Popularne artykuły

Nowy rozkład jazdy autobusów 82 i 88. Sprawdź zmiany

2011-10-07 21:32:02

Rozkład linii 88 i 82 lubi się zmieniać, ale — zdaniem ZKM — są to zmiany na lepsze. Od 10 października pasażerowie podmiejskich autobusów kursujących między Olsztynem a Dywitami mają na czas docierać do pracy i szkoły i bez problemów wracać do domu.

Nowy rozkład jazdy autobusów 82 i 88. Sprawdź zmiany

Autor: Wojciech Benedyktowicz

Mieszkańcy gminy Dywity od 1 sierpnia korzystają z linii 88 i 82. Autobusy dowożą pasażerów na ulicę Reymonta. Żeby dostać się do innych części miasta, trzeba się przesiąść do autobusów linii nr 2, 9 lub 26.

Jak zapewniał Zarząd Komunikacji Miejskiej, rozkład jazdy miał pozwolić na płynną przesiadkę. Rzeczywistość nie była jednak tak różowa.

— Autobusy nie jeżdżą idealnie co do minuty. Wystarczy kilka minut spóźnienia, żeby później przez pół godziny stać na przystanku — poskarżyła się nam mieszkanka Dywit.

Funkcjonujący od sierpnia rozkład jazdy powstał we współpracy z Gminą Dywity. — My jesteśmy usługodawcą. Kiedy ktoś chce, żebyśmy coś zrobili, w miarę możliwości spełniamy prośbę — zastrzega Marta Bartoszewicz, rzeczniczka ZKM. — Kursowanie autobusów ustalono na podstawie wytycznych od gminy — dodaje.

Wzbudzające niezadowolenie kursy zostaną jednak zmienione. W środę pracownicy ZKM dyskutowali na ten temat z przedstawicielami Urzędu Gminy w Dywitach.

— Liczba kursów pozostanie bez zmian. Wprowadziliśmy kilka kosmetycznych poprawek, dzięki którym przesiadki będą łatwiejsze. Poza tym zsynchronizowaliśmy odjazdy autobusów z przerwami w szkole i godzinami pracy — zapewnia Marta Bartoszewicz.

Problem przesiadek był już poruszany wcześniej. ZKM przekazało MPK wytyczne, aby kierowcy w razie konieczności czekali na kolejny autobus przyjeżdżający z Dywit.

ma

Nowy rozkład jazdy autobusów linii 82 (Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)Nowy rozkład jazdy autobusów linii 88 (Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie