewiele zrobiło na mnie tak miłe wrażenie jak film Coco. Pixar znowu się popisał w przedstawianiu ciężkich spraw w lekki sposób. To opowieść o życiu po śmierci.

Reżyserem tego filmu jeat Lee Unkrich, a ukazał się w kinach w niedawno. Głównym bohaterem...

Cudze chwalicie swego nie znacie

„Cudze chwalicie swego nie znacie”- nie musi odnosić się tylko do zabytków innych państw. Wszyscy znamy Krzywą Wieżę w Pizzie, bądź Łazienki w Warszawie, ale nie każdy wie, jakie skarby architektury skrywa Kraina Tysiąca Jezior.

Jest ich tak wiele, że nie uda się wymienić wszystkich,...

Typy osobowości w XXI wieku

Typy osobowości - czyli to, co określa nas samych. Jest to jedyna niezmienna ludzka cząstka, więc czemu nie dowiedzieć się, jakim typem człowieka jesteśmy? Przecież już Hipokrates wiedział, jacy jesteśmy i jakie są dla nas charakterystyczne cechy. Czy jednak występują one współcześnie, a jeśli tak, czy mają to samo znaczenie, czy może całkiem odmienne?

Tradycje na Warmii i Mazurach

Wiele elementów z kultury pruskiej zachowało się w obyczajach mazurskich. Na przestrzeni wieków zmieszały się one z obrzędami społeczności cudzoziemskiej oraz ze zwyczajami chrześcijańskimi pochodzącymi również z Warmii.

Zaduszki to święto chrześcijańskie poświęcone czci zmarłych,...

Języki izolowane: inne, a równie ważne

Japoński, koreański, baskijski, movima, mapudungun Języków izolowanych, czyli takich, które swoją odmiennością i brakiem pokrewieństwa z innymi zasłużyły sobie na ten tytuł, jest wiele. Większość z nich wymiera bądź już od dawna nie jest używana. Jednak te, które przetrwały do dziś, są mile widziane przez pracodawców i robią duże wrażenie na osobach „niewtajemniczonych”.

Prawdziwe oblicze kolarstwa

Kolarstwo wbrew pozorom nie jest łatwym sportem, gdyż wymaga siły zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Przekonałem się o tym na własnej skórze, biorąc udział w wyścigu 2 lipca 2017 br. Dzięki wcześniejszym dwuletnim treningom z wielkim wysiłkiem udało mi się dojechać do mety.

Wzrastająca liczba samobójstw w Polsce.

W Polsce obecnie liczba rocznych samobójstw jest większa niż wypadków związanych z komunikacją. Polacy targają się na swoje życie częściej od Japończyków, którzy dotychczas przeważali w tych niechlubnych statystykach.

Z danych wynika, że co dzień w naszym kraju życie odbiera sobie średnio...

„Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie w szkołach”.

Od początku roku szkolnego 2016/2017 trwa pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej. Nasza Szkoła przystąpiła w całości, tzn. wszyscy uczniowie byli objęci programem. Uczyliśmy się algorytmiki (tzn. określonego z góry wzorca postępowania), programowania komputerów oraz robotyki.

Moc książek

Wiele osób, w szczególności młodzież, kojarzy czytanie z nudnym zajęciem. Większość uczniów czyta jedynie lektury, w wielu przypadkach nawet same streszczenia. Dlaczego właściwie mamy marnować swój cenny czas? Przecież mamy telewizję, komputery i inne "wartościowe" zajęcia.

Przestępczość wśród nastolatków.

Każdy z nas mawia, że rodzice nie patrzą na innych nastolatków, którzy mają swoje wyskoki, a tylko na nas i nasze poczynania. Czy społeczeństwo nie ma zamiaru zmieniać stereotypu na temat młodych osób, dopiero wchodzących w dorosłe życie?