środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

W wydziale komunikacji w Olsztynie opłaty tylko kartą

2020-01-02 17:17:27 (ost. akt: 2020-01-02 17:25:52)

Autor zdjęcia: archiwum GO/pk

Od Nowego Roku zmiany w sposobie przyjmowania opłat związanych ze sprawami prowadzonymi przez Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. Teraz na miejscu będzie można je wnieść tylko przy pomocy karty płatniczej.

Przez lata wszelkie opłaty w Wydziale Komunikacji można było zrealizować w specjalnie działającej kasie. Od 1 stycznia ulegnie to zmianie.

— Idąc z duchem czasu oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w referacie rejestracji pojazdów oraz referacie uprawnień do kierowania pojazdami wprowadzamy możliwość uiszczania płatności na zasadach bezgotówkowych — informuje Jakub Siudziński z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Olsztyna. — Ponadto terminal płatniczy zostanie zainstalowany również w Punkcie Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej na stanowisku naszego wydziału.

Jakie będą możliwe sposoby dokonania płatności?
1) przelew
2) płatność kartą przy stanowiskach obsługi *
3) płatność za pośrednictwem portalu www.info-car.pl *
*od każdej transakcji będzie pobierana przez PWPW SA opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł

Przelew w okienku można zrealizować np. na poczcie przy ul. Pieniężnego albo w oddziale banku PKO BP w ratuszu przy pl. Jana Pawła II 1 (przy głównym holu).

Urząd Miasta Olsztyna wprowadza coraz więcej rozwiązań dotyczących bezgotówkowych płatności. Coraz więcej olsztynian korzysta z kart płatniczych albo reguluje należności przez Internet. Jednym z rozwiązań ułatwiających taką obsługę interesantów jest portale Elektroniczne Płatności Olsztyna.

— Zależało nam na tym, żeby nasi mieszkańcy, czy klienci urzędu nie musieli stać w kolejkach, żeby załatwić najprostsze, najbardziej codzienne sprawy — przyznaje dyrektor Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna, Rafał Ruchlewicz.— Możemy się zalogować do aplikacji i zweryfikować w niej należności między innymi za podatki i opłaty lokalne, za dzierżawy, grunty wieczyste, odpady komunalne, czy też za ewentualne mandaty ze Strefy Płatnego Parkowania albo wystawiane przez straż miejską.

Aby skorzystać z portalu trzeba — na stronie www.epuap.gov.pl — założyć Profil Zaufany. To darmowy, mobilny podpis elektroniczny do kontaktu z administracją.

Bezgotówkowo —przy pomocy aplikacji, karty płatniczej czy Olsztyńskiej karty miejskiej — można też kupować bilety komunikacji miejskiej w Olsztynie. Telefon i karta miejska już teraz pozwalają także opłacić postrój w strefie. A od lipca w tym przypadku będzie można wnieść opłatę karta płatniczą.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (81) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. To #2846498 | 37.248.*.* 9 sty 2020 16:57

  Jest instytucją jedyną w swoim rodzaju. Brawo Pani dyrektor. Że skrajności w skrajność. Ciekawe czy faktury będą kiedyś wystawiać. W starostwie można na knosały nic nie można

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. lwx #2844803 | 83.9.*.* 5 sty 2020 21:46

  Myślą cwaniacy, że są tak nowocześni - czytaj : mieszkańcy Olsztyna to głupki. Kiedyś się mówiło …… bez mydła. Jak bierzecie opłaty to i musicie brać pieniądze. Zlikwidujcie opłaty i wtedy możecie robić co wam się żywnie podoba. Chcecie cwaniaki wszelkie koszty przerzucić na mieszkańców i to w imię ich dobra. Tak było kiedyś, kiedy rządziciele wmawiali, że to wszystko dla dobra ludzi pracy. Róbcie tak dalej a ludzie na taczkach was wywiozą z waszymi papierami i biurkami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kopo #2844755 | 185.140.*.* 5 sty 2020 20:32

  Takiego przyjdę z gotówką i macie drodzy urzędnicy ją przyjąć . Co mówi konstytucja jaką walutą obracamy złotówką czy plastikiem a ja karty nie mam i co .

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Tory #2844693 | 205.201.*.* 5 sty 2020 15:55

  To wszystko zorganizowana akcja wymuszania i oszczędności i pieniedzy obywatela. Zwolnia kasjerki czyli zaoszczędzą plus dodatkowo wyłudzą od kazdej transakcji po 2 zl.... To jest kradzież zwykla i zalep dziura budzetowa

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. olsztyn -zasrany; #2844591 | 95.160.*.* 5 sty 2020 09:50

  Moze niech Kuria Olsztynska wprowadzi ze na tace i po koledzie bedzie pobierac daniny z karty bankomatowej,

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (81)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages