Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Zmiana organizacji ruchu i obsługa komunikacyjna cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

2019-10-25 15:38:24 (ost. akt: 2019-10-25 15:52:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Uwaga kierowcy! Olsztyński ZDZiT informuje, że w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu oraz zmiany w komunikacji miejskiej. Pierwsze zmiany czekają nas już w sobotę 26 października.

Cmentarz przy ul Wadąskiej (w Dywitach)

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że w nocy z czwartku na piątek (z 31 października na 1 listopada) ulica Wadąska – od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej).

Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

Od dnia 26.10 (sobota) do 03.11 (niedziela), udostępniony dla ruchu w obu kierunkach zostanie remontowany odcinek ul. Jagiellońskiej od skrzyżowania z ul. Poprzeczną do skrzyżowania z ul. Wrocławską.

W dniu 01.11.2019, do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu ze sklepu "Biedronka" do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające w tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Ulica A. Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej. Łącznik ul. Cicha – ul. Zamenhofa będzie dwukierunkowy na całej długości.

Osoby, które zdecydują się na podróż własnym samochodem proszone są o zachowanie szczególnej ostrożność ze względu na znacznie większy niż zwykle ruch pieszy, ale też samochodowy. Drogowcy apelują o stosowanie się do zmienionego oznakowania oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.

Najsprawniej i najwygodniej będzie dojechać do cmentarzy autobusami komunikacji miejskiej, które w okresie 26.10 - 03.11.2019 kursować będą w rozszerzonym zakresie (uruchomienie linii specjalnych, wydłużenie tras oraz zwiększenie częstotliwości kursowania poszczególnych linii).

Autobusy komunikacji miejskiej, kursujące po remontowanym odcinku ul. Jagiellońskiej, w związku z jej udostępnieniem w dniach 26.10 - 03.11.2019, powracają na swoje trasy podstawowe w obu kierunkach.

Źródło: Bezpieczny Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Barbara #2809674 | 37.30.*.* 25 paź 2019 18:29

  Panowie: zaręczeni, zakochani, nieślubni ojcowie i wszyscy pozostali obywatele płci męskiej tego "dalekiego kraju" - NIE ŻEŃCIE SIĘ, proszę Was! Mężczyzna-ojciec i mężczyzna-mąż nie ma nic do powiedzenia w tym kraju!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages