Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Olsztyn: W weekendy nie skorzystamy z basenu

2019-11-01 13:14:47 (ost. akt: 2019-11-01 02:26:31)
Basen przy ul. Mariańskiej będzie nieczynny w weekendy

Basen przy ul. Mariańskiej będzie nieczynny w weekendy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Basen przy ul. Mariańskiej będzie nieczynny w weekendy. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że wpływ na to mają głównie finanse i chodzi o oszczędności.

"Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że od 1 listopada zawieszamy weekendowe funkcjonowanie Zespołu Krytych Obiektów Sportowych II przy ul. Mariańskiej 1" — czytamy w specjalnym komunikacie.

Z czego wynika taka decyzja? To wypadkowa trzech składowych: braku przynajmniej dostatecznego zainteresowania klientów weekendową ofertą basenową, ogromnych trudności z pozyskaniem pracowników do obsługi obiektu i ostatecznie koniecznością wprowadzenia procedur oszczędnościowych.

Jak komunikuje Ośrodek Sportu i Rekreacji, te działania łączą misję dążenia do zaspokojenia potrzeb mieszkańców Olsztyna i gości miasta w zakresie sportu i rekreacji z finansami publicznymi. Mówiąc wprost: cele zawsze są ściśle powiązane z wynikiem ekonomicznym i troską o jak najlepsze wydatkowanie pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. A w tym aspekcie pojawia się olbrzymi kontrast – wykorzystanie hali basenowej przy ul. Mariańskiej w trakcie weekendów to wartości marginalne, to raptem obecność kilkunastu osób na pływalni, a w tym samym czasie Aquasferę odwiedza ponad 2300 osób.

Użytkownikom obiektu przy Mariańskiej należy zapewnić odpowiednie standardy obsługi i bezpieczeństwo, a tu pojawia się kolejny problem – na dziś nie ma osób zainteresowanych pracą w OSiR według zaoferowanych stawek. I trudno się dziwić, ponieważ na podstawie nowych regulacji płacowych, od początku przyszłego roku, ponad połowa pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie będzie zarabiała tyle, ile wynosi płaca minimalna.
Kuch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (38) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. III #2813282 | 91.160.*.* 3 lis 2019 08:07

  Wina Tuska

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. krzroy #2813069 | 81.190.*.* 2 lis 2019 16:05

  Przez analogię: Jeżeli w sklepiku nie idzie to ratunkiem nie jest zamykanie go na weekend ani ograniczanie czasy pracy. Ratunkiem jest bardziej atrakcyjny towar, zwiększenie asortymentu, obniżenie cen tak żeby zachęcić klientów. Zrozumiałeś pan, panie grzym?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A KTO TYM ZARZĄDZA? #2813015 | 83.28.*.* 2 lis 2019 14:11

  Ludzie z Olsztyna jeżdżą do Lidzbarka na basen. Tam przynajmniej jest ciepła woda i dzieci cały dzień mogą się bawić bez szczękania zębami z zimna. W Olsztynie kółko wzajemnej adoracji nie potrafi zadbać o kurę znoszącą złote jajka. Marketing leży i kwiczy brak podstawowej informacji o istnieniu i działalności tego obiektu., Sprawa AQUASFERY też jest podejrzana. Miasto cofnęło pomoc dla dzieci ze szkół podstawowych i dzieci nie chodzą na basen bo "nie ma kasy" - a tu chcą zamknąć działalność. Co za matoły....

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Olsztyniak #2812923 | 188.147.*.* 2 lis 2019 10:17

  To się nazywa oszczędność, płacić jakieś 20 tysięcy za podgrzanie wody i hali basenowej przez weekend i oszczędzić nawet 500 złotych na ratowniku. Poważnie ?? Basen czy ktoś na nim jest czy go nie ma technologicznie pracuje tak samo. Promocja, promocja i jeszcze raz promocja. No i kompetentni ludzie na stanowiskach bo trener nawet ze studiami z zarządzania nie powinien odpowiadać za eksploatację obiektów budowlanych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. dre #2812903 | 185.138.*.* 2 lis 2019 09:04

   Olsztyn upada.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (38)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages