Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Południowa obwodnica Olsztyna - ZOBACZ FILM

2009-10-15 00:00:00

Od czwartku działa strona internetowa poświęcona projektowi budowy południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16. Trzeba przyznać, że film przedstawiający przebieg 27-km odcinka dwujezdniowej drogi biegnącej nowym śladem od okolic Kudyp (na zachód Olsztyna) do okolic Wójtowa (na wschód Olsztyna) robi duże wrażenie.

— To nie jest swobodna wizja artysty, tylko przeniesienie projektu w realny teren — mówił na konferencji prasowej Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autsotrad.

Projektanci z Gdańska ukończyli właśnie koncepcję programową przedsięwzięcia, które według wstępnych szacunków ma kosztować około 600 mln zł (pieniądze na południową obwodnicę są zapisane w Programie Operacyjnym "Infrastruktura i Środowisko"). W grudniu tego roku ma zostać ogłoszony przetarg na projekt budowlany i wykonawczy obwodnicy, a w grudniu 2010 przetarg na jej wykonanie. Prace budowlane zaczną się w II połowie 2011, a obwodnicą mamy pojechać pod koniec 2013 roku. >>> Zobacz stronę!
JaN
Wizualizacja południowej obwodnicy Olsztyna. Film został przygotowany przez gdański oddział firmy ARCADIS, w ramach projektu "Koncepcja programowa budowy południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu dróg krajowych nr 16 i 51" - na zlecenie GDDKiA O/Olsztyn.


O obwodnicy przeczytasz także w piątkowym wydaniu Olsztyn Dzień po Dniu!
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.