środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Podziel się:

Podziel się:

Pieszy wyprzedził autobus

Czy władza, która nie potrafi zapanować nad jednym skrzyżowaniem da sobie radę z tramwajami. To pytanie zasłyszane w autobusie linii nr 3, którym i ja miałem wątpliwą przyjemność podróżować.

A po kolei to było tak. Olsztyn, godzina 9.27. Wsiadam do "trójki" na Dworcowej, koło 'Fety". Kierunek: dworzec. Wysiadam na przystanku przed skrzyżowaniem z Kołobrzeską. Idę piechotą, bo wiem, że w tym miejscu zaczyna się korek. Poprzednim razem "dwójką" jechałem do dworca 15 minut. Dochodzę do dworca w 7 minut. Autobus przyjeżdża 3 minuty po mnie.
To efekt tego, że dla aut jadących Dworcową przejazd przez skrzyżowanie z Towarową/Kętrzyńskiego to prawdziwa droga przez mękę. Dlatego, że Dworcowa jest podporządkowana, a z Towarowej ciągnie się sznur aut. Stąd i auta i autobusy stoją tam nawet kilkanaście minut.
Pytanie do władzy jest proste jak drut: dlaczego nikt nie kieruje na tym skrzyżowaniu ruchem? Dlaczego nie ma tam tymczasowych świateł?
Bo nie wierzę, że możliwość uporządkowania ruchu na tym skrzyżowaniu przerosła wyobraźnię olsztyńskiego ratusza.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Igor Hrywna oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Pieszy wyprzedził autobus
Oceń artykuł:

(0)