środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Zarzuty po pożarze w hotelu w Olsztynie

2019-12-04 16:02:42 (ost. akt: 2019-12-04 14:20:31)

Autor zdjęcia: OSP Olsztyn-Gutkowo/ fb

Wkrótce minie rok od pożaru w olsztyńskim hotelu nad jeziorem Żbik. Przebywało w nim 179 osób. Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko właścicielowi jednego z olsztyńskich hoteli Wiesławowi P. i jego synowi Radosławowi P. Obaj usłyszeli łącznie trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy tego, że "w okresie od sierpnia 2018 roku do kwietnia 2019 roku w Olsztynie, jako faktyczni zarządcy tzw. budynku zbiorowego zamieszkania, nie utrzymywali obiektu w należytym stanie technicznym w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, bezpieczeństwa pożarowego, zaopatrzenia w wodę i energię cieplną oraz użytkowali obiekt pomimo decyzji PINB w Olsztynie".
Za to przestępstwo grozi kara roku więzienia.

Radosław P. został także oskarżony o nieumyślne spowodowanie pożaru hotelu podczas ubiegłorocznej wigilii, co zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do pożaru w hotelu nad jeziorem Żbik doszło 24 grudnia 2018 roku. W akcji gaśniczej brało udział 46 strażaków. Obecne było również pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe oraz trzy patrole policji.
Ogień zajął kotłownię i elewację budynku. W momencie powstania pożaru w hotelu przebywało 179 osób. Znaczna część ewakuowała się jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Jedna osoba, uskarżająca się na złe samopoczucie została przewieziona do szpitala na obserwację. Straty spowodowane pożarem zostały oszacowane na około 65 tysięcy złotych.

Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy olsztyńskiej prokuratury informuje też, że: "Wiesław P. został oskarżony o kierowanie samochodem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu oraz nie stosowanie się do decyzji Prezydenta Miasta o cofnięciu uprawnień oraz o wykonanie bez pozwolenia na budowę instalacji gazowej w budynku zbiorowego zamieszkania".


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mama #2830538 | 178.36.*.* 5 gru 2019 20:40

  Budynek zbiorowego zamieszkania. Co to takiego?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Szanowna redakcjo #2830104 | 5.173.*.* 5 gru 2019 09:03

  Proszę być rzetelnym i trzymać się litery prawa i geografii! 1. Nielegalną noclegownia Manor nie ma i nigdy nie miała certyfikacji obiektu hotelowego, więc proszę nie uprawiać gospodarczego paserstwa i nie używać nazwy hotel w przypadku tego obiektu. 2. Nie znajduje się on nad jeziorem żbik tylko nad jeziorem Tyrsko! Jezioro Żbik znajduje się 500 m na wschód w środku lasu! Wystarczy spojżeć w mamy Google!

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. OBSERWATOR #2830073 | 88.156.*.* 5 gru 2019 08:08

  chorzy ludzie nim zarzadzajo ,kombinatorzy kreciaze opszusci , dno moralne , oni majo ze soba problemy balkony przeciekały sufity mokre kapAŁO , NA GOSCI , KŁOTNIE O ZWROT KASY , grzyb na scianach tapeto przykryty , ZAPACHAMI W DEZODORANCIE PRYSKALI BY NIE BYŁO CZUC TRAGEDJA W BIAŁY DZIEN KONTROLI Z ZEWNATRZ NIE MA

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Prośba do redakcji #2830025 | 88.156.*.* 4 gru 2019 23:36

  30 listopada powinien zostac zakończony remont 200 metrowego odcinka ulicy Jagiellońskiej,ale końca nie widac,jak przy każdym remoncie nadzorowanym przez ratusz! Może gazeta zapyta prezydenta,kiedy zakończy się ten remont,czy będzie tak jak z ulicą Partyzantów,który zakończył się rok później niż planowano???Tak chyba będzie,bo wczoraj,tam gdzie powinna byc zatoka autobusowa,była jeszcze wielka dziura w ziemi!

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dziki.kraj #2829893 | 109.241.*.* 4 gru 2019 18:36

   Ostatni akapit tego tekstu pokazuje jak traktowane są w kaczystanie prawo i przepisy: bezkarność i kpina z prawa. Grozi do X lat, grozi do Y lat a wszyscy wiedzą, że - poza jakąś śmieszną grzywną - nie grozi nic. A odnośnie prawa jazdy: już ja widzę jak koleś przesiądzie się na rower lub zacznie łazić piechotą... Dopóki kogoś nie zabije po pijaku to będzie sobie jeździć dalej, zresztą jak tysiące mu podobnych robią to codziennie bo kary są śmieszne a prawo martwe.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (16)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages