środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Podziel się:

Podziel się:

Czy trafi do nas klikuset uchodźców? Stanie się tak, jeżeli katolicy posłuchają papieża Franciszka

Papież zaskoczył i zakłopotał polskich katolików. Szczególnie tych, którzy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, że nazwa Kościół katolicki wywodzi się z greckiego "katolikos" co znaczy (kościół) powszechny, a nie kościół polski.

W czasie swojej wizyty w Polsce papież Franciszek mocno akcentował kwestię uchodźców. - Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu. Solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary - mówił Franciszek w czasie swojego wystąpienia w Polsce.

Wielu prawicowych polityków musiało chyba wtedy czuć zakłopotanie, szczególnie tych którzy chcą zamknąć Polskę przed uchodźcami. Chyba że uważają katolicyzm za taki sklep, w którym kupujemy to co się nam akurat podoba.
Swoją drogą, chyba żaden polski duchowny nie przejął się specjalnie apelem papieskim sprzed roku.

- Kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców - mówił wtedy Franciszek.

Gdyby wspólnoty katolickie ten apel wzięły sobie do serca, to w warmińsko-mazurskim pojawiłoby się ponad 400 rodzin uchodźców ( w samym Olsztynie jest ponad 20 parafii)

Waszym zdaniem pomysł, by każda parafia przyjęła po jednej rodzinie uchodźców, jest dobry?
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: AnkaDzbanka oraz opublikowany na portalu Nasz Olsztyniak: Czy na Warmię i Mazury trafi klikuset uchodźców? Stanie się tak, jeżeli katolicy posłuchają papieża Franciszka
Oceń artykuł:

(0)