środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Weź e-PIT w swoje ręce i pomóż zwierzakom!

2020-02-04 09:45:01 (ost. akt: 2020-02-11 13:57:38) Artykuł sponsorowany

Jeśli zależy nam, żeby nasz 1% podatku trafił do pomagających zwierzętom w Olsztynie, warto sprawdzić przygotowany przez urzędników e-PIT i samodzielnie wpisać nr KRS 0000355809. Będziemy mieć pewność, że nasza pomoc trafi do stowarzyszenia Zwierzyniec św. Franciszka w Olsztynie.


Ci, którzy nie lubią rozliczać się z fiskusem, mogą odetchnąć z ulgą: to już kolejny rok,
w którym zrobią to za nas urzędnicy i udostępnią w wersji elektronicznej PIT-37 i PIT-38. Ministerstwo Finansów zapewnia, że jedynie dwa kliknięcia wystarczą, żeby zaakceptować
i wysłać zeznanie podatkowe za 2019 rok. To oszczędność energii i czasu. Ma być prosto, przejrzyście i przyjaźnie. Platforma Twój e-PIT działa i jest to prawdziwa rewolucja
w podatkach.

Wizyta w olsztyńskim schronisku dla zwierząt zawsze daje dużo do myślenia. Jest dowodem na to, że nie każdy psiak czy kot miał na tyle szczęścia, aby znaleźć odpowiedzialnego pana
i przyjaciela. Dziś zwierzęta te wymagają podstawowej opieki i ludzkiego zainteresowania.
A co, jeśli któremuś z nich przytrafi się jakaś poważna choroba? Podobnie jak u ludzi, pojawiają się problemy finansowe.

Warto jednak trzymać rękę na pulsie i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak tego byśmy chcieli?  Czy na pewno urzędnicy uwzględnili to, że rok temu swój 1% podatku przeznaczyliśmy na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego (tzw. OPP) i czy nadal w naszym zeznaniu podatkowym znajduje się numer KRS tej organizacji.

http://m.wm.pl/2020/02/orig/grafika-pod-ii-tytulem-filus-608441.jpg

Co roku na finansowanie leczenia zwierząt przeznaczanych jest nawet 70.000 zł. Tylko w 2019 roku było to prawie 80.000zł. To tylko jedna z form udzielanej pomocy. 10 lat temu, gdy grupa miłośników zwierząt, wolontariuszy, tworzyła stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka, w samym tylko Schronisku lista potrzeb była bardzo długa. Dlatego organizacja bardzo szybko stała się organizacją pożytku publicznego i zaczęła zbierać środki w ramach akcji 1%. To dzięki co roku prowadzonej akcji edukacyjnej i wpłatom udaje się zebrać pieniądze, które są przeznaczane na leczenie zwierząt, zakupy specjalistycznej karmy uzupełniającej leczenie zwierzaków, a przede wszystkim na inwestycje.

Jeśli rozliczamy się z fiskusem po raz pierwszy, a zdecydowaliśmy się pomóc i przekazać 1% swojego podatku wybranej OPP, warto samodzielnie zadbać o poprawne sporządzenie zeznania podatkowego i wpisać numer KRS wybranej organizacji w odpowiednie pole PIT-37 lub PIT-38. Nic to nas nie kosztuje, a można wymiernie wspomóc działalność np. społeczników, którzy na co dzień zajmują się pomocą zwierzakom w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie, m.in. finansując ich często bardzo skomplikowane leczenie. Na pomoc stowarzyszenia Zwierzyniec św. Franciszka w Olsztynie mogą także liczyć mieszkańcy miasta, których po prostu nie stać na leczenie ich czworonożnych przyjaciół. Środki na tę pomoc pochodzą właśnie z 1%. Wystarczy zapamiętać lub zapisać sobie nr KRS 0000355809 i wpisać go w odpowiednim polu tradycyjnego lub elektronicznego PIT-37 lub PIT-38.

http://m.wm.pl/2020/02/orig/mamba-608438.jpg

Zwierzaki czekają na Twój 1% — KRS 0000355809

I pewnie jak co roku się nie zawiodą. Bo mieszkańcy naszego regionu chętnie pomagają bezdomnym, często schorowanym, psom i kotom. Widać to chociażby podczas wizyt w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie. Każdego dnia placówkę tę odwiedzają wolontariusze i mieszkańcy. Jednak pomocy potrzebują też zwierzaki „z miasta”, np. wolno żyjące koty, czy też zwierzęta, których właścicieli nie stać na drogie leczenie. Często realna pomoc rozbija się właśnie o pieniądze.

Dlatego teraz, w okresie rozliczeń podatkowych, warto pamiętać, że każdy z nas może w bardzo realny sposób pomóc potrzebującym zwierzętom. Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wskaże organizację pożytku publicznego (tzw. OPP), która taką pomocą się zajmuje. W ten sposób przekaże 1% swojego podatku zamiast do skarbu państwa właśnie wybranej organizacji, która może przeznaczyć zebrane środki tylko i wyłącznie statutowe cele. Mamy więc pewność, że środki te nie będą przejedzone a trafią do osób, które wiedzą jak skutecznie pomóc potrzebującym.

Wizyta w olsztyńskim schronisku dla zwierząt zawsze daje dużo do myślenia. Jest dowodem na to, że nie każdy psiak czy kot miał na tyle szczęścia, aby znaleźć odpowiedzialnego pana i przyjaciela. Dziś zwierzęta te wymagają podstawowej opieki i ludzkiego zainteresowania. A co, jeśli któremuś z nich przytrafi się jakaś poważna choroba? Podobnie jak u ludzi, pojawiają się problemy finansowe.

- Budżet, którym dysponuje Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie, nie jest z gumy. To konkretna, stała kwota pieniędzy, która musi wystarczyć przez cały rok na wszystkie wydatki. Jak to w życiu bywa, i tutaj pojawiają się wyzwania i związane z nimi wydatki ponad miarę. Przykładem może być bardzo specjalistyczna operacja i leczenie któregoś z podopiecznych. Na co zwyczajnie brakuje pieniędzy w budżecie placówki – mówi Grzegorz Gromadzki, prezes stowarzyszenia Zwierzyniec św. Franciszka.
– Wówczas z pomocą przychodzi Zwierzyniec, który dysponując środkami z 1%, może opłacić potrzebne leczenie czy specjalistyczną diagnostykę. Podobnie jest w przypadku prywatnych osób, właścicieli zwierząt, którzy mogą zgłosić wniosek i liczyć na pomoc z naszej strony w takich sytuacjach – dodaje.

http://m.wm.pl/2020/02/orig/amberka-608437.jpg

Co roku na finansowanie leczenia zwierząt przeznaczanych jest nawet 70.000 zł. Tylko w 2019 roku było to prawie 80.000 zł. To tylko jedna z form udzielanej pomocy. 10 lat temu, gdy grupa miłośników zwierząt, wolontariuszy, tworzyła stowarzyszenie Zwierzyniec św. Franciszka, w samym tylko Schronisku lista potrzeb była bardzo długa. Dlatego organizacja bardzo szybko stała się organizacją pożytku publicznego i zaczęła zbierać środki w ramach akcji 1%. To dzięki co roku prowadzonej akcji edukacyjnej i wpłatom udaje się zebrać pieniądze, które są przeznaczane na leczenie zwierząt, zakupy specjalistycznej karmy uzupełniającej leczenie zwierzaków, a przede wszystkim na inwestycje.

Każdy z nas może przyłączyć się do pomocy, niesionej przez Zwierzyniec Św. Franciszka i skupionych wokół niego miłośników zwierząt. Wystarczy tak niewiele, bo tylko jeden procent. Co ważne, pieniądze zostaną w naszym regionie, a efekty, jakie przyniosą, będą dotyczyły przestrzeni, w której żyjemy, a przede wszystkim naszych mniejszych braci.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages