Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Mail przed wynajmem sali. Radna Olsztyna zbulwersowana, a urzędnicy odpowiadają, że to żadna nowość

2020-01-07 13:26:44 (ost. akt: 2020-01-07 15:11:22)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Atmosfera polityczna w Olsztynie robi się coraz bardziej gorąca, co ma związek z zapowiedziami referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotra Grzymowicza.

We wtorek rano niektórzy radni zostali zaskoczeni zmianami w rezerwacji sal w budynku Rady Miasta na spotkania z wyborcami. Do tej pory bez kłopotu mogli wynająć taką salę. — Wystarczyło, że zadzwoniliśmy i podaliśmy godzinę, o której chcemy się spotkać z mieszkańcami — mówi Monika Rogińska-Stanulewicz, radna miejska. — Teraz muszę napisać informację, którą salę chcę zarezerwować, w jakim celu i wysłać ją mailem. Jestem zbulwersowana, bo nagle jako radni stajemy się zakładnikami pana prezydenta, bo pyta nas się, w jakim celu chcemy się spotkać. To nie są nasze prywatne spotkania, a z mieszkańcami.

Zapytaliśmy w biurze Rady Miasta, dlaczego zmieniła się procedura wynajmowania sal przez radnych w budynku Rady Miasta i na czyje stało się to polecenie?

Nie zmieniły się zasady rezerwacji sal — zapewnia Marta Kilanowska-Lebiedzińska, dyrektor Biura Rady Miasta. — Radni zgłaszają rezerwację telefonicznie, sms-owo, drogą mailową, zawsze podając nr sali, dzień, godzinę oraz cel spotkania. Z uwagi na mnogość zadań w Biurze Rady Miasta oraz fakt, że rezerwacja sali w celu jej przygotowania musi być zgłoszona do Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Urzędu Miasta, forma pisemna rezerwacji ułatwia zarządzanie salami Urzędu Miasta Olsztyna.

Jak podkreśla dyrektor Kilanowska-Lebiedzinska, tego typu rozwiązanie od kilku lat obowiązuje w urzędzie, powołując się na zarządzenie prezydenta nr 167 z dnia 20 czerwca 2011 r.
— Wcześniej czegoś takiego nie było — dziwi się radna Rogińska-Stanulewicz. — Wystarczył telefon, żeby zarezerwować salę.

Co na to przewodniczący Rady Miasta?
— Te sale są przeznaczone do posiedzeń komisji, w których pracują radni. To podstawowy cel — mówi przewodniczący Robert Szewczyk. — Ponadto służą do spotkań radnych z mieszkańcami, żeby ci mogli przekazywać im swoje uwagi, problemy. Spotykają się tam różne organy powiązane też z radą miasta, np. rada seniorów czy młodzieżowa rada miasta. Radni wiedzą, że na spotkania partyjne, wiece wyborcze, czy związane z kampanią wyborczą te sale nie powinny być udostępniane, więc takich przypadków nie było. To nie jest cel tego miejsca, bo cały czas jest to urząd publiczny.

W ubiegły czwartek w budynku Rady Miasta były prezydent Olsztyna Jerzy Czesław Małkowski spotkał się z grupą mieszkańców. Ci otwarcie podczas spotkania deklarowali chęć zorganizowania referendum w sprawie odwołania obecnego prezydenta Piotra Grzymowicza. Powodem ma być kiepski stan budżetu miasta, nietrafione inwestycje. Z naszych informacji wynika, że wniosek o referendum prawdopodobnie trafi do komisarza wyborczego w przyszły poniedziałek.

am


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (52) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Luiza #2845928 | 31.0.*.* 8 sty 2020 15:20

  A kto pójdzie A to referendum, totalna głupota Jak można bezmyślnie wydawać nasza kasę, a Miasto i tak jest biedne. Ludzie zastanówcie sie Do nad to zmierzą, do chaosu, a czym zasłużył się Małkowski

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tokyo #2845508 | 83.6.*.* 7 sty 2020 22:23

  Popatrzcie na osoby, które były w sztabie obecnego Prezydenta Olsztyna. Wróćcie proszę do tych zdjęć. Czym innym były deklaracje polityczne, a czym inny były te twarze z otoczenia prezydenta. To dlatego nie głosowałem na Grzymowicza. Czekam na referendum.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PISowski kandydat #2845504 | 188.147.*.* 7 sty 2020 22:13

  już się szykuje na stołek prezydenta :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. litra #2845434 | 89.228.*.* 7 sty 2020 19:47

  Niech przyjmie Wypij Małkowskiego do Porozumienia i poprze w wyborach. Będziemy mieli prawicowego prezydenta. Do boju

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. q-ku #2845419 | 195.136.*.* 7 sty 2020 19:25

   a to jakiś problem napisać mejla?

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (52)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages