Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Andrzej Górzyński pożegnał się ze służbą

2020-02-24 18:39:36 (ost. akt: 2020-02-24 18:42:26)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Z olsztyńską strażą pożarną był związany od początku lat 90. poprzedniego wieku, a przez ponad 13 lat szefował miejskim strażakom. St. bryg. Andrzej Górzyński zakończył służbę.

Uroczystość odbyła się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy al. Niepodległości. To była doskonała okazja do podsumowania całej kariery zawodowej byłego już komendanta.

- Przez te wszystkie lata służby wielokrotnie brałem udział w akcjach ratowniczo gaśniczych - przypomina st. bryg. Andrzej Górzyński. - Wśród tych najważniejszych było m.in. usuwanie wycieku amoniaku w Indykpolu w 2016 roku, gaszenie pożaru fabryki mebli Primavera w Barczewskim Dworze w 2017 roku czy udział w działaniach związanych z wypadkiem autobusu przewożącego dzieci, w którym łącznie uczestniczyły 42 osoby.

Jego aktywność to nie tylko akcje ratownicze. To także działalność związana z pozyskiwaniem dodatkowych pieniędzy na inwestycje w rozwój komendy. Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, modernizacje, termomodernizacje obiektów, kupno materiałów technicznych, sprzętu ratowniczego, środków ochrony osobistej, gaśniczych i neutralizujących - to kolejny, znaczący wycinek działalności.

- Lata pracy, które poświecił pan Olsztynowi i bezpieczeństwu jego mieszkańców zasługują na najwyższy szacunek - mówił podczas wydarzenia prezydent miasta, Piotr Grzymowicz. - Panie komendancie, serdecznie dziękuję i życzę dalszej, równie owocnej aktywności zawodowej.

Podczas służby st. bryg. Andrzej Górzyński był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. M.in. w 2013 roku dostał Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, a w latach 2007 i 2014 - Brązową i Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. W 2012 roku został wyróżniony Medalem Zasłużony Dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie pełni teraz bryg. Sergiusz Dłuski.

UM Olsztyna


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wyjebali czy #2875598 | 89.228.*.* 25 lut 2020 15:10

  sam?, jezeli sam to dlaczego?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages