Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

2020-05-13 15:25:39 (ost. akt: 2020-05-13 15:37:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Obowiązują nowe godziny pracy Punktów Obsługi Klienta ZDZiT. Poza tym przywrócony do domyślnej lokalizacji został jeden z przystanków autobusowych.

Zobacz także: Kolejne obostrzenia zniesione. Co się zmieni? Kolejne obostrzenia zniesione. Co się zmieni? Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej,...
Jedną z najważniejszych nowości jest przywrócenie pierwotnych godzin obsługi klientów. Dotyczy to punktów Centrum (przy al. Piłsudskiego), Nagórki (pętla przy ul. Barcza), oraz zlokalizowanych przy krańcówce tramwajowej Witosa/Kanta i w siedzibie ZDZiT przy ul. Knosały. Nadal nieczynne pozostają natomiast POK-i w Kortowie oraz na dworcu PKS.


W dalszym ciągu zachęcamy jednak do korzystania ze zdalnych usług. Bilety jednorazowe można kupować w aplikacjach mobilnych (moBilet, SkyCash, mPay), biletomatach stacjonarnych i mobilnych, a także przy pomocy Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Natomiast przejazdówki miesięczne (lub 30-dniowe) - poprzez stronę Internetową OKM.

- Najbezpieczniejszą formą zakupu biletu długookresowego jest zakup przez Internet - podkreśla Michał Koronowski ze ZDZiT-u. - Aby to zrobić, należy założyć konto na stronie Olsztyńskiej Karty Miejskiej i poprzez to konto ją doładować. Po doładowaniu i upływie 24 godzin od momentu wykonania przelewu, należy przenieść transakcję na kartę w kasownikach znajdujących się w pojazdach komunikacji miejskiej lub w biletomatach stacjonarnych.

Przypominamy jednocześnie, że w pojazdach transportu zbiorowego nadal obowiązuje ograniczenie co do liczby przewożonych pasażerów (może być zajęta najwyżej połowa miejsc siedzących, wyłączone są miejsca stojące) oraz należy zakrywać usta i nos. Motorniczy i kierowcy, którzy stwierdzą, że pasażerowie nie stosują się do wytycznych, będą mieli możliwość wyemitowania komunikatu głosowego o następującej treści: "W trosce o Państwa bezpieczeństwo, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach transportu zbiorowego". Dodatkowo informacje są zamieszczone na drzwiach pojazdów.

Inną nowością jest przywrócenie funkcjonowania przystanku "Wrocławska" na ul. Jagiellońskiej (w kierunku centrum miasta) do podstawowej lokalizacji. Przez nieco ponad tydzień był zawieszony w związku z pracami budowlanym.

Źródło: UM Olsztyna


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (13 maja) wydaniu m.in.

Czesław Jerzy Małkowski niewinnyOlsztyńska "seksafera" w Sądzie Najwyższym
Sprawa olsztyńskiej "seksafery" trafi ponownie do sądu. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która nie zgodziła się z wyrokiem uniewinniającym byłego prezydenta Olsztyna, złożyła kasację. Zajmie się nią Sąd Najwyższy.

Kierowca ma trafić do aresztu
Wczoraj Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił zażalenie prokuratora oraz pełnomocnika oskarżycieli posiłkowych i zastosował tymczasowy areszt dla kierowcy, którzy w Szczytnie potrącił babcię i bliźniaków. Trafi on tam na 3 miesiące.

Konflikt w olsztyńskim teatrze
Aktor olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza twierdzi, że stracił pracę, bo bronił praw pracowników. Zwolnił go dyscyplinarnie dyrektor teatru. — Z pełnym przekonaniem będę bronić swojej decyzji przed sądem — mówi.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam #2920904 | 37.30.*.* 15 maj 2020 12:23

  w weekend można skorzystać z wynajmu samochodu ;) https://interfleet.pl/pl/wynajem-samocho dow-olsztyn

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Nowe autobusy #2920388 | 5.173.*.* 14 maj 2020 12:47

  Trzeba wprowadzić dodatkowego operatora autobusowego który wniesie z 30 nowych autobusów dość szrotów w Olsztynie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. olsztyniak #2920239 | 81.15.*.* 14 maj 2020 07:40

  Szczególnie w porze rannej, gdy dojeżdża się do pracy należałoby zwiększyć częstotliwość autobusów albo puszczać większe. Obecnie często nie można wsiąść bo już wszystkie miejsca są zajęte i trzeba czekać na następny autobus. Dobrze jak do tamtego uda się wsiąść i usiąść na wyznaczonych miejscach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. warmiak #2920226 | 195.225.*.* 14 maj 2020 06:49

   za mała częstotliwość autobusów , brak synchronizacji na przesiadki

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ipko #2920184 | 88.156.*.* 13 maj 2020 22:52

   Żenada GO i zdzit nie wie że bilety można kupować prze mobilna apke pkobp IKO. Największy bank w Polsce A informacji żadnej, mało tego promocja jest jak kupisz 5 biletów.2 dostajesz gratis. Ciężko mi zrozumieć politykę zdzit i miasta, dogadujecie się z.najwiekszym bankiem w Polsce A info żadnej. Kto tam.pracuje......

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages