Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Przyjdź na koncert i pomóż Monice pokonać raka!

2020-02-11 12:23:31 (ost. akt: 2020-02-11 12:27:50)
Całkowity dochód z koncertu (bilety+merch zespołów) zostanie przekazany na leczenie Moniki.

Całkowity dochód z koncertu (bilety+merch zespołów) zostanie przekazany na leczenie Moniki.

Autor zdjęcia: Mat. pras.

Mama Błażeja jest dla niego superbohaterką, która niczego się nie boi. A przynajmniej tak było do tej pory, ponieważ teraz musi stawić czoła rakowi piersi. Monika potrzebuje pieniędzy na skuteczne leczenie, które w jej przypadku nie jest refundowane. Jednak z pomocą innych ludzi może wygrać walkę z rakiem i żyć.

W czwartek 20-ego lutego w olsztyńskim klubie Wake Up odbędzie się koncert charytatywny „Antyrakfest dla Moniki”.

To inicjatywa mająca na celu pomoc w zebraniu pieniędzy niezbędnych do wyleczenia raka piersi. Podczas pierwszej edycji będzie można zobaczyć i posłuchać trzech olsztyńskich rockowo-metalowych załóg: Defying, Frontal Cortex i Clayseny.

Defying to post-progmetal z Olsztyna, istniejący od 2008 roku. Po kilku materiałach demo zadebiutowali w 2014 albumem koncepcyjnym „Nexus Artificial”, którego tematyka oscylowała wokół genezy człowieka, zadając jednocześnie pytanie: czy siła sprawcza, utożsamiana z boską, nie miała w rzeczywistości korzeni pozaziemskich?. Po dwóch latach od debiutu Defying weszli do studia, gdzie zarejestrowali ponad 30 minut nowego materiału, składającego się na EP „The Splinter of Light We Misread”. Na krążku, ponownie wydanym własnym sumptem, znalazły się cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division.

W 2015 roku przecięły się drogi Rafała, Bartosza, Grzegorza i Łukasza, których wieloletnia wędrówka zaprowadziła w jedno miejsce. Tym miejscem jest Frontal Cortex, czyli polski zespół wykonujący muzykę bardzo osobistą, nasiąkniętą głębokimi uczuciami i emocjami oraz zróżnicowanym klimatem. W twórczości grupy, słychać wspólny język, którym otwarcie komunikują się ze słuchaczami. Poprzez dźwięki sugerują podróż w progresywno-rockowe krajobrazy malowane emocjonalnym pędzlem. W nich szorstkie płótno spaja ciepłe barwy oraz łagodne kształty, które zmieniają się i czasem potrafią ciąć jak ostrze. Słowa obnażają wrażliwość i chęć poznawania świata takim, jaki jest. Debiutancki album "Passage" ukazał się w 2018 roku.

Clayseny to zespół, którego twórczość bardzo ciężko przyporządkować do konkretnego gatunku muzycznego. Sami muzycy nie próbują na sztywno określać ram w jakich ich dźwięki łączą się tworząc utwory cechujące się niskimi, matematycznymi gitarami z melodyjnym śpiewem. Kompozycje nasiąknięte są dużą dawką niepokoju oraz ciężarem pod którego naciskiem zdecydujesz się zasilić grono fanów zespołu. W 2019 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Pure Heart".

Całkowity dochód z koncertu (bilety+merch zespołów) zostanie przekazany na leczenie Moniki.

[b]Bilety w cenie 10 PLN do nabycia w dniu koncertu.

AntyrakFest dla Moniki
20.02.2020 (czwartek)
Klub Wake up, Okopowa 4 Olsztyn
Początek koncertu 20:00.
Zagrają: Defying, Frontal Cortex, Clayseny
Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/192756558593761/


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages