środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Koniec Mostu Zakochanych

Stalin przechodząc obok cerkwi zobaczył śmieci. - Sprzątnąć to - rzucił przez zęby. Następnego dnia po cerkwi nie było już śladu. Ta anegdota przypomniała mi się, kiedy dowiedziałam się, że z Olsztyna zniknie Most Zakochanych.

Od paru lat zakochani zaczęli wieszać kłódki na moście przy olsztyńskim zamku. Z czasem most z kłódkami miłości stał się jedną z atrakcji naszego Staergo Miasta. Trafił do wszystkich przewodników. Okazało się jednak, że kłódki odpowiadają za korodowanie 100-letnich metalowych barierek, Dlatego urzędnicy z ratusza zdecydowali, że przy okazji konserwacji barierek, kłódki zostaną usunięte. Tym samym Most Zakochanych znowu stanie się zwykłym i prozaicznym Mostem Zamkowym.

Trochę szkoda, choć trudno być głuchym na argumenty, że kłódki po prostu są szkodliwe dla barierek. Szkoda jednak, że kasując atrakcję turystyczną nie pomyślano, żeby ją czymś zastąpić. Może znalazłoby się inne miejsce dla tych kłódek. A może po prostu pobliskie muzeum powinno sprzedawać specjalne plastikowe "zamko-kłódki", które nie szkodziły by barierkom?

Tak czy inaczej właściciele kłódek mogą je sami zabrać do 8 lipca. Potem zostaną zdjęte i do 31 sierpnia będzie można je odebrać w siedzibie ZDZiT. Nieodebrane we wrześniu trafią na złom.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Kloska oraz opublikowany na portalu Nasz Olsztyniak: Most Zakochanych zżera rdza
Oceń artykuł:

(0)