Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Olsztyński Obszar Aglomeracyjny ma radę

2010-05-10 00:00:00

Podejmowanie wspólnych przedsięwzięć i rozwój całego powiatu w obszarach działalności samorządu - taką rolę ma pełnić powołana w poniedziałek przez prezydenta Olsztyna, starostę olsztyńskiego oraz burmistrzów i wójtów z naszego powiatu Rada Olsztyńskiego Obszaru Aglomeracyjnego.

- Tylko działając wspólnie będziemy w stanie rozwiązać nierozwiązywalne zdawałoby się dzisiaj problemy – mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna przed podpisaniem deklaracji o przystąpieniu do współpracy na rzecz rozwoju Aglomeracji. – Jednym z nich jest na przykład transport zbiorowy, czy gospodarka wodna i zarządzanie odpadami. Powołując radę mamy szansę wypracować i zrealizować najlepsze dla całego powiatu i Olsztyna rozwiązania.

Dodał, że dzięki temu region zyska mocniejszy impuls rozwoju. Rada ma być forum służącym samorządowcom do wymiany doświadczeń, nawiązywania współpracy oraz podejmowania wspólnych działań w zakresie m.in. komunikacji, polityki przestrzennej, gospodarki komunalnej, ochrony środowiska, wspierania inwestycji i przedsiębiorczości, nauki i opieki zdrowotnej.

Samorządowcy podjęli tez pierwsze porozumienie. W ramach działań rady zostanie zlecona prognoza rozwoju OOA.
Deklaracje działania na rzecz rozwoju Olsztyńskiego Obszaru Aglomeracji podpisali oprócz Piotra Grzymowicza, i Mirosława Pampucha, starosty olsztyńskiego także wójtowie i burmistrzowie gmin: Barczewa, Purdy, Dywit, Jonkowa, Gietrzwałdu, Stawigudy, Kolna, Biskupca, Jezioran, Olsztynka, Dobrego Miasta i Świątek.

Rada będzie miała swoje prezydium, w skład którego oprócz prezydenta i starosty wchodziło będzie rotacyjnie (kadencja 8 m-cy) dwóch wójtów, burmistrzów.
Aneta Szpaderska
rzecznik prasowy
Urząd Miasta Olsztyn


Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.