Piątek, 22 listopada 2019. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Przejście podziemne dostępne dla przechodniów [ZDJĘCIA]

2019-10-27 08:00:00 (ost. akt: 2019-10-25 13:30:11)
Przejście pod torami jest już otwarte

Przejście pod torami jest już otwarte

Autor zdjęcia: Agnieszka Niebojewska

Minęło prawie pół roku od rozpoczęcia modernizacji i w końcu jest. Wyremontowane przejście podziemne zostało otwarte. To jednak nie oznacza jeszcze końca prac.

Zobacz także: Na przejście podziemne z Zatorza do centrum Olsztyna jeszcze poczekamy Na przejście podziemne z Zatorza do centrum Olsztyna jeszcze poczekamy Przejście pod torami kolejowymi, łączące ul. 1 Maja z al. Wojska Polskiego w Olsztynie zostało zamknięte w marcu. Powodem nie było kolejne zalanie wodą,...
Zobacz także: Tunel łączący Zatorze z centrum Olsztyna przejdzie gruntowny remont Tunel łączący Zatorze z centrum Olsztyna przejdzie gruntowny remont Przejście pod torami kolejowymi, łączące ulicę 1 Maja i Wojska Polskiego w Olsztynie zostało ponownie zamknięte. Tym razem powodem zamknięcia nie było...
Tunel łączący centrum Olsztyna z Zatorzem wiele lat straszył swoim wnętrzem. Jednak obdrapane, pomazane ściany czy przestarzałe oświetlenie to już przeszłość. Tak jak problemy z ciągłym zalewaniem przejścia po opadach deszczu. 11 października wyremontowany tunel został w końcu udostępniony pieszym.

— Obiekt po remoncie ułatwia komunikację w mieście. Jest lepiej oświetlony, wymieniono w nim nawierzchnię, wyremontowano ściany i zamontowano urządzenia do odprowadzania wody — informuje Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP.

Pozostał jednak jeszcze jeden problem, na który zwracają uwagę mieszkańcy. Chodzi o podjazd dla wózków czy rowerów. A raczej — jego brak. Czy, mimo oficjalnego otwarcia przejścia, jest szansa, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone?

— Dodatkowe ułatwienia w postaci podjazdów dla osób z wózkami dziecięcymi i dla rowerzystów będą zamontowane później. Wykonawca deklaruje, że roboty wykona do grudnia 2019 r. — dodaje Janduła.

Przypomnijmy, prace wykonane w przejściu podziemnym to element modernizacji linii kolejowej 216 Olsztyn — Działdowo, w ramach której PKP Polskie Linie Kolejowe remontują perony, tory i sieć trakcyjną. Wyremontowane stacje i przystanki na trasie będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Efektem prac będzie skrócenie czasu przejazdu i poprawa komfortu podróży z Olsztyna do Działdowa i Warszawy. Prace zbliżają się powoli do końca. Pociągi na całej linii Olsztyn — Olsztynek — Nidzica — Działdowo pojadą w grudniu tego roku. Wartość wszystkich prac na linii kolejowej 216 to prawie 260 mln zł. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Agnieszka Niebojewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zorz #2810576 | 109.241.*.* 28 paź 2019 09:12

  Pierwsza solidna ulewa prawdę powie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Andrzej #2810566 | 88.156.*.* 28 paź 2019 08:53

  zamontować kamery to wielu tu piszących nie będzie tam degustowało alkoholu

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Oso #2810531 | 88.156.*.* 28 paź 2019 05:21

  Sądząc po ilości flaszek w tunelu, to jego otwarcie było już bardzo dawno temu :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. As #2810525 | 46.83.*.* 28 paź 2019 01:21

  Jestem przeszczęśliwy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. bleh #2810479 | 88.156.*.* 27 paź 2019 20:30

  I tak biletomat nie będzie działał w tym roku, w następnym pewnie też... Na przystanku Dworcowa - Pstrowskiego od kilku miesięcy stoi nieczynny biletomat.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (22)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages