Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podziel się:

Podziel się:

Pazura stanie z różańcem na granicy

Potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. Jeżeli to się uda, to obędzie to największa akcja religijna w Polsce w ostatnich latach.

O co chodzi? "Różaniec Do Granic" to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową w święto Matki Bożej Różańcowej (7 października).

- 140 lat temu w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem akcji. – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.

7 października wierni spotkają się w kościołach położonych przy granicy RP. Po Mszy Świętej i nabożeństwie Maryjnym udadzą się do punktów modlitwy na granicach.

Na naszym regionie takich kościołów jest ponad 20. Najwięcej wiernych zapisało się na msze w katedrze we Fromborku (322 osoby) i w Ełku(348), najmniej w Baniach Mazurskich (16) i w kościele św. Józefa Robotnika w Gołdapi(10).

Kościoły stacyjne w naszym regionie: http://rozaniecdogranic.pl/mapa


- Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

Akcję wspierają też celebryci, wśród nich Cezary Pazura.
- Jako ludzie często zapominamy, dlaczego i po co tu jesteśmy. Wydatkujemy czas i energię na mało ważne sprawy, a ten rodzaj energii, który płynie z różańca, jest konieczny każdemu człowiekowi. Różaniec w swojej istocie łączy nas z Bogiem, ale też wyznacza granice naszego postępowania, a Różaniec Do Granic odbędzie się właśnie na granicach – mówi Pazura.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: AnkaDzbanka oraz opublikowany na portalu WM.pl: Pazura stanie z różańcem na granicy [FILM]
Oceń artykuł:

(0)