Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Sprzęt i materiały higieniczne docierają do pracowników miejskich instytucji

2020-03-24 15:37:41 (ost. akt: 2020-03-24 16:27:55)

Autor zdjęcia: pixabay

Prezydent miasta uruchomił w minionym tygodniu ok. 700 tys. złotych na materiały zabezpieczające pracowników miejskich instytucji, którzy mogą mieć w pracy styczność z koronawirusem. Część zamówienia już dotarła do stolicy regionu.

Maseczki, rękawice, środki dezynfekujące, gogle - m.in. to sprowadzane jest do stolicy Warmii i Mazur. Kolejne zamówienia dostarczane mają być sukcesywnie lub - w razie potrzeby - trwają poszukiwania na rynku potrzebnych środków i sprzętu.

Zobacz także: Premier: będą kolejne obostrzenia w sprawie kwarantanny. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się i w komunikacji publicznej [VIDEO] Premier: będą kolejne obostrzenia w sprawie kwarantanny. Chodzi m.in. o ograniczenia w przemieszczaniu się i w komunikacji publicznej [VIDEO] Na wtorek (24 marca) zaplanowano konferencję premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawiciele rządu poinformowali,...
Wszystko po to, aby przedstawiciele służb i placówek miejskich, pracujący w ciągłym kontakcie z osobami potencjalnie zakażonymi, mogli wykonywać swoje obowiązki jak najskuteczniej. Sprzęt i materiały trafiają m.in. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, przychodni czy szpitala.

- Zapewniam, że będziemy służyć pomocą w różnych dziedzinach naszego życia, by ułatwić państwu przejście przez ten niezwykły i wymagający czas - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Olsztyńskie służby realizują wszystkie zalecenia i polecenia, jakie płyną od urzędów centralnych, wojewody, Sanepidu i służby zdrowia. Podjęliśmy także szereg własnych działań profilaktycznych i zapobiegawczych.

Na tę chwilę według Sanepidu ponad 70 osób znajduje się w kwarantannie domowej lub zbiorowej.

Osoby pozostające w domowej kwarantannie lub osoby starsze mogą liczyć na wsparcie harcerzy i wolontariuszy stowarzyszenia FENI. Specjalne numery telefonu na potrzeby seniorów uruchomił także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages