Popularne artykuły

Jak mają żyć najbiedniejsi? MOPS nie wypłaca zasiłków

2012-01-18 09:57:01

Nowy rok nie zaczął się szczęśliwe dla rodzin pobierających zasiłki. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie wciąż czeka na 700 tysięcy zł z ministerstwa, które są wypłacane w ratach. Dopóki ich nie dostaną rodziny nie dostaną zasiłku. — Jak mamy żyć? — pytają olsztyniacy.

Jak mają żyć najbiedniejsi? MOPS nie wypłaca zasiłków

Autor: Grzegorz Czykwin

Ostanie zasiłki dostaliśmy na początku grudnia. Minęła już połowa stycznia, a pieniędzy jeszcze nie ma. Jak mamy żyć? — pytają olsztyniacy, których los w dużej mierze zależy od świadczeń wypłacanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

— Najpierw zachęcano nas do składania wniosków o dodatkowe 100 zł do świadczeń pielęgnacyjnych. Potem dostaliśmy informację, że całość zasiłku, czyli 620 zł dostaniemy dopiero po 15 stycznia. Dziś dowiadujemy się, że nie wiadomo, kiedy będą pieniądze — żali się pani Anna, mama niepełnosprawnego dziecka. — Za co mamy opłacić rehabilitację? Jak wytłumaczyć naszym dzieciom, że w tym miesiącu nie możemy im pomóc, bo nie mamy za co? — pyta.

Problem opóźnionych zasiłków dotknął również rodziny zastępcze. — Ostatni zasiłek na moją wnuczkę dostałam 3 grudnia. Potem kazano mi wypełnić masę dokumentów i do dziś... czekam na kolejną wpłatę. Dostaję 500 zł renty. Dziecko żyje w biedzie — mówi pani Barbara, która czeka na 523 zł zasiłku.

Olsztyński MOPS zapewnia, że pieniędzy na świadczenia nie przetrzymuje. — Po prostu nie dostaliśmy jeszcze wszystkich pieniędzy z ministerstwa. Mamy 1,8 mln zł, a powinniśmy mieć 2,5 mln — wyjaśnia Elżbieta Skaskiewicz, zastępca dyrektora MOPS.

— Subwencja wypłacana jest nam w ratach. Kiedy uzbieramy odpowiednią sumę, od razu przekazujemy ją potrzebującym. Ostatnio otrzymaliśmy środki na początku grudnia i dlatego beneficjenci otrzymali je wcześniej.

Jeżeli chodzi o dodatkowe 100 zł do świadczeń pielęgnacyjnych dla osób niepełnosprawnych, to mamy obowiązek wypłacić je łącznie z całym zasiłkiem. Dlatego musimy poczekać aż wpłyną do nas wszystkie przysługujące nam pieniądze. Skaskiewicz zapewnia jednocześnie, że pieniądze na pewno zostaną wypłacone w wymaganym terminie, czyli do 30 stycznia.

ps

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze 131 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. ostródzie #1329768 | 95.41.*.* 19-02-2014 15:28

  W ostródzie to samo! Ps. Cwaniaków daj mi pracę to będę pracowac

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Anka #1297885 | 79.191.*.* 16-01-2014 17:02

  Śmieszne- wczoraj pisałam do mopsu kiedy będą zasiłki celowe i okresowe(poprzednie dostałam PONAD MIESIĄC TEMU) I rozumiem,że alimenty wypłacają po 20dziestym zasiłki ,przepraszam tak jak im się podoba?? Zamiast odpowiedzi skasowali moje pytanie ze strony....Nie ma to jak rzetelni urzędnicy..

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wikiki #1225988 | 81.190.*.* 23-10-2013 11:07

  to prawda jest juz 23 pazdziernika a zailku okresowych nie ma dalej ,to jest strasznie ponizajace sama utrzymuje 3 dzieci ,pracuje na pół etetu ,a zasiłku mam przyznane 230 zl ,ale zawsze to cos tylko ze to jest nie wyplacane ale dla pijaków i cyganów to w pierszej klejnosci bo to chorzy sa ludzie, a my reszta co nie mamy to sie nie liczymy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Patrycja #802401 | 83.24.*.* 04-09-2012 20:36

   To jest jakis koszmar-MOPS robi co chce.Jakis czas temu wygralam W SADZIE sprawe o podwyzszenie alimentow dla mojej corki-w pismie zaznaczylam,ze zalezy mi na wyrownaniu i Sad przychylil sie do mojej prosby.NA ORZECZENIU WYRAZNIE NAPISAL,ZE NALEZY MI SIE WYROWNANIE Z PIECIU POPRZEDNICH MIESIECY.Poszlam z tym orzeczeniem do MOPS-u...i doznalam szoku-SAD SWOJE,MOPS SWOJE.Wyrownania nie dostalam bo "MOPS MA SWOJE PRZEPISY" A JEDNAK zyjemy w KRAJU BEZPRAWIA-I ja glupia myslalam,ze nie ma wyzszej instancji niz SAD A jednak jest...Teraz z kolei czekam na alimenty i zasilek rodzinny-to nic,ze odnosnie alimentow SAD WYRAZNIE ZAZNACZYL,ZE MAM JE OTRZYMYWAC DO 10 DNIA KAZDEGO MIESIACA-MOPS wyplaca po swojemu.Raz pierwszego,raz dwudziestego-a to,ze dziecko juz jest glodne a ja nie mam za co oplacic przedszkola to nikogo juz nie obchodzi.Pani w MOPSIe pija kawki i jedza paczki przy petentach!!! Lekcewaza ludzi,ktorzy stoja w kolejce po zasilek nawet 4 godziny-a kolejki sa tak dlugie,ze ludzie nie mieszcza sie w budynku-WSTYD I HANBA TO MALO POWIEDZIANE!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Nadi #606277 | 46.112.*.* 20-03-2012 09:12

   Dziś jest dwudziesty marca czy oni pogłupieli nie ma nawet terminu wypłat zasiłków i nie jestem osobą bezrobotną czekającą aż da państwo razem z mężem pracujemy,kiedy ma się czwórkę dzieci na utrzymaniu każde pieniądze się przydadzą wypłaty są tak niskie że na koniec miesiąca człowiek się zastanawia co do garnka włożyć a oni zawsze mają czas.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Popsy #582841 | 89.228.*.* 02-03-2012 15:52

   Zawiedziona, kierujesz się pospolitymi plotami. Jak można komuś do portfela zaglądać. Nikt kto ma pomoc z mopsu, nie żyję w luksusach. Get a life.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. zawiedziona #570109 | 178.183.*.* 22-02-2012 16:56

    Jestem zawiedziona na pracę mops olsztyn. Straciłam pracę. Sama utrzymuję dziecko. Dochód 820 zł. Wyszła taka nie inna sytuacja i musiałam szukac pomocy. Poprosiłam mops o pomoc no i okazało się, że mam za duży dochód. Myślę sobie no trudno tak musi byc, takie przepisy. I dowiedziałam się, że sąsiadka mająca tysiąc emerytury, mieszkająca z inną osobą z rodziny zarabiającą 4 tys. dostała z mopsu pomoc. I gdzie ta sprawiedliwośc.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. do k #520632 | 81.190.*.* 20-01-2012 02:03

    Rozgrabiły to ten kraj KOMUSZKI OSZOŁOMY które najpierw rewolucyjną ABSURDALNĄ komuszą ekonomią sprowadziły go na skraj bankructwa , a potem rozpaczliwie szukali kogoś kto by ich wyratował z odpowiedzialności za ich bezgraniczną głupotę i nieudolność. Na koniec już jako dumna POSTKOMUNA jeszcze uwłaszczyli się na pozostałych RESZTKACH majątku i złodziejską prywatyzacją podzielili miedzy swoje towarzystwo wzajemnej adoracji co się tam tylko ostało. Potworzyli swoje LEWACKIE media, obsadzili swoich przy budżetowych urzędniczych korytkach gdzie decydują o wszystkim i jeszcze CIEMNEMU LUDOWI wmówili że wszystkiemu winni są inni tylko nie oni. Twojego ukochanego KOMUSZEGO systemu nikt nie musiał obalać, sam się rozpadł i zbankrutował bo trzymał się tylko na OPARACH ABSURDU i oszołomach którzy zaklinali rzeczywistość i siłą chcieli utrzymać swoją utopię i miejsca na grzędach. Kiedy się rypło chcieli żeby piwo którego nawarzyli wypili za nich inni i posprzątali co tam przez całe dekady spieprz.....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. :) #520631 | 81.190.*.* 20-01-2012 02:01

    Teraz mamy nowego DONKA GIERKA i jak niegdyś tak dziś CIEMNY LUD zachwyca się i wielbi. Będzie się nim zachwycał i wielbił nawet za 40 lat kiedy przyjdzie zęby w stół i spłacać zaciągnięte przez niego kolejne KOSMICZNE KREDYTY , no ale winę jak zwykle zwalą na tych którzy będą akurat wtedy na grzędzie i przyjdzie im sprzątać co DONEK z kolesiami z POdwórka i piaskownicy spiep.....ł . Natomiast guru DONEK dokładnie niczym dzisiaj mityczny Gierek dzięki swoim medialnym wazeliniarzom nadal będzie ulubieńcem CIEMNEGO LUDU :))) Jak widać historia kołem się toczy i wszystko w kółko to samo :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   4. do k jak komuch #520630 | 81.190.*.* 20-01-2012 02:00

    Pytanie raczej który z propagandzistów PRL-u tak ci zrył berecik albo gdzie ty chcesz głupich szukać na te banialuki. PRAWDA NIEZAPRZECZALNA to że twój ABSURDALNY ukochany KOMUSZY rewolucyjny system ekonomiczny rozłożył się sam na łopaty i nikt mu nie musiał pomagać, tak to bywa z UTOPIJNYMI TEORIAMI wymyślanymi przez radosnych oszołomów którzy bywają drastycznie oderwani od rzeczywistości. Jak chcesz komuś kity wciskać to może swoim wnukom one może nie pamiętają jak ŻAŁOŚNIE się prezentował ten twój ukochany ustrój i jego dzieła :) Po wybudowanej przez twoich idoli Gierkówce to już nawet opar asfaltu nie został w istniejących remontowanych kawałkach :) Twoi idole WŁADZĄ BYLI ZMUSZENI się podzielić bo już dalej nie dało się ciągnąć kredytów a ich ukochany rewolucyjny system ekonomiczny tonął już po same kominy a wiedzieli że nikt im już NA KRECHĘ nie da. Resztę to niby kto podzielił między swoich kolesi jak nie BETONOWA POstkomuna z garstką cwaniaków którą do koryta dopuściła. Kto jak nie twoi lewaccy polityczni idole którzy z dnia na dzień z komunistycznego BETONU PZPR przechrzcili się na lewicę wyprzedawali wszystko na lewo i prawo dzieląc miedzy siebie resztki jakie się po ich radosnych rządach ostały ?? Kto z zatwardziałych komuchów momentalnie przechrzcił się na nowciasnych lewaków którzy nawet do kościoła na kolanach w okresie wyborczym latali i na katolickich pogrzebach swoich bliskich się LANSOWALI. Największe komunistyczne ŚLEPOWRONY-ANTYKLERYKAŁY dziś do księdza o namaszczenie na kolanach lamentują. To dopiero FARSA te wasze komusze antyklerykalne idole :))

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   5. do k jak komuch #520629 | 81.190.*.* 20-01-2012 01:59

    " Klasę robotniczą" to w głębokim poważaniu mieli przede wszystkim twoi komunistyczni idole którzy na jej plecach wdrapali się na grzędę i nie mieli wyboru jak się przymilać aby nie skończyć jak ich koleś Czauszesku rzucony na pożarcie wściekłego tłumu, bo wbrew mitom i bajkom twój komuszy system z jego irracjonalną rewolucyjną ekonomią rozleciał się sam i nikt mu nie musiał pomagać. A twoi polityczne komusze idole tylko rozpaczliwie szukali jak tu dla garstki wybrańców u koryta zapewnić zabezpieczenie na przyszłość a ciebie i tobie podobną "klasę robotniczą" mają nadal dokładnie w taki samym "głębokim poważaniu" jak wcześniej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   6. do k #520627 | 81.190.*.* 20-01-2012 01:58

    Nic bardziej tego kraju nie pogrążyło i kosztowało jak kilkadziesiąt lat rządów lewackich PRL-owskich komuszków i ich "rewolucyjnej" ABSURDALNEJ ekonomii która w efekcie zatrzymała nas w rozwoju na całe dekady na poziomie kamienia łupanego żyjąc sobie na krechę. Długi jakie zaciągnęli będą spłacać po wieki jeszcze nasze pra pra pra pra pra wnuki :) Za to zyski zagospodarowała wąska garstka ich postkomunistycznych potomków która się na majątku uwłaszczyła , potworzyła LEWACKIE MEDIA, organizacje i partyjne LEWIZNY LSD a teraz się wygodnie w w swoich salonach rozsiadła i wspólnie ze swoimi MEDIALNYMI WAZELINIARZAMI tak chętnie rozlicza innych i chce na innych zrzucić winę za skutki swoich działań.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   7. grazyna #519103 | 88.156.*.* 19-01-2012 01:48

    ja bylam i co mi powiedzieli ze moge dostac 20 zl dalam sobie siana taka pomoc zaznaczam ze bylam pierwszy raz i ostatni stracilam prace liczylam na pomoc szukalam nowej pracy i znalazlam nie licz na innych licz na siebie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   8. xyz #518930 | 88.156.*.* 18-01-2012 21:57

    tym nierobom to nic nie dawać, niech się do roboty wezmą, a nie tylko biorą, szkodniki

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. sXe #518906 | 88.156.*.* 18-01-2012 21:31

     Przeczytajcie komentarz gościa o nicku zibi, właśnie o tym pisałem, Włochy bankrutują, a nasi politycy dokładają im do wypłat, zobaczcie czy to normalne, rząd przeciwko swoim obywatelom, za nasze podatki robią z nas wała.

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Drake/999 Olsztyn #518878 | 81.190.*.* 18-01-2012 21:06

     W roku 1952 przyjechaliśmy z Warszawy matka i nas czworo dzieciaków wiek od 7 do 15 lat, głód i chłód była zima wszyscy łącznie ze mną byłem najmłodszym wzięli się za różną robote zbieranie złomu butelek chodzenie po gruzach wybieranie wszystkiego co można sprzedać, ale matka nie wyciągała ręki po jakieś zapomogi owszem chyba raz w roku były paczki z UNRA paczki z żywnością, matka dostała pracę ja chodziłem jej pomagać póżniej nie było bogato ale czysto , ale nam się chciało pracować, a teraz tylko wyciągają ręce o kasiorkę z tego MOPSU, zgadzam się że jest strasznie rozbudowany ten system biurokratyczny no ale kto może zmiejszyć urzędnicze etaty, dodam jeszcze że wszyscy z mojej rodziny przepracowali prawie 50 lat a siostra 52 lata.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    3. w.k. #518836 | 88.156.*.* 18-01-2012 20:28

     Takiego bajzlu jeszcze nie było. Jaki rząd taka rzeczywistość, ale piłkarzyk z Gdańska ma Was gdzieś. Osiągną to co chciał, czyli wg zasady - nic nie umieć a wygrać wybory. jak Dyzma, tylko z tą różnicą, że Dyzma miał mino wszystko klasę

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    4. x #518822 | 89.229.*.* 18-01-2012 20:23

     Idźcie do towarzysza Tuska ktoś go wybrał.

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    5. x #518821 | 89.229.*.* 18-01-2012 20:23

     Idźcie do towarzysza Tuska ktoś go wybrał.

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    6. *zibi #518816 | 109.112.*.* 18-01-2012 20:19

     ja mam 4 dzieci,zona nie pracuje,i nic nam nie brakuje i dzieci sa zdrowe i najedzone tylko ze mieszkamy we wloszech a nie w polsce.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    7. Ja #518784 | 88.156.*.* 18-01-2012 20:03

     http://www.e-bip.pl/4dmethod/wwwShowOswU rz/12875/%23%232024559144.0 I generailnie na stronie olsztynskiego mopsu niedlugo oswiadczenia za 2011 wiec zobaczymy czy podwyzki tych co sie tak lituja nad biednymi byly proporcjonalne do podwyzek zasilkow.

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    8. Pilsener #518738 | 89.228.*.* 18-01-2012 19:37

     Czekają na 700 tysięcy? A ile w tym czasie pochłonie niemal 400 urzędników zatrudnionych w MOPS? I ile wynoszą te zapomogi i ile ich jest? To wszystko jest tylko po to, by urzędników z partyjnego klucza zatrudniać. Jeśli trend się utrzyma to niedługo 99,99% budżetu MOPS to będą koszty jego utrzymania a pozostałe ułamki procenta wypłacone biednym. Nawet żeby głupie becikowe wypłacić (w astronomicznej sumie 200 zł) trzeba ponieść prawie 100 zł kosztów administracyjnych. Przecież to chore, w żadnym innym kraju nikt nie tworzy tak rozbudowanych struktur administracyjnych by wypłacić ludziom parę ojro! I gdyby politycy faktycznie chcieli pomóc biednym toby rozdali te pieniądze organizacjom charytatywnym a nie zatrudniali za nie urzędników.

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    9. ja też #518723 | 83.9.*.* 18-01-2012 19:28

     do "ja" daj link-gdzie widoczne są te zarobki??

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    10. ja #518687 | 88.156.*.* 18-01-2012 19:02

     Pieniedzy na zasilki z MOPSu nie ma a kierownictwo na pensje ma? Wejdzcie na strone i zobaczycie ile zarabiaja. Wicedyrektor prawie 8 tys miesiecznie. Moze tym nierobom obciac? Za 3 tys tez przezyje. A 5 tys pomogloby 8 rodzinom. Ryba psue sie od glowy!

     Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    11. bieda #518681 | 68.84.*.* 18-01-2012 18:56

     zla organizacja i przepisy i za duzo lenii,pomoc dla potrzebujacych powinna byc w kuponach na zywnosc,na ktore nie mozna kupywac alkoholu i papierosow,niektore rachunki powinnen placic OP,bezposrednio do kont zakladow elektrycznych itp. i ubylo by cwaniakow,ktore nie chca pracowac i pic za darmowa kase,taki system jest w Stanach i to jest dobry system.....

     Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     1. sXe #518674 | 88.156.*.* 18-01-2012 18:52

      200 mln. euro na ratowanie bankrutów którzy żyli ponad stan a teraz protestują bo im się robić nie chce i nie godzą się na obcinanie wypłat i tak trzy razy większych od naszych, to rząd ma, ale na własnych obywateli i niepełnosprawne dzieci nie mają. To jest jakaś kpina mają nas wszystkich w dupie ważne jest, żeby się podlizać i wcisnąć w dupsko zasranej unii europejskiej.

      Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     2. historia dla przyjemniaczków #518644 | 80.50.*.* 18-01-2012 18:33

      chciałam dla wszystkich którzy piszą te "piękne"komentarze opowiedzieć pewną życiową sytuację. Młoda,wykształcona kobieta pracuje siedem lat w firmie. Rodzi zdrowego syna.Po trzech latach dziecko zapada na nieuleczalną chorobę.Pracodawcy zwalniają ją z pracy bo przez częste wyjazdy do specjalistów jest niedyspozycyjna.Mąż stwierdza,że nie dorósł do bycia ojcem i odchodzi:posiada dom,samochód,działki ale zapisane na członków swojej rodziny i pracuje na czarno więc komornik rozkłada ręce a on nawet nie płaci alimentów.Kobieta zostaje bez środków do życia z chorym dzieckiem. Zaznaczę jeszcze,że w ciąży nie paliła ani nie stosowała żadnych używek bo ogólnie nie ma żadnych nałogów.Teraz musi się poniżać dla dobra swojego dziecka i stać w jednej kolejce po zapomogę razem z tymi menelami.Tak jest w życiu,że różnie nas los doświadcza a Ci którzy tak pięknie piszą też mają dzieci a ich dzieci będą miały dzieci i niewiadomo co kogo w życiu spotka

      Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

      1. Agnieszka #518638 | 88.156.*.* 18-01-2012 18:30

       No proszę, starczyła afera w necie i już kasa popłynęła.. Dostałam właśnie pielęgnacyjny na konto, ale bez tej dodatkowej setki :), pewnie będzie później, a może wcale.. czort ich tam wie!

       Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. przemo #518587 | 46.113.*.* 18-01-2012 17:46

       To teraz niech wypłacają zasiłek z odsetkami!!!

       Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. Odpowiedź na pytanie w temacie: #518545 | 178.235.*.* 18-01-2012 17:15

       Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Iść do roboty!!!

       1. . #518446 | 213.184.*.* 18-01-2012 16:14

        Głosujcie dalej na Tuska a będziecie jeść tynk ze ścian.

        Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       2. Ludzie po świętach i miesiąc przed nimi #518401 | 82.160.*.* 18-01-2012 15:42

        a tu do 30 stycznia 2012 r, dramat!!!!!!!!!! Ciekawe czy MOPS czeka na pobory do 30 stycznia?

        Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       3. kominiarz #518382 | 46.112.*.* 18-01-2012 15:27

        Co to za tytul artykulu ? To mops pieniedzy nie wyplaca czy ministerstwo ? Piszcie jednoznacznie a nie ze czlowiek musi sie domyslac lub doczytywac w artykule. Poza tym oczernia sie pracownikow mops za to ze ministerstwo nie wyplaca pieniedzy... Takie odnioslem wrazenie po tym tytule, moze mylne ale moze nie jestem sam.

        ! - + odpowiedz na ten komentarz

       4. jadzia #518379 | 46.112.*.* 18-01-2012 15:24

        No wlasnie, dlaczego pan prezydent komorowsski z tym nic nie robi ? Trzeba napisac do niego pismo, on jest na miejscu, w warszawie i moglby cos wskorac, przeciez jego partia zarzadza tym ministerstwem...

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       5. czytelnik #518347 | 188.146.*.* 18-01-2012 15:02

        Czemu pan prezydent nic nie robi w tym celu .Dostaje kasę na czas i cisza a biedni niech się martwią .

        Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       6. pyta #518335 | 213.238.*.* 18-01-2012 14:57

        900 dla meneli to o 900 za dużo! siedzi taki w samotniaku za darmochę, za nic nie płaci - jeszcze remoncik się kroi - także za darmochę. 900/m-c to 30 zł dziennie- czyli duża, dobra flacha lub 15 piw...

        Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       7. aga #518307 | 88.156.*.* 18-01-2012 14:29

        do ktosia: co ma złe prowadzenie się do niepelnosprawności ? co za imbecyl z Ciebie

        Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

       8. k #518299 | 95.50.*.* 18-01-2012 14:25

        Kapitalistyczne szumowiny zawładneły Polską tworząc biedę i bezrobocie. Tzw solidarność to hańba w historii Polski.Skąd bieda i bezrobocie? Kapitaliści tworzą ją sztucznie aby lepiej trzymać za twarz ludzi. Aby łatwiej ich zniewolić. Precz z kapitalizmem.

        ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

        1. kat #518276 | 46.113.*.* 18-01-2012 14:09

         Niech k...wa otworzą skarbiec Skarbu Państwa i spieniężą nieco złota., gdy nie mają innej recepty na zdobycie pieniędzy. Kasa leży odłogiem jako rezerwa, to niech sięgną po nią, a nie -czekają na śmiertelną egzystencję biednych rodzin. Państwo jak macocha. Trzydzieści kilka lat temu już byłaby rozpierducha.

         Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. ???? #518275 | 88.156.*.* 18-01-2012 14:09

         wezwij mops więcej wyniesie niż wniesie

         Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        3. 00000 #518274 | 88.156.*.* 18-01-2012 14:08

         tyle co dostają pracownicy mopsu , fundacji , to równowartośc niesionej pomocy , patologia

         Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        4. ktoś #518258 | 79.184.*.* 18-01-2012 13:58

         Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A dlaczego niby Pani Elżbieta ma przekazać swoją wyplatę dla biednych ludzi? Pani Elzbieta ciężko pracuje na swoj chleb i rodzinę. Nie wyciąga łapy po pieniądze podatników! Nie nasza wina, że macie niepełnoprawne dzieci. Może źle się prowadzilyście będąc w ciąży i teraz takie skutki i żal do calego świata! Nikt wam waszych dzieci chowal nie będzie ani utrzymywał!

         1. syla #518255 | 188.146.*.* 18-01-2012 13:56

          ja w pazdzierniku tez zlozylam wniosek o zasilek rodzinny i co? do tej pory nic nie dostalam bo pracowalam za 500 zl by moc jak kolwiek przezyc... paranoja

          Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         2. rambo #518253 | 164.126.*.* 18-01-2012 13:55

          odmawianie pomocy komukolwiek kto jest obywatelem Rzeczpospolitej polskiej jest niezgodne z konstytucją a na jej straży stoją sądy

          Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         3. myslący #518250 | 79.184.*.* 18-01-2012 13:53

          Kaśka ty to musisz być pusta w glowie skoro myslisz , że pracownicy biorą dla siebie procenty z dotacji. Widać żyjesz tylko z zasilkow a weż ty sie do roboty to zobaczysz czy pracodawca bedzie wyplacal ci pensję wtedy kiedy będziesz chcieć czy w określonym dniu w umowie!

          Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         4. ja #518245 | 79.184.*.* 18-01-2012 13:50

          Ludzie każdy ośrodek ma swoj plan wyplat . Terminy są określone w decyzji. Pieniadze różnie wplywają do gmin od wojewody a ten czeka na pieniądze z ministerstwa. Natomiast osrodki czekają aż gminy prześlą na ich konto. Widzicie droga jest dluga . Czasm są 15 a czasem 25. Nawet jak wplyna 15 to skoro w decyzjach jest termin 25 to nie można powinno ich sie wyplacać wcześniej bo poprostu ludzie nie bedą wiedziec , że pieniądze są w kasie. A pracownicy nie bedą informować setki ludzi bo nie maja na to czasu ani pieniedzy.Poprostu trzeba trzymac sie ustalonych terminow. Gorzej jak kasy nie ma z ministerstwa to my na dole nic nie poradzimy!

          ! - + odpowiedz na ten komentarz

         5. Kasia #518206 | 80.52.*.* 18-01-2012 13:31

          Do "Olsztynianka" tu właśnie chodzi oświadczenie dla dzieci niepełnosprawnych ,bo żule na czas dostaną ,to dla tych dzieci nie ma forsy,za co Ci ludzie mają leki wykupić? To jest niedopuszczalne,ktoś powinien ponieść konsekwencje w tej sprawie...to zlodziejski rząd

          Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         6. Kasia #518196 | 80.52.*.* 18-01-2012 13:27

          Wiec ludzie z olsztyna dostali kase już 3 grudnia a w gimnie Jonkowo 20 grudnia,bo kasa leżała na koncie dla procentów

          ! - + odpowiedz na ten komentarz

         7. asia #518195 | 213.17.*.* 18-01-2012 13:26

          Ale to chyba nie jest w temacie "komu, ile i dlaczego?". Chodzi o to, że my podatki musimy płacić jak w zegarku a świadczenia są właśnie z naszych podatków. I obojętnie czy ktoś naciąga system czy potrzebuje. Co mają jeść? Za co mają wozić dzieci do szpitali, lekarzy etc.? Dla mnie to sytuacja niedopuszczalna.

          Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         8. Kasia #518192 | 80.52.*.* 18-01-2012 13:25

          A te 1,8 milonow leży na koncie ,bo procenty lecą ,wypałacić ludziom ile macie,póżniej reszte.A w grudniu w niektórych gimniach kolo Olsztyna ludzie dostali zasiłki dopiero 20 tego ,bo te mile panie co wypłacają mowiły że nie dostali pieniedzy z ministersta,mało tego jeszcze straszyli ludzi że wogóle mogą nie dostać na święta,np gimina Jonkowo wypłacała 20 grudnia z takim komentarzem

          ! - + odpowiedz na ten komentarz

         9. ? #518171 | 81.190.*.* 18-01-2012 13:16

          A może tak najpierw zweryfikować kto te zasiłki dostaje. Bo tam w większości to cwaniaki które od lat doją budżet państwa pracując na lewo na czarno. To potem nie starcza dla tych co naprawdę potrzebują. I tyle

          Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         10. mama #518162 | 46.205.*.* 18-01-2012 13:13

          Zapewnia ,że do 30 stycznia będą wypłacone ,a do 30 mamy zęby w ścianę wbić,Popędzić tych z Ministerstwa,oni maja diety ,a innych mają głęboko w .....

          ! - + odpowiedz na ten komentarz

         11. olsztynianka #518125 | 88.156.*.* 18-01-2012 13:00

          Należy zasiłki wypłacać tylko osobom chorym,niezdolnym do pracy z powodu choroby,a resztę świadczeń należy zaprzestać wypłacać nierobom i do robót publicznych,niech zapracują,a nie czekają na zasiłki z MOPS-u.Jest zima,praca jest - odśnieżanie,wiosną też,po topniejących śniegach utrzymać chodniki i ulice należycie,latem-sprzątać ulice,jesienią-grabić liście - także pracy jest full -jest praca,żeby zapracowali nieroby na ten zasiłek,a nie utrzymywać ich - komuna i socjalizm się skończyła - do pracy wysłać 80% "zasiłkowiczów".

          Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         12. Człowiek z marmuru #518092 | 178.42.*.* 18-01-2012 12:46

          Zasiłki powinny zostać utrzymane tylko dla osób niepełnosprawnych i powaznie chorych, a dla reszty leniuchów i obiboków zniesione, a ludzie powinni garnąć się do roboty, a nie pobierać zasiłki i chlac non stop albo siedzieć w domu.

          Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         13. rambo #518082 | 164.126.*.* 18-01-2012 12:38

          Konstytucja nie nakłada obowiązku pracy.Jeżeli z natury jestem socjopatą a za ojczyznę oddałbym życie to podstawowe warunki egzystencji w tym państwie muszę otrzymać.Na Afganistan!!!!!

          Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         14. gość #518069 | 83.20.*.* 18-01-2012 12:27

          Jak żyć??? Odpowiadam: KRÓTKO!!!

          Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         15. w tym artykule mowa jest #518066 | 83.21.*.* 18-01-2012 12:25

          o rodzinach z osoba niepełnosprawną, w których jeden z rodziców zajmuje sie taką osobą a nie o menelach i rodzinach które pokoleniowo żyją z MGOPS. Czytajcie tekst ze zrozumieniem a nie dajecie upust swoim żalom. Rodziny niepełnosprawnych zamieniłby się z wami choć na miesiąc , a wy posralibyście się a nie dalibyście sobie rady.

          Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         16. zuza #518064 | 88.156.*.* 18-01-2012 12:24

          Taki właśnie system zasiłków, jaki obecnie funkcjonuje rodzi patologię! To jest nieudolny, chory, nienormalny system jeśli osoby naprawdę poszkodowane przez los nie mogą liczyć na jakikolwiek zasiłek lub jest on bardzo mały, natomiast patologia pijacko-narkomańska traktowana jest jak święta, schorowana krowa, którą trzeba dotować! Nikt pijakowi na siłę do gardła nie wlewał, a narkomana nie nakłuwał... sami wpakowali się w swój nałóg, więc dlaczego ja mam ich teraz z moich podatków utrzymywać?! Zasiłek (i to w minimalnej kwocie) powinien się im należeć jedynie w momencie, gdy poddadzą się leczeniu i podejmą próbę wyjścia z nałogu. W innym przypadku powinni być pozbawieni jakichkolwiek pieniędzy z MOPS-u, bo one i tak zostaną przeznaczone jedynie na podtrzymanie ich nałogu!

          Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

         17. Podatnik #518045 | 194.165.*.* 18-01-2012 12:10

          większość klientów MOPS to rzeczywiście pijaczki,lenie oraz ludzie pracujący na czarno. MOPS powinien prowadzić lepsze rozeznanie wśród podopiecznych. Dyngole, pracujący na czarno, czy fikcyjni samotni rodzice albo obiboki cały dzień grający na playstation nie zasługują na pomoc.

          Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. Olsztynianka #518038 | 83.9.*.* 18-01-2012 12:04

           MOPS powinien najpierw sprawdzić komu przyznaje pieniądze. Osobiście znam rodzinę, która ma mnóstwo długów, on nałogowo pije, do pracy nie idzie, bo po co?żona też nie lepsza, dzieci mają, na papieroski i alkohol jest, samochód jest oczywiście za nie swoje pieniądze i tak właśnie żyją pasożyty!!!samemu nic z siebie, tylko, żeby inni dawali.

           Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

           1. ... #518026 | 88.156.*.* 18-01-2012 11:58

            Do Państwa należy stworzenie takiego systemu aby każdy miał miejsce pracy i aby to miejsce pracy było sensowne w sensie rozwoju kraju. Nasz nieudaczny rząd nie potrafi zorganizować Państwa. Gdyby potrafił nie byłoby "darmozjadów" jak niektórzy piszą. No cóż, jedyne co mogę napisać to ... Tusk na księżyc. Tam Twoje miejsce.

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           2. Ko(Menda)nt #518019 | 88.156.*.* 18-01-2012 11:54

            DO PRACY DARMOZJADY - a nie za nasze pieniądze żyjecie. Lenie śmierdzące tanim winem i stęchlizną !

            Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           3. karina #518006 | 79.124.*.* 18-01-2012 11:48

            jaki rząd , taka polityka prorodzinna ---któż z rządzących martwi się o biednych ludzi , najważniejsze jest realizowanie hasła ; aby żyło się lepiej...kolesiom partyjnym , reszta może zdechnąć

            Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

           4. sarah #517998 | 80.50.*.* 18-01-2012 11:44

            To jest chory kraj,pijak ma więcej niż dzieci i osoby niepełnosprawne.Siedzi tyle darmozjadów w Rządzie i nie mogą podjąć odpowiednich ustaw.Faktycznie ich to nie dotyczy ,bo za swoje siedzenie mają sporą kasę.Gdyby musieli wyżyć z zasiłków to dopiero zrozumieliby.Naprawdę to jest uwłaczające godności ludzkiej.

            Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

            1. do Pani Elżbieta Skaskiewicz #517988 | 164.126.*.* 18-01-2012 11:39

             niech przekaże swoją wypłatę dla tych biednych ludzi

             Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

             1. Asia #517967 | 83.14.*.* 18-01-2012 11:26

              współczuję tym rodzicom i tak macie ciężko nie zazdroszczę wam i tak pracujecie przy niepełnosprawnych dzieciach 24 godziny na dobę,niekiedy rezygnujecie z pracy i właściwie z życia prywatnego Państwo powinno was zabezpieczyć i koniec to nie wasza wina że macie chore dzieci wiadomo każdy chciałby mieć zdrowe dzieci podziwiam was i pozdrawiam u nas w kraju jest chory system niestety

              Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

              1. DO PODATNIKA #517965 | 80.50.*.* 18-01-2012 11:26

               CHYBA NIE MASZ DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO W TAKIM STOPNIU,ŻE NIE MOZNA PODJĄĆ PRACY. jEŻELI NIE MASZ O TYM POJĘCIA TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ

               Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

              2. modzpio #517963 | 88.156.*.* 18-01-2012 11:25

               Chory rząd kaczorka i chore państwo. "BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ" kto uwierzył w jego słowa ten burak. Pozdrawiam rodaków.

               Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

               1. najlepiej to do roboty iść #517959 | 83.9.*.* 18-01-2012 11:23

                Większość ludzi pobierających zasiłki jest zdolna do pracy tylko niestety leniwa a najgorsi są ci co mówią ze im się należy ja zapieprzam cały miesiąc za grosze i mi się nic nie należy Państwo rozpieściło ludzi Moze warto trochę pozasuwac a nie czekać na cud i łatwe pieniadze Zasiłki powinny należeć się tylko w kryzysowych sytuacjach a nie 3 pokolenia w 1 mieszkaniu nie pracują po 3-4 dzieci robią i od Państwa im się należy To skandal

                Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                1. agga #517954 | 46.186.*.* 18-01-2012 11:22

                 jak się nazywa ten zasiłek dla pijaków w wysokości 900 zł ?

                 Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                 1. KASIA #517955 | 80.52.*.* 18-01-2012 11:22

                  Alkoholicy,nieroby są w GOPSAch lepiej traktowani jak matki z chorymi dziećmi ,dają te 520 zł tak ,jakby urzedniczka z wlasnej kieszeni wypłacała ,są niemiłe ,gburowate ,do Mopsu wejść o coś sie zapytać to deprsji można dostać ,człowiek się czuje jak szaciarz.a pracy nie można podjąć ,bo kto zaopiekuje sie dzieckiem niepełnosprawnym które potrzebuje całodobowej opieki. Myślą że to dużo 520+100+80 rehabilitacyjnego i rodzinne na leki nie starcza

                  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 2. podatnik #517953 | 88.156.*.* 18-01-2012 11:21

                  Wypłacanie jakichkolwiek zasiłków to tworzenie patologii.Odciąc wszystkich od zasiłków wypłacanych z pieniędzy podatników,bo dostają je tylko cwaniaki,menelstwo i inne ścierwo.Już lepiej wesprzec finansowo jakąś fundację,która dokładnie przygląda się,komu daje pieniądze.

                  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                  1. Kasia #517944 | 80.52.*.* 18-01-2012 11:17

                   Po terminie dostaną ,mają zasiłki 22,24 a nie kiniec stycznia ,odsetki powinni zapłacić tym ludziom za nieterminowe wypłaty

                   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                   1. Kasia #517940 | 80.52.*.* 18-01-2012 11:14

                    To jest chore,Kopacz milionowe premie dla swoich pracowników a rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi czekają na te marne 520 zł+100 złotych,które dostają od listopada 2011r za co leki wykupić mają .A taki menel ,nierób ktory nigdy nawet grosza alimentow nie dał na dzieci dostaje z Mopsu wiekszą kase to paranoja.

                    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                    1. do "zamknąć MOPS" #517937 | 88.156.*.* 18-01-2012 11:12

                     Czytaj uważnie zanim zabierzesz pustaku głos TU MOWA O ZASIŁKACH PIELĘGNACYJNYCH A NIE O ZASIŁKACH DLA PIJAKÓW zasiłki pielęgnacyjne dotyczą głównie opieki nad niepełnosprawnym !!! w większości dzieci !!! w walce z receptami cierpią dzieci !! i dodatkowo nie maja za co żyć,niech urzędas jeden z drugim sam spróbuje od początku grudnia (w międzyczasie święta) przeżyć..powodzenia CHORY KRAJ

                     Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                     1. Zamknąć MOPS #517928 | 88.156.*.* 18-01-2012 11:04

                      Połowa z tych co pobierają te zasiłki to alkoholicy, dyngole i obiboki co do roboty nie chce im się chodzić. Sam widzę po swoich sąsiadach pożyczają pieniądze na alkohol i mówią, że oddadzą jak dostaną zasiłek.

                      Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                      1. matka #517921 | 80.50.*.* 18-01-2012 11:01

                       straszne w tym wszystkim jest to,że alkocholicy odbierający zapomogi w kasie dostana na czas. Jak się wejdzie ,w dniu wypłaty świadczeń do MOPS , śmierdzi jak w melinie a potem sznurem pędzą do monopolowego albo na mete.Matki zaś które musiały zrezygnować z pracy bo opiekują się chorymi dziećmi nie dostaja na czas świadczeń i nikt sie nie przejmuje za co kupia leki.Taki żul dostanie nawet rente pijacką bo przecież jest chory-tych wygnać do roboty darmozjadów.Niszcza i zatruwają tylko ludziom życie.Ani grosza nie powinni dostać. Matka na chore dziecko dostanie 520zł a żul na chlanie ponad 900zł. Gdzie tu logika

                       Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                       1. mmm #517859 | 176.97.*.* 18-01-2012 10:15

                        Niech przestana placic menelą i nie roba co tylko czekają na opieke , a jak kasa jest to w kolejce pow innka dla takich zawsze jest :)) A dla chorych i takich co pracuja za grosze nie ma bo jak to sie określa są zaradni :))

                        Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                        1. Barnaba #517857 | 83.9.*.* 18-01-2012 10:13

                         Niech zapytaja Ryżego Premiera" "jak żyć Panie Premierze, jak żyć?" Zapewne na niego i jego Partię Oszustów głosowali.

                         Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                         1. ktoś #517855 | 46.170.*.* 18-01-2012 10:09

                          "Jak mamy żyć? — pytają olsztyniacy, których los w dużej mierze zależy od świadczeń wypłacanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej." - może wziąć się za jakąś robotę?

                          Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)