środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Olsztyn przegrał proces w sprawie tramwajów? Prezydent Piotr Grzymowicz wydaje oświadczenie

2020-01-24 13:41:12 (ost. akt: 2020-01-24 13:55:22)
Grzymowicz

Grzymowicz

Autor zdjęcia: archiwum GO

Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia prezydenta miasta.

"Szanowni Mieszkańcy Olsztyna!

W ostatnim czasie spotykam się z coraz większą falą dezinformacji, kłamstw oraz pomówień dotyczących mnie jako funkcjonariusza publicznego, pełniącego urząd prezydenta Olsztyna – a także sytuacji finansowej samorządu olsztyńskiego. Działania te sprawiają wrażenie zorganizowanych i - jak sądzę - mają związek z inicjatywą referendalną.

Nie tak dawno obiegła Olsztyn sensacyjna, ale z gruntu fałszywa informacja o moim aresztowaniu. Kolportowane są także nieprawdziwe i niemające żadnego potwierdzenia w faktach informacje o jakoby przegranym procesie samorządu Olsztyna z hiszpańską firmą FCC, z którą w roku 2013 zerwaliśmy z merytorycznych powodów kontrakt na wykonanie trakcji tramwajowej. To właśnie dzięki tamtej, podjętej w odpowiednim czasie decyzji zdołaliśmy terminowo zrealizować i rozliczyć projekt przywracający tramwaje w Olsztynie. Równolegle serwuje się opinii publicznej insynuacje, godzące w moje dobra osobiste, a także w wizerunek organu administracji publicznej, jakim jest urząd prezydenta miasta, jakobym przyjmował korzyści osobiste.

Zdecydowanie protestuję przeciwko tym niegodnym praktykom. Zapewniam, że nie byłem nigdy aresztowany, a proces sądowy z firmą FCC jest w fazie początkowej i z uwagi na złożoność zagadnień prawdopodobnie będzie trwał jeszcze bardzo długo. Z jego dotychczasowego przebiegu można wywnioskować, że nie rysują się dla samorządu Olsztyna jakiekolwiek zagrożenia finansowe związane z werdyktem sądu. Przeciwnie, do tej pory dzięki moim staraniom wyegzekwowaliśmy od niesolidnego wykonawcy kwotę 25 mln zł tytułem gwarancji i jestem przekonany, że to gmina Olsztyn otrzyma należne od firmy FCC odszkodowanie.

Jako osoba od wielu lat pełniąca funkcje publiczne mam świadomość, że muszę się liczyć ze wzmożoną krytyką i z faktem, że nie zawsze będzie ona elegancka. Jednak nigdy nie zaakceptuję kłamstwa, jako formy walki o władzę. Z tych względów każde, nawet zawoalowane, zarzucanie mi przyjmowania korzyści osobistych lub przypisywanie mi innych niegodnych praktyk będę zgłaszał organom ścigania, domagając się ukarania autora zniesławienia lub pomówienia. To nie tylko moje prawo jako Piotra Grzymowicza, ale także mój obowiązek jako prezydenta miasta. Jestem gotów na merytoryczną debatę ze swymi adwersarzami o problemach miasta. Próbę zastąpienia jej zorganizowaną kampanią kłamstw i oszczerstw traktuję jako dowód braku prawdziwych argumentów.

Każda walka o władzę ma różne motywy. Często mają one podłoże osobiste, wynikające z własnych ambicji czy interesów. Nie będę tego oceniał, ale nigdy nie zgodzę się, żeby dalszy rozwój Olsztyna i jego wspólnoty miał u swoich podstaw wmontowany mechanizm kłamstwa, pomówienia, nadinterpretacji i hejtu. To nie są wartości, na których buduje się dobro wspólne – nasz Olsztyn!

Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna"


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (283) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. urodzony olsztynianin #2869020 | 83.5.*.* 15 lut 2020 13:57

  I po co te tramwaje ? Przecież Olsztyn dopiero teraz po ich "zainstalowaniu" stał się wiochą, w której coraz gorzej się poruszać. Komunikacja elektryczna-autobusowa byłaby znacznie korzystniejszym rozwiązaniem panie Grzymowicz. Tymczasem duuuże pieniądze straciło miasto i nadal traci na rzecz tureckich niedopracowanych tramwajów, a oczekiwanego efektu w dalszym ciągu nie osiągnięto. Niestety, nie mam już nadziei na lepszy Olsztyn.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. TikTak #2862965 | 88.156.*.* 5 lut 2020 21:29

   Nos coraz dłuższy i dłuższy...

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Anioł #2861785 | 82.132.*.* 4 lut 2020 13:07

   Olsztyn do dziś pokutuje za jego Rządy . Ponosimy konsekwencje przez jego fantazję Tramwajową i nie tylko . Niech teraz on ją również poniesie. Za trudniej się Pan jako operator tramwaju a nie operator Olsztyna . Za te długi Olsztyna , obywatele podziękują mu w Referendum . Mam nadzieję, że wreszcie skończy się era Grzymowicza.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. czytelnik #2861592 | 5.172.*.* 4 lut 2020 08:07

    Panie Prezydencie a sprawa "agenta Tomka". Też jej nie ma ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. lobby spalarni #2861545 | 5.173.*.* 4 lut 2020 04:55

    jeszcze tylko spalarnie zbudować na śmieci (nie mam słów)

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (283)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages