Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Czwórka z plusem dla prezydenta Olsztyna. To jedna z lepszych ocen w rankingu Onetu

2019-11-07 16:14:18 (ost. akt: 2019-11-07 16:47:40)

Autor zdjęcia: archiwum

Rok po wyborach samorządowych Onet ocenił prezydentów wybranych miast. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz zajął drugie miejsce w rankingu, ex aequo z prezydentami Warszawy, Wrocławia, Nowej Soli i Katowic. Pierwsze miejsce przypadło włodarzowi Bydgoszczy, który otrzymał ocenę 5-.

Zdaniem portalu, minione miesiące dla olsztynian upłynęły pod znakiem kończenia ważnych inwestycji.

"Jeden z większych projektów komunikacyjny w Olsztynie obejmował przebudowę ul. Partyzantów, powstanie węzła przesiadkowego przy dworcu PKP/PKS oraz modernizację ul. Pieniężnego wraz z budową nowego mostu św. Jakuba. Warto tu podkreślić, że prace remontowe wykonywane były z poszanowaniem zieleni.

— Tylko przy okazji tych prac posadziliśmy ok. 200 drzew i 30 tys. krzewów — zaznaczył Piotr Grzymowicz. — Te inwestycje są odzwierciedleniem naszego podejścia do ekomobilności, a także promocją miasta. Wpisują się przecież doskonale w nasze hasło Miasta Ogrodu.

Podczas oficjalnego podsumowania tych inwestycji prezydent Olsztyna przyznał jednak, że doprowadzenie wszystkich prac do szczęśliwego finału nie było proste.

Gotowa jest też długo wyczekiwana przez mieszkańców Łynostrada, która stała się jedną z najlepszych tras rowerowych w północnej Polsce. — To bardzo atrakcyjny trakt, który szybko stanie się ulubionym miejscem spacerów i przejażdżek rowerowych olsztynian — skomentował inwestycję Grzymowicz. — Łyna ma swój niezaprzeczalny urok i uwiedzie każdego, kto trafi nad jej brzeg. Mam też nadzieję, że dla wielu rowerzystów będzie to podstawowa droga komunikacyjna, pozwalająca na szybki i bezkolizyjny dojazd do centrum miasta.

Inna sprawa, że część olsztyńskich inwestycji miała opóźnienia. Ciężko mieli zwłaszcza kierowcy. Poza tym ogródki restauracyjne przy Łynie powstaną dopiero w grudniu, a mury przed Wysoką Bramą niszczeją, strasząc mieszkańców i nie ma pewności, co dalej z nimi będzie.

Piotr Grzymowicz wdał się też w parę politycznych sporów. Niekiedy tylko broniąc swoich racji, ale wydaje się, że nie wszystkie były potrzebne. Plusów było jednak więcej niż minusów i można do nich dopisać również darmową komunikację dla dzieci oraz decyzje dotyczące powstania elektrociepłowni, która wypełni deficyt ciepła powstały po rezygnacji Michelin z produkcji energii do miejskiej sieci ciepłowniczej".

Źródło: Onet.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gfa #2816161 | 89.228.*.* 8 lis 2019 13:03

  Fajnie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Oko #2816061 | 83.5.*.* 8 lis 2019 10:10

  Ale się uśmiałem:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. WinaGrzymaItuska #2816046 | 88.156.*.* 8 lis 2019 09:38

  Bardzo dobry prezydent

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. gg #2816035 | 88.156.*.* 8 lis 2019 09:14

  Ocena firmy komercyjnej, więc mało wiarygodna. Podobne nagrody otrzymał w przeszłości min. od firmy komercyjnej za oświetlenie miasta, które nota bene idzie do poprawy (za niemałe pieniądze). A w kwestii oceny, była by bardziej wiarygodna, gdyby spytano mieszkańców.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. XYZ #2816005 | 194.165.*.* 8 lis 2019 08:07

  Tylko 4+ ???

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages