Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Lekarz z sercem na dłoni

2019-10-18 12:16:18 (ost. akt: 2019-10-28 12:19:36)

Autor zdjęcia: Arch. szpitala

Wspaniały, z sercem na dłoni. Bardzo kontaktowy i przyjazny — tak o doktorze Zbigniewie Kantyce, chirurgu ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie pisze nasza Czytelniczka. I dodaje, że lekarz powinien otrzymać tytuł Wielkie Serce.

Kiedy doktor Zbigniew Kantyka, ceniony chirurg ze Szpitala Miejskiego w Olsztynie stawiał pierwsze kroki w zawodzie, mówiono o nim doktor Judym. Porównanie do głównego bohatera powieści „Ludzie bezdomni” Stefana Żeromskiego słynącego z altruizmu, było bardzo celne. Bo doktor Kantyka od początku wiedział, że chce ludziom pomagać. Bez względu na wszystko.
Nie pochodzi z rodziny lekarskiej i nikt mu tej trudnej drogi nie przetarł. Sam szukał inspiracji. Zachęcony lekturą książki „Schizofrenia” Antoniego Kępińskiego postanowił, że zostanie psychiatrą. — Ale potem stwierdziłem, że to za dużo dla mnie. Za duży ładunek emocji — opowiada.

Później przeczytał książkę „Jak zostałem chirurgiem” Williama Nolena. To go natchnęło. I został chirurgiem ogólnym. — Urologia to piękna dyscyplina — opowiada. I dodaje ze śmiechem: — Nefrolodzy są od nerek, a my urolodzy jesteśmy hydraulikami. Tak się o nas mówi.

Wielu pacjentów doktora Kantyki to osoby starsze. — Pracując w poradni miałem do czynienie z osobami, które opowiadały jak walczyli podczas wojny — wspomina.
Doktor Kantyka od 37 lat jest w zawodzie. Pracuje w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej, w Pracowni Kruszenia Kamieni Nerkowych. I widzi, jak zmienia się medycyna. — Kiedyś nie było zbyt dużo możliwości diagnostycznych. Musiało wystarczyć dokładne zbadanie pacjenta i rozmowa — wyjaśnia. — Dziś są perfekcyjne możliwości diagnostyczne, ale też dużo papierkowej roboty.
Doktor Kantyka studiował w Warszawie. Jednak to tu, w Olsztynie niesie pomoc chorym i cierpiącym. A pacjenci to widzą i doceniają. — Wspaniały, z sercem na dłoni. Bardzo kontaktowy i przyjazny — tak o doktorze Zbigniewie Kantyce pisze nasza Czytelniczka. I dodaje, że to właśnie doktor Kantyka zasługuje na zaszczytny tytuł Wielkie Serce.

Nasz kandydat wiele lat trenował judo. Kolejną jego pasją jest jazda na nartach. Szczególną miłością darzy góry.Wystartowała nasza akcja Wielkie Serce. Nasi czytelnicy wybiorą w niej lekarzy i placówki służby zdrowia, które cenią i którym ufają.

Patronat nad Wielkim Sercem objęli:
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego
Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:
wydawca@gazetaolsztynska.pl


Regulamin dostępny tutaj.


RANKINGI:

Wielkie Serce: Pielęgniarka/położna (ranking regionalny)Wielkie Serce: Lekarz (ranking regionalny)Wielkie Serce: Przyjazny Szpital (ranking regionalny)RANKINGI OLSZTYN I POWIAT OLSZTYŃSKI:

Wielkie Serce: Pielęgniarka/położnaWielkie Serce: LekarzWielkie Serce: Przyjazna Przychodnia/gabinet:Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages