środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Olsztyn. Coraz większy ruch na placu budowy nowej Artyleryjskiej

2010-05-10 00:00:00

Do zakończenia budowy nowej ul. Artyleryjskiej pozostało 556 dni. Niby dużo, ale tak naprawdę niewiele. Wkrótce rozpoczną się kluczowe z punktu widzenia inwestycji prace, m.in. burzenie starego i budowa nowego wiaduktu u zbiegu ul. Partyzantów i al. Wojska Polskiego oraz budowa tuneli pod torami.

Na razie na całej długości nowej Artyleryjskiej trwają ostatnie przygotowawcze i gromadzenie materiałów potrzebnych do budowy. Kto przejeżdżał przez wiadukt Partyzantów-Wojska Polskiego, widział poukładane w stosy metalowe konstrukcje. To części muru oporowego, które w przyszłym tygodniu zostaną wbite w grunt wzdłuż cmentarza św. Jakuba. Tuż obok, na łączniku między planowaną ul. Artyleryjską i ul. Dąbrowskiego, przy koszarach kawalerii, trwa zdzieranie wierzchniej warstwy gruntu. Koparka pracuje tam od ubiegłego tygodnia. Jej zadaniem jest usunięcie czarnoziemu i odsłonięcie piasku. W nim zostaną zakopane rury kanalizacji deszczowej.

Harmonogram prac na najbliższe cztery tygodnie:
• obecnie - trwają prace rozbiórkowe. Do końca tygodnia powinny zniknąć pawilony przy ul. Partyzantów, trwają też prace ziemne
• za tydzień - rusza budowa tunelu przy Dworcu Zachodnim
• za dwa tygodnie - mają rozpocząć się prace przygotowawcze do rozbiórki wiaduktu przy ul. Partyzantów
• pierwszy tydzień czerwca - rozpoczęcie budowy tunelu przy ul. Natalii Żarskiej
Mariusz Jaźwiński


Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.