Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Sprawdziliśmy dla was: dlaczego w centrum Olsztyna wycinają drzewa? [ZDJĘCIA]

2020-02-26 18:31:14 (ost. akt: 2020-02-26 15:23:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W środę (26 lutego) od rana przy ul. 1 Maja w Olsztynie trwała wycinka drzew. Zadzwonił do nas czytelnik, aby zapytać, czy ma to związek z planowaną inwestycją, jaką jest budowa hotelu w tym miejscu. Sprawdziliśmy.

Na początku lutego z krajobrazu Olsztyna zniknął charakterystyczny klon rosnący w pobliżu ZUS-u i ul. 1 Maja. Został wycięty, bo obumierał i zagrażał bezpieczeństwu. O usunięcie drzewa wnioskowali właściciele terenu, na którym jest zlokalizowane.

Dzisiaj zadzwonił do nas czytelnik z pytaniem: — Naprzeciwko Teatru Jaracza od rana wycinają drzewa? Kto im na to pozwolił? Czy mają państwo informacje, z czym związana jest ta wycinka? Czy ma to związek z budową hotelu?

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. — Trwa wycinka 5 klonów, które były w bardzo złym stanie zdrowotnym i zachodziło niebezpieczeństwo, że mogą się przewrócić. Od dłuższego czasu planowaliśmy wycinkę chorych drzew, nie mogliśmy już dłużej zwlekać — powiedział nam Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT.
Jednocześnie zapytaliśmy, czy ZDZiT planuje w to miejsce zasadzić nowe drzewa.
— W tej chwili nie mamy takich planów — informuje Michał Koronowski.

Przypomnijmy, że naprzeciwko budynku teatru Jaracza ma powstać hotel sieci B&B Hotels. Przy okazji ma też zostać otwarta ulica Linki. Hotel ma powstać pomiędzy dwoma budynkami, które są objęte opieką konserwatora zabytków.

***
Ostatnia duża wycinka drzew w Olsztynie miała miejsce nad Jeziorem Długim. Dotknęła głównie topole, które zagrażały bezpieczeństwu korzystających z trasy spacerowej wzdłuż jeziora. W ich miejsce posadzono dęby, ale tez zachorowały i też musiały zostać wycięte. Teraz pojawią się tam lipy.

***

W trosce o dobro drzew, lepiej nie traktować ich w ten sposób...ms


„Sprawdziliśmy dla Was” oparta jest na prostej formule: wy pytacie, my szukamy odpowiedzi. Pytanie musi mieć jednak związek z regionem.

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (105) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #2892424 | 185.189.*.* 23 mar 2020 23:20

  Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2881403 | 83.9.*.* 7 mar 2020 08:14

  i co Tekla się zgodziła na wycinkę bo stare. na Partyzantŏw kazała zostawić brzozę przy Skodzie cała pochylona na jezdnie a tu bez walki. Coś ten prezydent kombinuje. Ciekawe czy juź jedynkę na trn teren ktoś nie przepycha w Ratuszu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Papi #2878991 | 37.47.*.* 3 mar 2020 07:30

  To jeszcze nic ,ale zalanie betonem jeziora to dopiero super włodarze mówię tu o jeziorze żbik

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Nick #2878436 | 37.201.*.* 1 mar 2020 23:01

  Jeszcze pare lat i zabuduja ten ogrod zwany Olsztynem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. babcia #2877380 | 178.36.*.* 28 lut 2020 12:37

  Jak wycinają stare i spróchniałe drzewa to znaczy, że będą też sadzili młode. Przecież nikt nie robi tego na złość mieszkańcom. W to nie wierzę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (105)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages