Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Trzy nowe przystanki kolejowe

2020-06-27 08:11:00 (ost. akt: 2020-06-26 13:50:39)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trzy nowe przystanki kolejowe to dla mieszkańców Olsztyna lepszy dostęp do pociągów. Budowane przez PKP PLK przystanki umożliwią dogodne korzystanie z kolei aglomeracyjnej. Inwestycja za 66 mln zł realizowana jest ze środków unijnych.

Olsztyn Likusy przy ul. Bałtyckiej, Olsztyn Redykajny przy ul. Hozjusza, Olsztyn Szkoła w pobliżu Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz największego olsztyńskiego jeziora Ukiel, a także dodatkowy peron na przystanku Olsztyn Śródmieście zapewnią mieszkańcom wygodniejsze podróże miedzy okolicznymi gminami a centrum Olsztyna.

— Dzięki inwestycji znacząco poprawi się mieszkańcom Olsztyna dostęp do kolei. Budowane są nowe przystanki, z których szybko będzie można podróżować do centrum miasta w kierunku Morąga, Elbląga, Dobrego Miasta czy Braniewa. To oszczędność czasu, lepsze podróże do pracy czy szkoły — powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK SA.

Na linii z Olsztyna Głównego do Olsztyna Gutkowo wykonawca prowadzi prace, które zapewnią sprawne i bezpieczne przejazdy pociągów. Wzmocnił grunt i układa nowy tor. Montowane są słupy sieci trakcyjnej.

Nowe przystanki, to łatwiejsze podróże koleją. Wysokie perony pozwolą wygodnie wsiadać do pociągów. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie umożliwią bezpieczne przejście także po zmroku. Będą ławki, wiaty i czytelna informacja pasażerska. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się zamontowane zostaną pochylnie, prowadnice i ścieżki dotykowe.
Mijanka na przystanku Olsztyn Likusy zwiększy przepustowość jednotorowej trasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu po torach będzie mogło kursować więcej składów.

Wyższy poziom bezpieczeństwa zapewni również tunel pieszo-rowerowy na ul. Jeziornej, który zastąpi przejście w poziomie szyn. Będzie to dogodne dojście dla osób, które zechcą odwiedzić plażę miejską od strony ul. Bałtyckiej. Nowe tory i rozjazdy zapewnią sprawny przejazd pociągiem.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages