środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Trening i dobre serce w jednym, czyli akcja na Zatorzu. Przyjdź i ćwicz!

2019-11-22 12:20:15 (ost. akt: 2019-11-22 23:13:20)

Na tym wydarzeniu trzeba być! Będziecie aktywni, a także pokażecie swoje dobre serce. W sobotę odbędzie się Charytatywny Festiwal Sportów i Sztuk Walki. Pomóżcie Hani!

Olsztyn,
SP nr 13, ul. Puszkina
sobota, 23.11, godz. 10-15

Zumba, joga, gimnastyka dla dzieci, MMA, boks tajski, kick boxing, fitness box, ale też konsultacje rehabilitacyjne i wiele innych propozycji przygotowali organizatorzy Charytatywnego Festiwalu Sportów i Sztuk Walki, który zaplanowali na 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie (Zatorze). Głównym wydarzeniem będzie gala sportów i sztuk walki, a tu m.in. Emilia Kryczka i fitness boks.

Lubicie fitness? Nie mam problemu! Na swoje zajęcia zapraszają olsztyńscy instruktorzy, m.in. Beata Bertolassi (tabata, zdrowe plecy, trening siłowy), Joanna Podolak (joga), Beata Rosińka (zumba). Nie zabraknie też fizjoterapeutów. Będą też warsztaty z samoobrony pod nazwą "Silna Płeć", a na dzieci ze sportowymi atrakcjami będzie czekać Magdalena Przyborowska-Świderska.

- O wydarzeniu dowiedziałam się od Ani, bliskiej osoby z zajęć spinning, ona jest jedną z organizatorek tej akcji. Zapytała mnie, czy nie wzięłabym udziału w akcji. Nie musiałam się zastanawiać, od razu się zgodziłam. Jeśli w jakimś małym procencie mogę się przyczynić do pomocy, to zawsze to robię . Pamiętajmy jeden dobry uczynek wraca z podwójnym dobrem. Warto pomagać - mówi Beata Bertolassi, trenerka.

Podczas festiwalu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rehabilitację Hani Zakrzewskiej. Organizatorzy zebrali mnóstwo fantów, które będzie można wylicytować. Dla każdego coś dobrego, m.in. kalendarze, zaproszenia i vouchery upominkowe (fitness, uroda, zdrowie). Do akcji dołączyli również zawodnicy Warmia Energa Olsztyn. Klub podarował piłkę z ich autografami oraz szalik kibica.

Kim jest nasza bohaterka?:
Hania Zakrzewska przyszła na świat z przepukliną oponowo-rdzeniową, z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Już po kilku godzinach życia przeszła swoją pierwszą operację. Dziś ma trzy latka, chodzi do przedszkola i dzielnie walczy o zdrowie każdego dnia.
- Jest pod opieką 11 poradni specjalistycznych, jest rehabilitowana od drugiego miesiąca życia, przeszła już trzy operacje. Pierwszą, gdy miała 10 godzin, drugą jak 7 dni, a trzecią - pół roku. Teraz na szczęście nie ma potrzeby operacji, ale jak to będzie, okaże się po grudniowej wizycie u kolejnego lekarza specjalisty. Czy będzie decyzja, co z nóżką, bo jej prawa stopa jest zdeformowana, Hania chodzi tylko na tej nodze na pięcie.
Córeczka na co dzień jest pogodną, radosną dziewczynką, która zaraża wszystkich swoim uśmiechem. Chodzi do przedszkola ze swoim bratem bliźniakiem (jest o minutę starszy od Hani). To on jest jej prywatnym rehabilitantem, on ją ciągnie za sobą - opowiada Kamila Zakrzewska, mama naszej wojowniczki. - Do tej pory nie prosiliśmy nikogo o pomoc, ale znaleźli się ludzie dobrego serca, którzy sami wyszli do nas z inicjatywą, by zorganizować tę akcję, za co im dziękuję. Pieniążki, które zostaną zebrane, wykorzystamy na rehabilitację i na zakup butów dla córki. Ona nie może mieć zwykłych, tylko specjalne ortopedyczne za kostkę.

Organizatorzy tą imprezą chcą także promować sport. Biletem wstępu na poszczególne bloki jest datek do puszki. Warto wesprzeć akcję!

Szczegóły wydarzenia i program na FB - sprawdź: KLIKNIJCIE!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages