Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Marsz Milczenia przeszedł Aleją Piłsudskiego

2010-04-10 00:00:00

O godz. 19:00 grupa blisko stu kibiców Stomilu Olsztyn zebrała się pod stadionem i wyruszyła w stronę ratusza. Kibice po drodze zapalili znicze na Placu Solidarności. Marsz zakończył się minutą ciszy pod olsztyńskim magistratem.

W godzinę po pierwszych informacjach o tragedii kibice Stomilu postanowili oddać hołd osobom, które zginęły w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Informacje o organizacji Marszu Milczenia pojawiły się na oficjalnej stronie kibiców. Olsztyńscy fani informacje o marszu rozpowszechniali także między sobą za pomocą GG i SMS.

Po godz. 19:00 blisko 100 osób wyruszyło w stronę ratusza. Kibice po drodze zapalili znicze na Placu Solidarności. Marsz zakończył się minutą ciszy pod olsztyńskim magistratem. Przed godziną 20 uczestnicy marszu rozeszli się do domów.

- Tym marszem chcieliśmy oddać hołd wszystkim, którzy zginęli w tej katastrofie. My, kibice Stomilu, jesteśmy patriotami i chcieliśmy spotkać się i uczcić pamięć zmarłych tragicznie Polaków - powiedział Krzysztof Betkier, przedstawiciel Olsztyńskie Klubu Sportowego Stomil Olsztyn.

em
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.