Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Ściśle tajna informacja PKP

2009-06-26 00:00:00

Informacja kolejowa jest czynna do godz. 16. Później można dzwonić pod całodobowy numer, o ile trafimy na ten właściwy. Nie mamy jednak pewności, że ktoś odbierze.

— Od półtora tygodnia dzwonię pod numer 194 36 — irytuje się kobieta, która chciała skorzystać z informacji telefonicznej. — Chcę jechać do Krakowa i miałam nadzieję, że pod tym numerem telefonu ktoś udzieli mi informacji. Kiedy wybieram numer, sygnał w słuchawce nie jest zajęty, ale nikt nie odbiera telefonu.

Dodzwonienie się do informacji to łut szczęścia — przyznają pracownicy. Idąc za wskazówkami pracownika informacji PKP, przed numerem 94 36 wybieramy jedynkę i próbujemy się połączyć. Za każdym razem to samo — nikt nie podnosi słuchawki.

Informacja o tym, że pracownicy w kasach biletowych po godzinie szesnastej mają udzielać informacji na temat pociągów, także jest nie do końca prawdziwa. Po szesnastej chcąc dowiedzieć się o połączeniu od pracownika kasy biletowej, usłyszeliśmy, że nie jest to jego zadanie…

Szczepan Skwarczyński
s.skwarczynski@gazetaolsztynska.pl

Informacja PKP na olsztyńskim dworcu otwarta jest do godziny 16. Później o połączeniach można się dowiadywać w kasach biletowych. Można także dzwonić pod numer telefonu (0-42) 194 36 lub (0-22) 194 36
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.