Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Koniec reklamowej samowolki

Centrum Olsztyna jest szpetne. O ile oczywiście Olsztyn jakieś centrum w ogóle ma. Stare Miasto jest OK, ale szpecą je reklamy i szyldy.

Od roku każda gmina w Polsce może jednak nad reklamową samowolką zapanować. Pozwala na to ustawa Sejmu z 2015 roku. Zgodnie z nią samorząd może:

Ustalić w formie uchwały zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zarządził w tej sprawie konsulatacje społeczne. Mają być one wstępem do przygotowania „Uchwały krajobrazowej dla Miasta Olsztyna”.

Spotkanie otwierające konsultacje społeczne, odbędzie się 2 lipca 2016 r. o godz. 12.00 (sobota) w Centrum Techniki i Rozwoju Regionu "Muzeum Nowoczesności" w Tartaku Raphaelsonów.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: AnkaDzbanka oraz opublikowany na portalu Nasz Olsztyniak: Koniec reklamowej samowolki
Oceń artykuł:

(0)