środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Tytuł SuperSołtys to nagroda za pracę

2020-02-14 17:01:16 (ost. akt: 2020-02-14 11:54:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Czy Iwona Skwarko z Klebarka Małego powtórzy sukces i znów stanie na podium w naszym plebiscycie SuperSołtys 2020? O tym marzą mieszkańcy jej wsi. Ona z kolei do plebiscytu podchodzi z uśmiechem i dystansem. Zapraszamy do głosowania.

Iwona Skwarko, sołtyska Klebarka Małego w gminie Purda, zdobyła w ubiegłej edycji tytuł Srebrnego Sołtysa oraz tytuł SuperSołtysa powiatu olsztyńskiego. Dziś ma szansę sięgnąć po więcej i zostać SuperSołtysem 2020 regionu oraz powtórzyć sukces powiatowy. Od wielu tygodni to właśnie pani Iwona jest liderem rankingów. Przyznaje, że ma tyle pracy i obowiązków, że nie jest w stanie ich śledzić na bieżąco. Na szczęście.... — ...mieszkańcy dają mi znać, informują mnie o wszystkim — uśmiecha się. — A mnie jest po prostu bardzo miło, że mnie obdarzają zaufaniem.

Klebark Mały to wieś, która cały czas się rozbudowuje. To właśnie budowa dróg jest priorytetem dla energicznej pani sołtys i mieszkańców.
— Naszym kolejnym marzeniem jest budowa świetlicy — dodaje Iwona Skwarko. — Wierzę, że kiedyś się spełni. Na razie imprezy wiejskie odbywają się pod gołym niebem.

Najbardziej energetycznym wydarzeniem w ubiegłym roku był Dzień Dziecka.
— Dzieci wróciły z niego zadowolone, a przecież to właśnie ich uśmiech jest najważniejszy — wspomina kandydatka do tytułu SuperSołtysa 2020. — Były motocykle, upominki, zabawy, poczęstunek, a nawet występ akademickiej orkiestry dętej. Udało się zorganizować tę imprezę dzięki środkom z funduszu sołeckiego.

Iwona Skwarko nie kryje, że byłoby miło zdobyć tytuł SuperSołtysa 2020.
— Chyba każdy, kto bierze udział w tym konkursie, o tym myśli — uważa. — Natomiast zdaję sobie sprawę, że miejsce w rankingu nie jest wyznacznikiem pracy sołtysów. Ale jednak taki tytuł trochę wynagradza to, co robimy.

Sołtyska wielokrotnie w rozmowach z „Gazetą Olsztyńską” podkreślała, że liderzy wsi nie są doceniani.
— A to przecież sołtys jest na pierwszym froncie, jeśli chodzi o kontakt z mieszkańcami. A wiadomo, że nie zawsze da się wszystkich zadowolić — mówiła.

Czy Iwona Skwarko stanie na podium w naszym plebiscycie i zdobędzie prestiżowy tytuł SuperSołtys 2020? To zależy wyłącznie od naszych czytelników — mieszkańców Klebarka Małego, na czele którego stoi, i ich gotowości do głosowania na swoją kandydatkę.

Aleksandra Tchórzewska

***
Szukamy SuperSołtysa 2020. Kto otrzyma ten zaszczytny tytuł? To zależy od naszych czytelników, bo to oni wybiorą liderów wsi, którzy zasługują na wyróżnienie.

Warto docenić gospodarza swojej wsi, bo ma niełatwą rolę. Dotyka wszystkich obszarów życia — od spraw społecznych przez infrastrukturę i inwestycje aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców.

SuperSołtys musi też mieć zdolności organizacyjne i pewnego rodzaju charyzmę, dzięki której będzie w stanie przekonać ludzi do zaangażowania we wspólne sprawy. Powinien być aktywny i skuteczny w swoich działaniach. Dobry sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której można zawierzyć problemy wsi. Wybierzmy takiego SuperSołtysa w naszym regionie!

Jeden ze zwycięzców regionalnego plebiscytu dostanie dla swojej wsi zestaw sprzętu AGD od wojewody Artura Chojeckiego.

Trzech najpopularniejszych sołtysów w powiecie olsztyńskim oraz w gminach Barczewo, Biskupiec, Gietrzwałd i Stawiguda otrzymają roczną e-prenumeratę „Gazety Olsztyńskiej”.


Patronat w powiecie olsztyńskim sprawują:

Andrzej Abako, starosta olsztyński
Jan Kasprowicz, wójt Gietrzwałdu
Kamil Kozłowski, burmistrz Biskupca
Michał Kontraktowicz, wójt Stawigudy
Andrzej Maciejewski, burmistrz BarczewaRegulamin Plebiscytu na Super Sołtysa 2020.TOP 10 Ranking regionalnyCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages