środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Podziel się:

Podziel się:

Krasickiego będą teraz zamykać o zmroku, Dworcową tylko w środy po 19

Powoli normalizuje się sytuacja związana z czasowym zamykaniem olsztyńskich ulic. Przypomnijmy tylko, że ten nowatorski pomysł zawdzięczamy mieszkańcom Brzezin, którzy jako pierwsi zamknęli dla weekendowego ruchu ulice Maczka. Teraz prawie wszystkie olsztyńskie ulice są zamykane i otwierane zgodnie z wolą ich mieszkańców.

Przypomnijmy tylko, że wszystko zaczęło się w połowie lutego 2018 roku. Mieszkańcy osiedla Brzeziny poczuli się zmęczeni autami, których kierowcy jeździli objazdem z Jarot i os. Generałów ulicą Generała Maczka w kierunku al. Warszawskiej. I skierowali wniosek do olsztyńskiego ratusza, aby zamknąć objazd w weekendy. Ratusz wniosek przyjął.


Na początku reakcja mieszkańców innych osiedli była skierowana przeciwko mieszkańcom Brzezin. - To ja bardzo proszę o naklejki na szyby- skąd jest właściciel samochodu. I w weekendy zakaz wyjazdu z Brzezin gdziekolwiek. Inni też sobie nie życzą, żeby im brzeziniacy smrodzili pod oknami - gorączkowali się.

Szybko jednak poszli po rozum do głowy. I zaczęli zasypywać ratusz swoimi wnioskami. Bo im też przeszkadzał ruch uliczny. jako pierwsi zakaz ruchu po godzinie 17 wywalczyli sobie mieszkańcy ulicy Ratuszowej. Potem poszło już jak po maśle. I dzisiaj Olsztyn jest jest najbardziej nowoczesnym miastem Europy, gdzie każda ulica ma swój kiedy można po niej jeździć.

PS. Tekst powstał jako refleksja po lekturze artykułu "Objazd przez Brzeziny otwarty tylko w tygodniu. W weekend nie przejedziesz

Przeczytaj cały tekst: Objazd przez Brzeziny otwarty tylko w tygodniu. W weekend nie przejedziesz - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/495177,Objazd-przez-Brzeziny-otwarty-tylko-w-tygodniu-W-weekend-nie-przejedziesz.html#ixzz57qoHnY30"


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: AnkaDzbanka oraz opublikowany na portalu Olsztyn: Krasickiego będą teraz zamykać o zmroku, Dworcową tylko w środy po 19
Oceń artykuł:

(0)