Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Inwestycje i plany na olsztyńskich nekropoliach

2019-10-27 11:00:00 (ost. akt: 2019-10-25 14:39:11)
Cmentarz w Dywitach

Cmentarz w Dywitach

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Nowe ogrodzenie frontowe cmentarza Poprzeczna, kolejne wyremontowane alejki. W 2019 roku udało się zrealizować kolejne inwestycje na olsztyńskich nekropoliach.

Zobacz także: Remonty zmieniają cmentarz „Poprzeczna” w Olsztynie Dzięki pracom powiększyła się przestrzeń przed cmentarzem Frontowa część cmentarza przy ul. Poprzecznej odzyskała reprezentacyjny charakter. Planowana jest budowa kolejnych odcinków ogrodzenia panelowego.
Podsumowując tegoroczne inwestycje, chciałbym też wspomnieć o ubiegłorocznych przedsięwzięciach — mówi Zbigniew Kot, dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych. — I tak w ubiegłym roku wykonano projekt budowlany na powstanie czterech kolumbariów na cmentarzu Poprzeczna, z których dwa zostały wybudowane w 2018 roku, a w 2020 roku powstaną kolejne dwa. Docelowo będą to 24 kolumbaria.

Cmentarz Poprzeczna ma też nowe ogrodzenie frontowe, które powstało w tym roku. Dzięki niemu powiększyła się przestrzeń przed cmentarzem, co w przyszłości pozwoli na wygospodarowanie około 80 miejsc parkingowych. Planowane są również dalsze prace związane z ogrodzeniem innych odcinków terenu nekropolii na Poprzecznej, które są kontynuacją prac rozpoczętych w poprzednich latach. To na przykład ogrodzenie panelowe o długości 400 metrów, które powstaje od strony Lasu Miejskiego i jeziora Pereszkowo i zgodnie z projektem zakończy się w okolicach pola
urnowego.

Na obu cmentarzach w ostatnich latach systematycznie remontowane są trakty spacerowe. W ubiegłym roku powstała nowa Aleja Zasłużonych na cmentarzu Dywity. Obejmuje ona 540 nisz w kolumbariach oraz miejsca na groby rodzinne ziemne i murowane oraz urnowe.

— Planujemy, że w przyszłym roku rozpoczniemy realizację następnego projektu - zagospodarowania kolejnych pięciu hektarów powierzchni rezerwowej na cmentarzu Dywity — dodaje dyrektor Zbigniew Kot.

Jeszcze do końca 2019 roku ma też być ogłoszony nowy przetarg na wyłonienie partnera prywatnego, który na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego wybuduje Dom Przedpogrzebowy i krematorium na cmentarzu Dywity.

Kajot


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z"ikosa" #2810561 | 83.9.*.* 28 paź 2019 08:37

  Teraz lepiej...a tak od razu nie można było....?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mm #2810509 | 89.228.*.* 27 paź 2019 22:16

  cyt" W ubiegłym roku powstała nowa Aleja Zasłużonych na cmentarzu Dywity.".... A kto będzie decydował kto jest zasłuzonym? Kasa - kogo stać? Czy może aktualna władza czy aktualna popularność? Śmieszne to...... Spójrzcie na Wileńską Rossę, tam znani i zasłużeni leżą w różnych miejscach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Super #2810416 | 91.160.*.* 27 paź 2019 17:11

  Będzie mi się tam miło leżeć

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages